x
Etiketler \ B \

bağırsakta yara

Op. Dr. Nuri DELİKARA 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 47943 kayıt bulundu.
Sizin de bağırsaklarınız tembel mi?

Sizin de bağırsaklarınız tembel mi?

Dyt. Sinem NERGİZOĞLU

Beslenme alışkanlığınız ve yaşam tarzınız yoksa kabızlığı tetikliyor mu? Sağlıklı bir bireyin günde 1 defa veya haftada en az 3 kere dışkılaması sağlıklı çalışan bir bağırsağın göstergesidir. Eğer ki... Devamı »

İlk yardım

İlk yardım

Prof. Dr. Özgür ÇETİK

Hareket sistemi Hareket sistemi kemik, eklem ve kas dokusundan meydana gelir. Kemik dokusu: Organik (%30) ve inorganik (%70) maddelerden oluşur. Kemik dokusu kemik zarı (periost), sert tabaka (korteks)... Devamı »

Rahimde yara nedir ?

Rahimde yara nedir ?

Op. Dr. Seçil GÜNAY AVCI

RAHİMDE YARA DEDİKLERİ NEDİR ? Rahim bebeği taşıyan kısım, vajina ilişkiye girilen kısımdır. Bir jinekolog muayene sırasında hastasını Muayene masasına yatırdığı zaman hiçbir yardımcı araç kulanmadan... Devamı »

Kendime yardım

Kendime yardım

Prof. Dr. Servet EBRİNÇ

İstemek, almanın yarısıdır, istemek iyileşmenin başlangıcıdır, istemek uzlaşmaktır aynı zamanda kendi ölçülerimizle. uzlaşmak hayatla, yaşamımızı kolaylaştırı, uzlaşmak önümüzdeki kendimize koyduğumuz,... Devamı »

Giardia enfeksiyonları bağırsağın parazit enfeksiyonları

Giardia enfeksiyonları bağırsağın parazit enfeksiyonları

Prof. Dr. Nuran GÜRSES

Bu enfeksiyon Giardia Lamblia isimli parazitin neden olduğu bir bağırsak hastalığıdır.İshale neden olan bu hastalıkta enfeksiyon incebağırsak ve safra yollarıyla sınırlıdır. Klinik belirtiler :... Devamı »

Diş çürükleri ve diş eti hastalıklarında bağırsağın etkisi

Diş çürükleri ve diş eti hastalıklarında bağırsağın etkisi

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

DİŞ ÇÜRÜKLERİ VE DİŞ ETİ HASTALIKLARINDA BAĞIRSAĞIN ETKİSİ Dişleri çevreleyen dişeti ile diş arasında, serbest dişetinin içinde dişeti oluğu sıvısı bulunur. Dişeti oluğu sıvısı dişeti oluğunu mekanik... Devamı »

Yüzdeki yara izleri / ne yapılmalı?

Yüzdeki yara izleri / ne yapılmalı?

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Bazen hoş değildir. Bir ameliyatın,yaranın, yanığın, travmanın veya kesici bir aletin sonucu oluşagelmiş olabilir. Kanlanması çok olan bir bölge olduğu için her ne kadar cildinizin kalitesine, rengine... Devamı »

Ortopedik yaralanmalarda ilk yardım

Ortopedik yaralanmalarda ilk yardım

Prof. Dr. Özgür ÇETİK

Ortopedik Yaralanmalarda İlk Yardım İlk yardımın Tanımı: Yaralanmaya uğrayan kişiye eldeki olanaklarla kazanın olduğu yerde veya hastaneye getirilinceye kadar yapılan hayat kurtarıcı girişimler. Kırık,... Devamı »

Yara izlerinin giderilmesi

Yara izlerinin giderilmesi

Prof. Dr. Murat EMİROĞLU

Çeşitli kazalar ve ameliyatları takiben gelişen yara izlerinin ne düzeyde olabileceğini önceden tahmin etmek zordur. Gelişecek izin ne kadar olacağını cerrahın yeteneği kadar hastanın kişisel özellikleri... Devamı »

Yara dondurma ve yakma

Yara dondurma ve yakma

Op. Dr. Cahit BOZYEL

RAHİM AĞZI YARALARI Vajinal enfeksiyonlarda en sık rastladığımız bulgulardan biri enfeksiyonun rahim ağzı tahribatı yapması sonucu oluşan, servikal erozyon denen rahim ağzı yaralarıdır. Vajinal enfeksiyonlar,... Devamı »

İnsan doğuştan yalnız ve yarımdır

İnsan doğuştan yalnız ve yarımdır

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

İnsan doğuştan yalnız ve yarımdır Evlilik bireysel mutluluk ve toplumsal gelişim açısından çok önemli bir kurumdur. Evlenmek, hem kadının hem de erkeğin hayatında önemli bir dönüm noktası oluşturur.... Devamı »

Aft ( ağızda yara )

Aft ( ağızda yara )

Dt. Aslı TUNCER

En sik rastlanan tekrarlayıcı ağız yaralarından birisi aft (aftöz ulser)'dir. Aft nedir? Aft dilde, yumuşak damakta, dudak ve yanakların iç kısımlarında görülen... Devamı »

Rahim ağzında yara

Rahim ağzında yara

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Servikal Erozyon Oluşumu Serviks rahmin alt parçası olup, jinekolojik muayenede vaginanın en üst kısmında ele gelir. Servikal erozyon serviks üstünde görülen kırmızı kadife gibi bir yaradır. Servikal... Devamı »

Yara izi ve tedavisi

Yara izi ve tedavisi

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Travma veya ameliyat gibi herhangi bir nedenle deri bütünlüğü bozulduğunda yara oluşur. Oluşan yara dikişler yardımı ile kapatılabildiği gibi pansumanlarla kendiliğinden kapanır veya farklı teknikler... Devamı »

Diyetler neden yarım bırakılır

Diyetler neden yarım bırakılır

Dyt. Begüm KURAN

Hayatımızda yeni olan her şey heyecan vericidir. Diyetin de ilk haftasında motivasyon en yüksek düzeydedir. İlk hafta herhangi bir metabolik sorun yok ise yeni beslenme düzenine vücut hızla cevap verir.... Devamı »

Yara ve ameliyat izi geçirme

Yara ve ameliyat izi geçirme

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Eski ve yeni yara izi, ameliyat izi ve yanık izi (yanık skarları) tedavisi için Biodermogenesi uyguluyoruz. Biodermogenesi ile ameliyat ve yara izlerinde yumuşama, renk alamayan bölgeleri renklendirme,... Devamı »

Hipospadias(peygamber /yarim  sunnet)

Hipospadias(peygamber /yarim sunnet)

Op. Dr. Emir İMANİ

HİPOSPADİ Tıp dilinde hipospadi başlığı altında toplanan yapısal bozukluklar erkek bebeklerin idrar yollarındaki doğumsal anormalileri kapsamaktadır. Bu hastalıkta idrar yolu normal yerinde değil... Devamı »

Kaygılı çocuğa nasıl yardım edilir?

Kaygılı çocuğa nasıl yardım edilir?

Psk. Fahrettin ÖZÇELEBİ

Çocuklarınızın gizli sorunları olabilir! 11-12 Yaşlarına gelmesine rağmen kızınız hala karanlıktan korkuyordur mesela. Gece siz uyurken dışarıdan gelen tuhaf sesler duyduğu için evin soyulduğunu veya size... Devamı »

Yara ve yanık izleri düzeltme

Yara ve yanık izleri düzeltme

Op. Dr. Sadullah KARUN

Vücudumuzda belli bir derinliği geçen yaralanmaların tümünde iz kalması beklenir. Bu izlerin dikkat çekiciliği yaralanmanın yerine, derinliğine, şekline, yönüne bağlıdır. Bu nedenle insan vücudunda Estetik... Devamı »

Unikondiler ( yarım ) diz protezleri

Unikondiler ( yarım ) diz protezleri

Op. Dr. Deniz ALGÜN

50 -60 yaş arası hastalardaki diz kireçlenmelerinde tedavi kararı günümüz ortopedisinin önemli sorunlarından bir tanesidir. Total diz protezlerinin ömrünün 25-30 yıl olduğu ve şu andaki tedavi planlarımızı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 53 kayıt bulundu.