x
Etiketler \ B \

bayılacak gibi oluyorum

Op. Dr. Batu AYDINURAZ

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE IMSI TEKNİĞİ NEDİR? IMSI : intrasitoplazmik morfolojiye göre seçilmiş sperm injeksiyonu (Intracytoplasmic morphologically selected sperm injection) IMSI, tüp bebek tedavisinde... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Fırat SAKAR

Normal Dil ve Konuşma Gelişimi Nasıl Olmalıdır? Normal bir çocuğun gelişim aşamasında 0-12 ay arası Agulama Dönemidir dönemin sonlarınadoğru bebek, ünlü ve ünsüz sesleri bir araya getirerek birtakım... Devamı »

Prof. Dr. Ünal AYDIN

Obeziseniz ciddi olabilecek bir dizi sağlık problemi yaşama olasılığınız daha fazla olacaktır: · Yüksek trigliserid ve düşük yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) kolesterol · Tip 2 diyabet ·... Devamı »

Op. Dr. Cem ERDURAK

Estetik ameliyatahalkın bakışınasıl? Günümüzde burun estetiği global olarak çok yaygınlaştı ve ister istemez muhafazakar bir toplum olmamıza rağmen Türkiye’de de oran git gide artıyor. Özellikle Akdeniz,... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Ozon Terapi Ozon bir nefes sıhhat gibidir. Ozon gazı, Tıpta hastalıkların tedavisinde yaklaşık 150 -200 yıldan beri; Avrupa ülkelerinde özellikle Almanya ve Rusya da, Latin Amerika ve Amerika’da yaygın... Devamı »

Dr. Gönül ATEŞSAÇAN

Botox özellikle kadınlar için bir şanşdır ve ilk aşk gibidir. İlk aşık olduğumuzda gözlerimiz farklı parlar, ilk botox yaptırdığımızda da aynı etki oluşur. Farklı bakarız aynalara, bu duygu... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Aşk, mahremiyet ve cinsellik gibi konularda yazmak insanın belasını araması gibidir. Aşk, mahremiyet ve cinsellik konuları çok karmaşıktır. Aşk, mahremiyet ve cinselliğin, evlilik ilişkilerinde oldukça... Devamı »

Dr. Yasin GENÇ

1. Diziler bağımlılık yapar mı? Bağımlılık sadece kumar, alkol ve uyuşturucu maddelerle oluşan bir durum olmayıp geniş anlamda teknoloji(internet, oyun, tv vb) de bağımlılık yapabilir. Bağımlılık çerçevesinden... Devamı »

Psk. Gizem ANLAMA

Neden anne/baba gibi eş ararız? “Çocukluğumuza mı ineceksin?” cümlesi halk arasında da çok sıradanlaşan, bir psikolog ile konuşurken akla gelen ilk cümlelerden biri oluyor. Peki bu cümle nereden geliyor? Psikoloji... Devamı »

Psk. Dan. Nevzat ÖZER

Ergenlik çağında birey, ne yetişkin olduğunun, ne de küçük olduğunun farkındadır. Ergenlik çağında bireyin yapmış olduğu bir hata karşısında büyükler bazen "Koskoca adam oldun, bu yapılır mı?" derken,... Devamı »

Dr. Psk. Obengül EJDER

7 yıllık evliyiz, son 4 yıldır eşim evde bir yabancı gibi davranıyor bana. İşten gelince onu kapıda karşılıyorum, yüzüme bile bakmadan içeri giriyor, sadece çocuğu öpüyor, “ merhaba kızım neler yaptın... Devamı »

Dyt. Ayşegül ÇEKOK

Kış mevsiminin en sevimsiz yanlarından biridir üst solunum yolu enfeksiyonları…Soğuk havadan dolayı bağışıklığın zayıflayıp vücut direncinin düşmesi sonucu en çok bilinen grip,soğuk algınlığı,bunların... Devamı »

Dr. Dt. Laçin BERBER

Hamilelik esnasında meydana gelen hormonal değişiklikler yüzünden dişeti hastalıklarına karşı yatkınlık oluşmaktadır. Bu yatkınlık hamilelik öncesi tam bir ağız muayenesinden geçilip optimal ağız hijyeni... Devamı »

Dr. Dt. Laçin BERBER

Kadınlarda dişeti, yaşamlarının önemli bölümlerini kapsayan ergenlik, hamilelik, mensturasyon ve menapoz dönemlerinde farklılıklar göstermektedir. Dişeti hastalığı olan kadınlarda erken ve düşük ağırlıklı... Devamı »

Uzm. Psk. Mine HASIRCI

Farkındalık sorular sormakla başlar. Sorular sormak da cevaplarla yüzleşmeye hazır olmayı gerektirir. Bu yüzden, farkında olmak cesaret ister. İşte tam bu sebeple bundan kaçarız. Kendimizle yüzleşince... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Neden Ben Açım’ Olay tam olarak şöyle başlar, sabah 07.30 civarı X kişimiz bir açlık hissi ile güne uyanmaktadır, ilk aklına gelen ‘BEN AÇIM NEDEN’dır. Neden ama ameliyat oldum o kadar……. Neden... Devamı »

Uzm. Psk. Sinem ÖZER

Eveeeet 9 ay acısıyla tatlısıyla yaşadığınız sayılı günleriniz bitti ve büyük gün geldi çattı.. Bebeğinizi kucağınıza almaya saatler kaldı. Ancak öpmelere doyamayacağınız bu minik bebek dünyaya geldikten... Devamı »

Prof. Dr. Umut BARBAROS

Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunlarının başında gelirken, Türkiye’de obezite sıklığı kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülüyor. Kişilerin sosyal hayatını... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Ülkemizde cinsel yaşamı aktif olan her on erkekten yedisinde görülen erken boşalma sorunu sinsice yaklaşan bir tehdit yatak odalarını vuruyor. Bir cinsel uyum bozukluğu olarak bilinen erken boşalma zamanla... Devamı »

Dt. Arzu YALNIZ ZOGUN

Gülmek her insanın gündelik hayatının bir parçasıdır. Dikkat çekici bir diş yapısı ve estetik gülüşün, hayatın her alanında önem kazanmaya başlaması, başarıyı olumlu yönde etkileyecek bir faktördür. Özellikle... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 28 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 129247 kayıt bulundu.