x
Etiketler \ B \

barsak kurdu

Prof. Dr. Hakan UNCU

Barsaklar sindirim kanalının mide ile anüs arasındaki kısmıdır, ince barsak ve kalın barsak olarak iki ana kısımdan oluşur. Mide besinlerin parçalanmasında görevli iken, barsaklar ise parçalanan besinlerin... Devamı »

Prof. Dr. Zeynel MUNGAN

Barsak kanseri denildiğinde öncelikle aklımıza gelen kolon kanseri yani kalın barsak kanseridir. Barsakların iç tabasındaki hüclerin kontrolsüz çoğalması barsak tümörünün... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Kuru göz, gözyaşının yetersizliği durumudur. Göz çevresindeki gözyaşı bezleri tarafından salgılanan, ve göz kapaklarının kırpılması ile göz yüzeyine yayılan gözyaşı, yine gözkırpma ile gözkapaklarındaki... Devamı »

Prof. Dr. Nuran TÜRKÇAPAR

Sjögren sendromu nedir? Sjögren sendromu, ekzokrin (dış) bezlerin (tükrük, gözyaşı, vajinal salgılar, alt ve üst solunum yolu salgı bezleri gibi) öncelikle tutulduğu, sistemik otoimmün bir hastalıktır.... Devamı »

Op. Dr. Berkhan SAVAŞÇIN

Sevgili dostlar, Kolon diye adlandırdığımız kalın barsak, yaklaşık 1,5 -2 metre uzunluğundaki sindirim sisteminin ince barsaktan sonra gelen kısmıdır. Erkekte ve kadında eşit oranda görülen kolon kanseri... Devamı »

Prof. Dr. Zeynel MUNGAN

İrritabl barsak sendromu nedir, nasıl bir hastalıktır? İrritabl barsak sendromu kelimelerinin baş harfleri kullanılarak kısaca İBS olarak adlandırılan bu hastalık fonkiyonel bir bozukluktur. Yani... Devamı »

Prof. Dr. Okan ERDOĞAN

Toplum sağlığını tehdit eden hastalıkların başında kanser hastalığı gelmektedir. Dünya sağlık örgütünün rakamlarına göre yılda tüm dünyada kansere bağlı nedenlere 10 milyon civarında insanın hayatını kaybettiği... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Semra AKTAŞ

KALIN BARSAK (KOLON) KANSERİ ÖNLENEBİLİR BİR HASTALIKTIR Günümüzde tüm dünyayı tehdit eden en önemli sağlık sorunlarının başında kanser hastalığı gelmektedir. Kelime anlamı ile bir organ veya dokudaki... Devamı »

Op. Dr. Tolga HÜNER

KOLON (KALIN BARSAK) KANSERİ Kolon diye adlandırdığımız kalın bağırsak, sindirim sisteminin ince bağırsaktan sonra gelen kısmıdır. Erkekte ve kadında eşit oranda görülen kolon kanseri bütün kanserler... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ŞENER

İRRİTABL BARSAK HASTALIĞI Op.Dr.Mustafa ŞENER İrritabl barsak sendromu nedir, nasıl bir hastalıktır? İBS en sık rastlanan bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır.İrritabl barsak sendromu... Devamı »

Op. Dr. Hakan AKINCI

Erken dönemde hiçbir bulgu vermemesiyle sinsi bir kanser türü olan kalın barsak kanseri kanserden ölüm nedenleri arasında 3. sırada yer alıyor. Görülme sıklığı da her geçen gün artıyor. Her kanser türünde... Devamı »

Uzm. Dr. Kadir GÖDE

Kuru iğne tedavisi, güvenli, yan etkisi olmayan, tedavi edici ve (tecrübeli Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi tarafından uygulandığında) zararsız bir yöntemdir. İğne, herhangi bir ilaç içermediğinden,... Devamı »

Op. Dr. Ali DAŞTAN

Kırmızı gözün en rahatsız edici durumlarından birisidir. Kırmızı gözün en önemli sebebi de göz kuruluğudur. Kuru göz, gözyaşının miktarının yetersiz olmasına bağlı olabileceği gibi gözyaşının kalitesinin... Devamı »

Op. Dr. Levent AKÇAY

Kuru Göz Sendromu Gözyaşının yetersizliği ya da kalitesinin azalması durumunda kuru göz sendromu oluşur. Hastalığın zemininde enflamatuvar bozukluk yatar. Gözde batma ve bazen de kaşıntı gibi belirtilerle... Devamı »

Psk. Manolya ÖZEK

Kuaförümle ilgili yazdığım eleştiri yazısına yorumlar geldi. Gördüm ki pek çok kişi benzer olaylar yaşıyor. Bu yüzden yaşadığımız olumsuz olaylara da yazılarımda ver vermeye karar verdim… Çünkü bu olaylar... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tevfik Serdar SARAÇ

KURU İĞNE TEDAVİSİ NEDİR ? YAN ETKİLERİ VAR MIDIR ? Kuru iğne tedavisi, yan etkisi olmayan, tedavi edici ve (deneyimli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı tarafından uygulandığında) zararsız bir metoddur.... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet Mustafa ERTÜRK

Kuru iğne tedavisi güvenli, yan etkisi olmayan, tedavi edici ve zararsız bir yöntemdir. Uygulanan iğne, herhangi bir ilaç içermediği için, bu ismi alır. Bu sebeple alerji ve yan etkiler içermez. Kuru... Devamı »

Uzm. Dr. Süleyman TATLI

KURU İĞNELEME (DRY NEEDLING) TEDAVİSİ İLE KAS ROMATİZMASI BEL BOYUN SIRT AĞRILARINA ÇÖZÜM Kuru iğneleme son yıllarda hekimler ve fizyoterapistler tarafından yaygın kullanılmaktadır. Bizde kliniğimizde... Devamı »

Uzm. Dr. Zengibar ÖZARSLAN

Yaygın anksiyetebozukluğu için halk arasında kuruntu, vesvese veya evham hastalığı diyebiliriz. Kuruntu ya da tasalanma, her insanın kendi kafasında oluşturduğu korku ya da kötü bir şey olacağını düşündüğü... Devamı »

Op. Dr. Şeyda ATABAY YILDIZ

Kuru Göz Sendromu, göz hekimleri tarafından en sık tedavi edilen hastalıklardan biridir. Dünyada milyonlarca kişi, kuru gözlerden dolayı acı çekmektedir. Bu durum, gözlerin yağlı ve ıslak kalmasını sağlayan... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 37 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 19205 kayıt bulundu.