x
Etiketler \ B \

bacak sendromu belirtileri

Prof. Dr. Turan USLU

Huzursuz bacak sendromu, her on kişiden birinde görülen bir rahatsızlıktır. Kişi bacaklarında huzursuzluk, içten kaşıntı, kaslarda çekilme hissettiğini söyler. Buna ilave olarak, yanma, elektriklenme,... Devamı »

Doç. Dr. Bülent ÇİFTÇİ

Huzursuz bacak (Restless Leg) sendromu nedir? Huzursuz bacak sendromu otururken ve yatınca bacaklarda olağandışı bir rahatsızlık hissi ile kendini gösteren genellikle hastalar tarafından tam olarak ifade... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KAYNAK

Özellikle kadınlarda görülen “huzursuz bacak sendromu” uykuya dalmayı engelleyerek yaşam kalitesinin düşmesine neden oluyor. Ancak bu huzursuzluktan kurtulmak ilaç tedavisiyle mümkün. Huzursuz bacaklar... Devamı »

Dr. Ethem Hakan ERALTAN

Uyku ya da istirahat esnasında (otururken veya yatarken) bacaklarda hissedilen rahatsızlık, huzursuzluk, hareket ettirme ihtiyacı, uyuşma, karıncalanma bazen de tam olarak tanımlanamayan bir histir. Bacaklardaki... Devamı »

Uzm. Dr. Zafer ÖZYURT

Huzursuz bacak sendromu otururken ya da uzanmış durumdayken bacakların hat safhada rahatsız hissedilmesi ile karakterli... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Uğur ÇAPULCUOĞLU

Tükenmişlik yavaş yavaş ve sinsice başlayan, ortaya çıkışı ne kadar ani de olsa sürekli gelişen kronik bir olgudur. Bireyin bir gün içinde ani bir şekilde yaşadığı bir olay, yaşanılan tükenmişliğin belirtisi... Devamı »

Uzm. Dr. Funda GÜDÜCÜ SAĞIR

Uyku ya da istirahat esnasında bacaklarda hissedilen rahatsızlık, huzursuzluk, hareket ettirme ihtiyacı, uyuşma, karıncalanma bazen de tam olarak tanımlanamayan bir histir. Yöresel tabirlerine göre yakınmanın... Devamı »

Prof. Dr. Turan USLU

Huzursuz bacak sendromu otururken ya da uzanmış durumdayken bacakların hat safhada rahatsız hissedilmesi ile karakterli bir durumdur ve ayağa kalkmayı ya da... Devamı »

Op. Dr. Hasan İLKEHAN

Huzursuz Bacak Sendromu(HBS),uykudayken, otururken, yatar pozisyondaykenbacaklardahissedilen huzursuzluk, hareket ettirme ihtiyacı, uyuşma, karıncalanma gibi çoğunlukla tam olarak tanımlanamayan şikayetler... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Polistik Over Sendromuhenüz genç ve orta yaş kadın aralığında oldukça fazla görülen bir rahatsızlıktır. Polistik anlamca fazla miktarda kist içerikli anlamına gelmektedir.Polistik overvakalarının neredeyse... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1345 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.