x
Etiketler \ B \

baker kisti nasıl tedavi edilir

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Çikolata kisti gebeliğin yerleştiği rahimdeki, iç dokusunun vücudun başka bir bölümünde özellikle yumurtalıklarda yerleşmesiyle oluşur.Endometriozishastalığı olarak tanımlanan rahatsızlık vücutta başka... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Çikolata kisti(endometriozis), sıklıkla cinsel ilişki sırasında, adet döneminde ya da herhangi bir zamanda pelvik bölgede, özellikle adet döneminde şiddetli ve basit ağrı kesiciler ile geçmeyen ağrılar... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Nedir?: Diz arkasında gelişen yumuşak genellikle ağrısız kitledir. İçi sıvı doludur. Nedenleri: Baker kisti gelişmekte olan çocuklarda eklem zorlamaları sonrasında görülür. Erişkinlerdeyse romatoid... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Hastalıklardan bazılarının tedavisi çok kolaydır. Başlaması ve geçmesi çok uzun zaman almaz. Biraz istirahat ve destek tedavi ile geçerler. Bazı hastalıklar ise kroniktir. Uzun soluklu ve rahatsız edicidir.... Devamı »

Psk. Selçuk ŞEN

Kişinin yalnız kalmaktan, sokağa çıkmaktan, kalabalık yerlere girmekten (sinema, metro, tünel, köprü,asansör,uçak, vapur vb. yerler)korku duymasi ve sonucunda bu durumlardan kaçınma davranışı göstermesiylekarakterize... Devamı »

Uzm. Psk. Betül BALTACI

Obsesif- kompulsif bozukluklar, yani halk arasında bilinen ismi ile takıntılar son dönemlerde sıkça görülmektedir. Obsesyonlar, kişide korku ve endişeye neden olan, istenmeden gelen düşünceler ya da... Devamı »

Prof. Dr. Ethem TANKURT

Reflü hastalığı çok yaygın görülen bir üst sindirim sitemi sorunudur. Yemek borusu ile mide arasındaki geçiş bölgesinde gevşeme sonucunda midenin asitli içeriğinin yemek borusuna doğru geri kaçmasıyla... Devamı »

Uzm. Dr. Vildan ŞENGÖZ

AKNE NEDİR? TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? En sık rastlanan deri problemlerinden biri olan akne; ergenlik dönemiyle başlıyor ve özellikle gençlerin kâbusu olabiliyor. Genellikle gençlerin bu en hassas olduğu... Devamı »

Uzm. Dr. Erçin ÖZÜNTÜRK

Günümüze kadar çatlak tedavisine yaklaşım hep cilde mikro hasarverilmesi ve cildin kendini toparlamasıüzerineolmuştur. Bu tip yöntemler halen mevcut olupçatlağın görüntüsünü sadece%15-25gibi bir seviyede... Devamı »

Prof. Dr. Murat DAYANÇ

Erkek çocukların, cinsel organlarının ucunda olması gereken dış idrar deliğinin penis ucu yerine, penisin ön yüzünde olması gereken yerden daha önceki bir noktaya açılması ile karakterize doğuştan olan... Devamı »

Uzm. Psk. Nihal ARAPTARLI

Vaginismus kadınlarda en sık görülen cinsel sorunların başında gelen, kısaca cinsel birleşmenin engellenmesi diyebileceğimiz bir durumdur. Bu soruna sahip kadınlar, çoğunlukla evlenip ilk cinsel birlikteliğini... Devamı »

Uzm. Psk. Gökhan TEZDOĞAN

Ülkemiz de son 10 yıldır sıklıkla duyduğumuz ve artık hemen hemen herkes de görülebilen bir rahatsızlıktır panik atak. Öncelikle nedir bu panik atak bununla başlayalım. Panik atak endişe, korku, (ölüm... Devamı »

Prof. Dr. Gülçin GÜLŞEN

SKOLYOZ NEDiR? Sağlıklı bir omurgada tüm omurlar aynı doğrultuda görülür. Omurgadaki dizilimin bozulmasına ve anormal bir eğriliğin ortaya çıkmasına skolyoz adı verilir. Hiç şikayeti olmayan 12-14... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

Katarakt, gözün içinde bulunan doğal göz merceğinin şeffaflığını kaybetmesine bağlı olarak görmenin azalmasına sebep olan bir göz hastalığıdır. Katarakt genellikle 60-65 yaşından itibaren ortaya çıkmakla... Devamı »

Op. Dr. Handan NAMLI

Belirtilere yol açmayan, küçük olan veya menopoza yaklaşan bir kadında görülen myomlar sıklıkla tedavi gerektirmez. Myomlar ilişki sırasında ağrıya sebep olmadıkça cinsel aktivitenizi kısıtlamaya gerek... Devamı »

Prof. Dr. Osman ŞENER

Ürtiker nedir? Deride değişik büyüklüklerde olabilen, hafifçe kabarık, oldukça kaşıntılı kızarıklıklardır. Ürtiker plakları genellikle aniden ortaya çıkar. Bir iki saat içinde kaybolabileceği gibi,... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Vajinismusun tedavisindeen sık kullanılan ve en etkili geleneksel yaklaşımlardan biri davranışçı yaklaşımdır. Bu yaklaşımda, cinsel davranışların tüm diğer davranışlar gibi öğ­renildiği ve cinsel işlev... Devamı »

Doç. Dr. Volkan İZOL

Priapizm nedir? Priapizm, seksüel stimülasyondan bağımsız olarak veya seksüel uyarı olmaksızın görülen dirençli, uzamış penis sertleşmesidir(ereksiyon). Bununla beraber 6 saati geçen herhangi... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Beyin felci (inme) vücudun bir yarısının hareket yeteneğinin tümünü yada bir kısmını kaybetmesidir. Beyin felci, tıptaki adıyla hemiplejii besleyen damarların tıkanması yada kanamasına bağlı olarak beyinde... Devamı »

Op. Dr. Zafer DÖKÜMCÜ

Tek taraflı inmemiş testis tedavisinde neden anatomik bir yapışıklık yada bir engel ise cerrahi dışındaki seçeneklerin yeri yoktur. Hormonal eksikliğe bağlı çift taraflı inmemiş testisli çocuklara hormon... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 60 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 519 kayıt bulundu.