x
Etiketler \ B \

baker kisti nasıl tedavi edilir

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Çikolata kisti gebeliğin yerleştiği rahimdeki, iç dokusunun vücudun başka bir bölümünde özellikle yumurtalıklarda yerleşmesiyle oluşur.Endometriozishastalığı olarak tanımlanan rahatsızlık vücutta başka... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Çikolata kisti(endometriozis), sıklıkla cinsel ilişki sırasında, adet döneminde ya da herhangi bir zamanda pelvik bölgede, özellikle adet döneminde şiddetli ve basit ağrı kesiciler ile geçmeyen ağrılar... Devamı »

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü

Nedir?: Diz arkasında gelişen yumuşak genellikle ağrısız kitledir. İçi sıvı doludur. Nedenleri: Baker kisti gelişmekte olan çocuklarda eklem zorlamaları sonrasında görülür. Erişkinlerdeyse romatoid... Devamı »

Prof. Dr. Osman ŞENER

Ürtiker nedir? Deride değişik büyüklüklerde olabilen, hafifçe kabarık, oldukça kaşıntılı kızarıklıklardır. Ürtiker plakları genellikle aniden ortaya çıkar. Bir iki saat içinde kaybolabileceği gibi,... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Vajinismusun tedavisindeen sık kullanılan ve en etkili geleneksel yaklaşımlardan biri davranışçı yaklaşımdır. Bu yaklaşımda, cinsel davranışların tüm diğer davranışlar gibi öğ­renildiği ve cinsel işlev... Devamı »

Doç. Dr. Volkan İZOL

Priapizm nedir? Priapizm, seksüel stimülasyondan bağımsız olarak veya seksüel uyarı olmaksızın görülen dirençli, uzamış penis sertleşmesidir(ereksiyon). Bununla beraber 6 saati geçen herhangi... Devamı »

Op. Dr. Kadir USKUAY

Halk arasında basur,mayasıl olarak da bilinen hemoroid en az 4000 yıldır bilinen ve tedavi edilen bir hastalıktır. Ancak yakın zamanda gerçek anlamda hastalık ve tedavisi anlaşılabilir olmuştur. Toplumda... Devamı »

Op. Dr. Alper KEBUDİ

Menisküs nedir? Menisküs yırtığı diz ağrısının sık sebeplerinden biridir. Menisküs elastik yapıda kıkırdak bir dokudur. Diz ekleminde eklem yüzeylerinin uyumunu istirahat ve aktivite esnasında sağlar.... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Hastalıklardan bazılarının tedavisi çok kolaydır. Başlaması ve geçmesi çok uzun zaman almaz. Biraz istirahat ve destek tedavi ile geçerler. Bazı hastalıklar ise kroniktir. Uzun soluklu ve rahatsız edicidir.... Devamı »

Op. Dr. Handan NAMLI

Belirtilere yol açmayan, küçük olan veya menopoza yaklaşan bir kadında görülen myomlar sıklıkla tedavi gerektirmez. Myomlar ilişki sırasında ağrıya sebep olmadıkça cinsel aktivitenizi kısıtlamaya gerek... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz BAHADIR

Beyin felci (inme) vücudun bir yarısının hareket yeteneğinin tümünü yada bir kısmını kaybetmesidir. Beyin felci, tıptaki adıyla hemiplejii besleyen damarların tıkanması yada kanamasına bağlı olarak beyinde... Devamı »

Psk. Selçuk ŞEN

Kişinin yalnız kalmaktan, sokağa çıkmaktan, kalabalık yerlere girmekten (sinema, metro, tünel, köprü,asansör,uçak, vapur vb. yerler)korku duymasi ve sonucunda bu durumlardan kaçınma davranışı göstermesiylekarakterize... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

Katarakt, gözün içinde bulunan doğal göz merceğinin şeffaflığını kaybetmesine bağlı olarak görmenin azalmasına sebep olan bir göz hastalığıdır. Katarakt genellikle 60-65 yaşından itibaren ortaya çıkmakla... Devamı »

Uzm. Dr. Erçin ÖZÜNTÜRK

Günümüze kadar çatlak tedavisine yaklaşım hep cilde mikro hasarverilmesi ve cildin kendini toparlamasıüzerineolmuştur. Bu tip yöntemler halen mevcut olupçatlağın görüntüsünü sadece%15-25gibi bir seviyede... Devamı »

Prof. Dr. Murat DAYANÇ

Erkek çocukların, cinsel organlarının ucunda olması gereken dış idrar deliğinin penis ucu yerine, penisin ön yüzünde olması gereken yerden daha önceki bir noktaya açılması ile karakterize doğuştan olan... Devamı »

Op. Dr. Mustafa ŞENER

KIL DÖNMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR ? Kıl dönmesi (Pilonidal Sinüs) hastalığı çok sık görülen bir rahatsızlık olduğu için ve de her türlü... Devamı »

Dt. Ceyda ÖNEM

Genellikle ağız ve burun etrafında , nadirende cinsel bölge ve kalça etrafında oluşan ,ince şeffaf içi sıvı dolu kabarcıklar şeklinde görülen yaralardır. Herpes simplex tip1 virüsünün sebep olduğu bu yaralar... Devamı »

Dt. Ceyda ÖNEM

Aft ağız İçerisinde sıklıkla yanak ve dudak mukozasında, dil üzerinde, yumuşak damakta , farenkste, diş eti üzerinde görülen solgun sarı-kırmızı hale ile çevrili oldukça ağrılı ülserleşmiş lezyonlardır.... Devamı »

Prof. Dr. Ali Serdar FAK

Kalp yetersizliği kalbin kan dolaşımını sağlamaktaki yetersizliğine bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Kan dolaşımının yetersiz hale gelmesi kalple birlikte böbrekler ve akciğerler başta olmak... Devamı »

Uzm. Psk. Betül BALTACI

Obsesif- kompulsif bozukluklar, yani halk arasında bilinen ismi ile takıntılar son dönemlerde sıkça görülmektedir. Obsesyonlar, kişide korku ve endişeye neden olan, istenmeden gelen düşünceler ya da... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 60 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 401 kayıt bulundu.