x
Etiketler \ A \

auralı migren tedavisi

Op. Dr. Volkan Serdar OTRAKÇI

Türkiye’de her 6-7 erişkin kişinin 1’i migrenli, her 10 migrenlinin 1’i de kronik migrenlidir. Bu kişilerin ve ailelerinin hayatı üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilecek maliyetli ve engelleyici bir... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Baş ağrısı veya diğer belirtiler sizi normal günlük yaşamınızdan alıkoyuyorsa bunun sebebi migren olabilir. Migren atakları genellikle 4 ile 72 saat arasında sürer ve kişi ataklar arasında normaldir.... Devamı »

Uzm. Dr. Mustafa ERİM

Yapılan araştırmalarda TMS tedavisinin migrenin kaynağı nöronal aşırı duyarlılığı ortadan kaldırdığı böylece migren krizlerine son verdiği kanıtlanmıştır. Migren değişen aralıklarla gelen ve şiddetli... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Botoks ile migren tedavisi günümüzde popüler olan migren tedavilerindendir. Belli noktalarda sinirleri sıkıştıran kasların bloke edilmesi ile etkisini gösterir.Botoks ile migren tedavisinin en önemli avantajı... Devamı »

Uzm. Dr. Nimet KAŞKARLI

“Migrentedavisinde temel hedefimiz, hastalara ilaçsız, ameliyatsız, uzun süreli bir iyileşme sağlamak ve yaşamkalitesiyükseltmektir” Yıllardır hekimler; Migren tedavisinde belirti olan ağrılara değişik... Devamı »

Dr. Cemalettin EKMEKCİOĞLU

Migren%80 oranında kalıtımla geçen, her yaşta başlayabilen, kısa ve uzun aralıklarla tekrarlayabilen, periyodik, hemikranial (yarımbaş ağrısı), zonklayıcı başağrısıdır. Genelde bulantı, kusma,... Devamı »

Dr. Ebru Egemen UYSAL

Migren, %90 oranında bayanlarda ortaya çıkan, bazen bulantı ve kusma ile beraber giden zonklayıcı, şiddetli, zaman zaman tek taraflı ve sıklıkla enseden göze veya göz arkasından başlayıp enseye geçebilen... Devamı »

Prof. Dr. Babür DORA

Migren başağrısı toplumda %16 gibi önemi bir sıklıkta görülen ve sık görüldüğünde kişinin hayat kalitesini ciddi bir şekilde etkileyebilen tekrarlayıcı bir rahatsızlıktır. En önemli bulguları şiddeti değişebilen,... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

İlaç tedavisi, kısa vadede etkili bir yöntem olsa da uzun vadede istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple, hastalar ve doktorlar düzenli olarak ilaç tedavisine alternatif yöntemler aramaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Akın YÜCEL

Migren tipi baş ağrıları toplumun %12’sini etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Kadınlarda görülme sıklığı 3 kat daha fazladır. Araştırmalar kozmetik cerrahi için başvuran her 5 kadın hastadan bir tanesinde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 823 kayıt bulundu.