x
Etiketler \ B \

başın arkasında ağrı

Sayfa: 1 / Toplam 17944 kayıt bulundu.
Baş ağrıları nedenleri

Baş ağrıları nedenleri

Prof. Dr. Özcan UZUN

Baş ağrısı nedeniyle hekime başvuran hastaların ancak %5-7'sinde baş ağrısına yol açan beyin uru, beyin damar hastalığı (beyin kanaması, beyin damarı tıkanıklığı), beyin veya yüz yapılarında iltihap hali... Devamı »

Baş ağrıları

Baş ağrıları

Uzm. Dr. Zafer ÖZYURT

Baş ağrıları en sık karşılaşılan ve teşhisinde en fazla güçlük çekilen hastalık belirtilerinden biridir. Baş ağrıları kendisi bir hastalık olduğu gibi çoğu zamanda altta yatan bir hastalığın belirtisidir. Bu... Devamı »

Baş ağrıları!!

Baş ağrıları!!

Prof. Dr. Yusuf Şükrü ÇAĞLAR

Migren Başağrılarının %15-20'si migren ağrısıdır. Tek taraflı yerleşim gösteren (%75) migren, tekrarlayıcı, saatlerce sürebilen, paroksismal, zonklayıcı, baş hareketleri ile artan bir başağrısı olup... Devamı »

Baş ve yüz ağrıları:

Baş ve yüz ağrıları:

Prof. Dr. Gülçin GÜLŞEN

BAŞ VE YÜZAĞRILARI: Baş ve yüz ağrıları ,ağrılı durumlar içinde en karmaşık olanları içermektedir.Değişik sistemlerin etkilenmesi sonucu karışık tablolarla karşımıza çıkabilen baş , yüz ve çene ağrıları... Devamı »

Gebelikte baş ağrıları ve migren

Gebelikte baş ağrıları ve migren

Op. Dr. Banu ÇİFTÇİ

Migren tipi baş ağrıları, stres ve gerilim tipi baş ağrılarından farklıdır. Migren ağrılarının sebebi, beyinde genişleyen damarlardır. Migren ağrılarının gebelikte seyri değişkenlik gösterebilir.... Devamı »

Baş ağrısına dikkat !

Baş ağrısına dikkat !

Prof. Dr. Ethem BEŞKONAKLI

Kusma İle Kendisini Gösteren Şiddetli Baş Ağrısı, Ani Ölüm Getirebilir Şiddeti giderek artan, ilaçla geçmeyen, şiddetli kusma, görmede bozulma ve bayılma ile kendini gösteren baş ağrısı, beyin damarlarına... Devamı »

Baş ağrıları sebepleri

Baş ağrıları sebepleri

Prof. Dr. Bülent CANBAZ

Baş ağrısı oldukça yaygın bir şikayet olup insanoğlu yaşamının değişik dönemlerinde mutlak baş ağrısı ile tanışmıştır. Baş ağrısı genellikle boyun ve kafadaki ağrıya duyarlı yapılardan kaynaklanır Bu yapılar: Kafa... Devamı »

Migren baş ağrıları

Migren baş ağrıları

Op. Dr. Kerem BIKMAZ

Baş ağrısı en sık görülen ağrı nedenidir. Hemen herkes başağrısı tecrübesi yaşar. Herhangi bir yılda çoğu insan en az bir kez baş ağrısı çeker. Çoğu kişi için ise baş ağrıları tekrarlayıcı ve anlamlı bir... Devamı »

Baş ağrısına doğal tedavi

Baş ağrısına doğal tedavi

Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA

Baş ağrısına manuel terapi Baş ağrısı tedavisinde ilaçlar büyük yer kaplıyor. Migren gibi yıllar süren kronik bir rahatsızlıkta uzun süreli ilaç kullanımı vücutta özellikle karaciğerde ciddi yan etkilere... Devamı »

Çocukluk çağı baş ağrıları

Çocukluk çağı baş ağrıları

Doç. Dr. Ebru KOLSAL

Çocukluk çağında baş ağrısı sık görülen şikayetlerden olup 7 yaş civarında %40 ergenlikte %70-80'lere ulaşır. Baş ağrısının akut ya da kronik olması tanısal yaklaşım için önemlidir. Akut baş ağrıları genellikle... Devamı »

Baş ağrılarında tanı ve tedavi

Baş ağrılarında tanı ve tedavi

Prof. Dr. Halil Atilla İDRİSOĞLU

İnsanları etkileyen ağrılı durumlardan en yaygın olanı başağrısıdır. Başağrısı nörolojik hastalıkların yanı sıra sistemik hastalıklara da eşlik edebilen bir semptomdur. Başağrısıyla hayatı boyunca tanışmamış... Devamı »

Baş ağrıları ve migren

Baş ağrıları ve migren

Dr. Feranek GÜLSOY

Baş ağrıları 2 ana gruba ayrılmakta,Birincil(primary) ve İkincil(secondary); Birincil( primary) baş ağrıları, başka bir patoloji ile ilgili olmadan , kendi kendine oluşan baş ağrılarıdır.4 ayrı kategoriye... Devamı »

Ağrı kesiciler tam aksine baş ağrılarını artırabilir!

Ağrı kesiciler tam aksine baş ağrılarını artırabilir!

Yrd. Doç. Dr. Sevda SARIKAYA

Toplumda çok az insan vardır ki hayatında bir defa bile baş ağrısı yaşamamış olsun… Öyle ki toplumda bu şikayetin oranı % 90′lara varabilmektedir. Yoğunluğumuz ve hayat hızımızdan dolayı, temel ihtiyaçlarımızı... Devamı »

Hava değişimleri baş ağrısını tetikliyor

Hava değişimleri baş ağrısını tetikliyor

Uzm. Dr. Abdullah ÖZKARDEŞ

ANİ ISI DEĞİŞİMLERİ BAŞ AĞRISI NEDENİ Son dönemlerde havanın bir ısınıp bir soğuması pek çok hastalığı da beraberinde getimekle birlikte; şiddetli baş ağrılarına da neden oluyor. Basınç, ısı, nem ve rüzgar... Devamı »

Baş ağrıları ile yaşamak zorunda mıyız?

Baş ağrıları ile yaşamak zorunda mıyız?

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Baş ağrısını hayatı boyunca bir kez olsun yaşamayan insan yoktur. Baş ağrısının diğer ağrılar gibi rahatsız edici ve uyarıcı özelliği vardır. Bunun yanında baş bölgesinin vücut içersin deki en önemli yerlerden... Devamı »

Hangi baş ağrıları daha tehlikelidir?

Hangi baş ağrıları daha tehlikelidir?

Prof. Dr. Hidayet AKDEMİR

Ağrı vücutta herhangi bir organınhasar oluşturma potansiyeliyleuyarılara algılama cevabı olup, hoşa gitmeyen bir duygu veya vücudun alarm sistemidir. Baş ağrısı tüm dünyada hekimlere başvuran hastalar... Devamı »

Migren tipi baş ağrılarının cerrahi tedavisi

Migren tipi baş ağrılarının cerrahi tedavisi

Prof. Dr. Akın YÜCEL

Migren tipi baş ağrıları toplumun %12’sini etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Kadınlarda görülme sıklığı 3 kat daha fazladır. Araştırmalar kozmetik cerrahi için başvuran her 5 kadın hastadan bir tanesinde... Devamı »

Burun ve sinüs kökenli baş ağrıları

Burun ve sinüs kökenli baş ağrıları

Doç. Dr. Esra ERYAMAN

Baş bölgesi duyu sinirleri açısından vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Bu yüzden sinirsel, damarsal, psikolojik kökenli tüm patolojiler ve diş, kulak, çene eklemini ilgilendiren hastalıklar kolaylıkla... Devamı »

Memede kitle, kist, ağrı ve meme başı akıntısı

Memede kitle, kist, ağrı ve meme başı akıntısı

Op. Dr. İlker PALA

Meme yapısı ve dokusu nedir? Sağlıklı meme dokusu; yağ, bağ dokusu (destek doku), salgı bezleri, lob adı verilen 15-20 bölüm ve bunun daha küçük bölümleri olan lobüllerden oluşmaktadır. Lob ve lobüller,... Devamı »

Kronik baş ağrılarında iğne tedavisi (gon blokajı)

Kronik baş ağrılarında iğne tedavisi (gon blokajı)

Uzm. Dr. Mehmet Emin ÇAKIR

Baş ağrıları toplumda çok sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Birçok çeşit baş ağrısı vardır. Bunların en çok bilineni MİGREN ve GERİLİM TİPİ BAŞ AĞRILARI dır. Baş ağrıların tedavisi,öncelikle Nöroloji... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 21 kayıt bulundu.