x
Etiketler \ B \

bayılacak gibi oluyorum

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Fırat SAKAR

Normal Dil ve Konuşma Gelişimi Nasıl Olmalıdır? Normal bir çocuğun gelişim aşamasında 0-12 ay arası Agulama Dönemidir dönemin sonlarınadoğru bebek, ünlü ve ünsüz sesleri bir araya getirerek birtakım... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Ozon Terapi Ozon bir nefes sıhhat gibidir. Ozon gazı, Tıpta hastalıkların tedavisinde yaklaşık 150 -200 yıldan beri; Avrupa ülkelerinde özellikle Almanya ve Rusya da, Latin Amerika ve Amerika’da yaygın... Devamı »

Op. Dr. Cem ERDURAK

Estetik ameliyatahalkın bakışınasıl? Günümüzde burun estetiği global olarak çok yaygınlaştı ve ister istemez muhafazakar bir toplum olmamıza rağmen Türkiye’de de oran git gide artıyor. Özellikle Akdeniz,... Devamı »

Op. Dr. Batu AYDINURAZ

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE IMSI TEKNİĞİ NEDİR? IMSI : intrasitoplazmik morfolojiye göre seçilmiş sperm injeksiyonu (Intracytoplasmic morphologically selected sperm injection) IMSI, tüp bebek tedavisinde... Devamı »

Prof. Dr. Ünal AYDIN

Obeziseniz ciddi olabilecek bir dizi sağlık problemi yaşama olasılığınız daha fazla olacaktır: · Yüksek trigliserid ve düşük yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) kolesterol · Tip 2 diyabet ·... Devamı »

Dr. Gönül ATEŞSAÇAN

Botox özellikle kadınlar için bir şanşdır ve ilk aşk gibidir. İlk aşık olduğumuzda gözlerimiz farklı parlar, ilk botox yaptırdığımızda da aynı etki oluşur. Farklı bakarız aynalara, bu duygu... Devamı »

Dr. Yasin GENÇ

1. Diziler bağımlılık yapar mı? Bağımlılık sadece kumar, alkol ve uyuşturucu maddelerle oluşan bir durum olmayıp geniş anlamda teknoloji(internet, oyun, tv vb) de bağımlılık yapabilir. Bağımlılık çerçevesinden... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Aşk, mahremiyet ve cinsellik gibi konularda yazmak insanın belasını araması gibidir. Aşk, mahremiyet ve cinsellik konuları çok karmaşıktır. Aşk, mahremiyet ve cinselliğin, evlilik ilişkilerinde oldukça... Devamı »

Uzm. Psk. Mine HASIRCI

Farkındalık sorular sormakla başlar. Sorular sormak da cevaplarla yüzleşmeye hazır olmayı gerektirir. Bu yüzden, farkında olmak cesaret ister. İşte tam bu sebeple bundan kaçarız. Kendimizle yüzleşince... Devamı »

Dyt. Ayşegül ÇEKOK

Kış mevsiminin en sevimsiz yanlarından biridir üst solunum yolu enfeksiyonları…Soğuk havadan dolayı bağışıklığın zayıflayıp vücut direncinin düşmesi sonucu en çok bilinen grip,soğuk algınlığı,bunların... Devamı »

Dr. Dt. Laçin BERBER

Kadınlarda dişeti, yaşamlarının önemli bölümlerini kapsayan ergenlik, hamilelik, mensturasyon ve menapoz dönemlerinde farklılıklar göstermektedir. Dişeti hastalığı olan kadınlarda erken ve düşük ağırlıklı... Devamı »

Dr. Psk. Obengül EJDER

7 yıllık evliyiz, son 4 yıldır eşim evde bir yabancı gibi davranıyor bana. İşten gelince onu kapıda karşılıyorum, yüzüme bile bakmadan içeri giriyor, sadece çocuğu öpüyor, “ merhaba kızım neler yaptın... Devamı »

Dr. Dt. Laçin BERBER

Hamilelik esnasında meydana gelen hormonal değişiklikler yüzünden dişeti hastalıklarına karşı yatkınlık oluşmaktadır. Bu yatkınlık hamilelik öncesi tam bir ağız muayenesinden geçilip optimal ağız hijyeni... Devamı »

Dyt. Seda BAHTİYAR TATAY

Son dönemlerde hızlı kilo verebilmek adı altında yaşananlar bu durumun sağlık üstüne olan etkisini bir kez daha gözler önüne serdi. Hızlı kilo vermenin ve çok düşük kalorili diyetlerin vücutta yarattığı... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Psikolojik kökenli bir yeme bozukluğu olan Bulimia Nervoza (kısa adıyla Bulimia), özellikle 15-25 yaş arasındaki genç kızlarda erkeklere ve diğer yaş gruplarına göre daha sık görülüyor. Kişinin kilo algısında... Devamı »

Prof. Dr. Umut BARBAROS

Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunlarının başında gelirken, Türkiye’de obezite sıklığı kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülüyor. Kişilerin sosyal hayatını... Devamı »

Uzm. Psk. Sinem ÖZER

Eveeeet 9 ay acısıyla tatlısıyla yaşadığınız sayılı günleriniz bitti ve büyük gün geldi çattı.. Bebeğinizi kucağınıza almaya saatler kaldı. Ancak öpmelere doyamayacağınız bu minik bebek dünyaya geldikten... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Neden Ben Açım’ Olay tam olarak şöyle başlar, sabah 07.30 civarı X kişimiz bir açlık hissi ile güne uyanmaktadır, ilk aklına gelen ‘BEN AÇIM NEDEN’dır. Neden ama ameliyat oldum o kadar……. Neden... Devamı »

Dt. Arzu YALNIZ ZOGUN

Gülmek her insanın gündelik hayatının bir parçasıdır. Dikkat çekici bir diş yapısı ve estetik gülüşün, hayatın her alanında önem kazanmaya başlaması, başarıyı olumlu yönde etkileyecek bir faktördür. Özellikle... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Ülkemizde cinsel yaşamı aktif olan her on erkekten yedisinde görülen erken boşalma sorunu sinsice yaklaşan bir tehdit yatak odalarını vuruyor. Bir cinsel uyum bozukluğu olarak bilinen erken boşalma zamanla... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 26 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 188908 kayıt bulundu.