x
Etiketler \ B \

baker kisti nasıl tedavi edilir

Op. Dr. Serdar KOÇ

Çikolata kisti(endometriozis), sıklıkla cinsel ilişki sırasında, adet döneminde ya da herhangi bir zamanda pelvik bölgede, özellikle adet döneminde şiddetli ve basit ağrı kesiciler ile geçmeyen ağrılar... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut KÖMÜRCÜ

Nedir?: Diz arkasında gelişen yumuşak genellikle ağrısız kitledir. İçi sıvı doludur. Nedenleri: Baker kisti gelişmekte olan çocuklarda eklem zorlamaları sonrasında görülür. Erişkinlerdeyse romatoid... Devamı »

Op. Dr. Abidin Egemen İŞGÖREN

İnfertilite (Kısırlık) nedir? Dünya Sağlık Örgütü’ne göre kısırlık “Cinsel olarak aktif, korunmayan çiftlerin en az bir yıllık düzenli cinsel ilişki ile normal yollardan çocuk sahibi olamaması” olarak... Devamı »

Op. Dr. Handan NAMLI

Belirtilere yol açmayan, küçük olan veya menopoza yaklaşan bir kadında görülen myomlar sıklıkla tedavi gerektirmez. Myomlar ilişki sırasında ağrıya sebep olmadıkça cinsel aktivitenizi kısıtlamaya gerek... Devamı »

Op. Dr. Kadir USKUAY

Halk arasında basur,mayasıl olarak da bilinen hemoroid en az 4000 yıldır bilinen ve tedavi edilen bir hastalıktır. Ancak yakın zamanda gerçek anlamda hastalık ve tedavisi anlaşılabilir olmuştur. Toplumda... Devamı »

Op. Dr. Alper KEBUDİ

Menisküs nedir? Menisküs yırtığı diz ağrısının sık sebeplerinden biridir. Menisküs elastik yapıda kıkırdak bir dokudur. Diz ekleminde eklem yüzeylerinin uyumunu istirahat ve aktivite esnasında sağlar.... Devamı »

Uzm. Psk. Nihal ARAPTARLI

Vaginismus kadınlarda en sık görülen cinsel sorunların başında gelen, kısaca cinsel birleşmenin engellenmesi diyebileceğimiz bir durumdur. Bu soruna sahip kadınlar, çoğunlukla evlenip ilk cinsel birlikteliğini... Devamı »

Prof. Dr. Gülçin GÜLŞEN

SKOLYOZ NEDiR? Sağlıklı bir omurgada tüm omurlar aynı doğrultuda görülür. Omurgadaki dizilimin bozulmasına ve anormal bir eğriliğin ortaya çıkmasına skolyoz adı verilir. Hiç şikayeti olmayan 12-14... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

Katarakt, gözün içinde bulunan doğal göz merceğinin şeffaflığını kaybetmesine bağlı olarak görmenin azalmasına sebep olan bir göz hastalığıdır. Katarakt genellikle 60-65 yaşından itibaren ortaya çıkmakla... Devamı »

Uzm. Dr. Erçin ÖZÜNTÜRK

Günümüze kadar çatlak tedavisine yaklaşım hep cilde mikro hasarverilmesi ve cildin kendini toparlamasıüzerineolmuştur. Bu tip yöntemler halen mevcut olupçatlağın görüntüsünü sadece%15-25gibi bir seviyede... Devamı »

Prof. Dr. Murat DAYANÇ

Erkek çocukların, cinsel organlarının ucunda olması gereken dış idrar deliğinin penis ucu yerine, penisin ön yüzünde olması gereken yerden daha önceki bir noktaya açılması ile karakterize doğuştan olan... Devamı »

Prof. Dr. Osman ŞENER

Ürtiker nedir? Deride değişik büyüklüklerde olabilen, hafifçe kabarık, oldukça kaşıntılı kızarıklıklardır. Ürtiker plakları genellikle aniden ortaya çıkar. Bir iki saat içinde kaybolabileceği gibi,... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Vajinismusun tedavisindeen sık kullanılan ve en etkili geleneksel yaklaşımlardan biri davranışçı yaklaşımdır. Bu yaklaşımda, cinsel davranışların tüm diğer davranışlar gibi öğ­renildiği ve cinsel işlev... Devamı »

Doç. Dr. Volkan İZOL

Priapizm nedir? Priapizm, seksüel stimülasyondan bağımsız olarak veya seksüel uyarı olmaksızın görülen dirençli, uzamış penis sertleşmesidir(ereksiyon). Bununla beraber 6 saati geçen herhangi... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Beyin felci (inme) vücudun bir yarısının hareket yeteneğinin tümünü yada bir kısmını kaybetmesidir. Beyin felci, tıptaki adıyla hemiplejii besleyen damarların tıkanması yada kanamasına bağlı olarak beyinde... Devamı »

Psk. Selçuk ŞEN

Kişinin yalnız kalmaktan, sokağa çıkmaktan, kalabalık yerlere girmekten (sinema, metro, tünel, köprü,asansör,uçak, vapur vb. yerler)korku duymasi ve sonucunda bu durumlardan kaçınma davranışı göstermesiylekarakterize... Devamı »

Uzm. Psk. Betül BALTACI

Obsesif- kompulsif bozukluklar, yani halk arasında bilinen ismi ile takıntılar son dönemlerde sıkça görülmektedir. Obsesyonlar, kişide korku ve endişeye neden olan, istenmeden gelen düşünceler ya da... Devamı »

Prof. Dr. Ethem TANKURT

Reflü hastalığı çok yaygın görülen bir üst sindirim sitemi sorunudur. Yemek borusu ile mide arasındaki geçiş bölgesinde gevşeme sonucunda midenin asitli içeriğinin yemek borusuna doğru geri kaçmasıyla... Devamı »

Uzm. Dr. Vildan ŞENGÖZ

AKNE NEDİR? TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? En sık rastlanan deri problemlerinden biri olan akne; ergenlik dönemiyle başlıyor ve özellikle gençlerin kâbusu olabiliyor. Genellikle gençlerin bu en hassas olduğu... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ŞENER

KIL DÖNMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR ? Kıl dönmesi (Pilonidal Sinüs) hastalığı çok sık görülen bir rahatsızlık olduğu için ve de her türlü... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 41 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 519 kayıt bulundu.