x
Etiketler \ A \

auralı migren tedavisi

Uzm. Dr. Aycan AYDOĞMUŞ

Migren tek taraflı (ense, göz, alın, şakak, kulak, baş yarısı) lokalize/yaygın,zonklayıcı nitelikte,orta/ağır şiddette, 4-72 saat sürebilen şiddetli baş ağrısı atakları şeklinde nitelendirilebilir. Migren... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serdar OTRAKÇI

Türkiye’de her 6-7 erişkin kişinin 1’i migrenli, her 10 migrenlinin 1’i de kronik migrenlidir. Bu kişilerin ve ailelerinin hayatı üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilecek maliyetli ve engelleyici bir... Devamı »

Uzm. Dr. Mustafa ERİM

Yapılan araştırmalarda TMS tedavisinin migrenin kaynağı nöronal aşırı duyarlılığı ortadan kaldırdığı böylece migren krizlerine son verdiği kanıtlanmıştır. Migren değişen aralıklarla gelen ve şiddetli... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Baş ağrısı veya diğer belirtiler sizi normal günlük yaşamınızdan alıkoyuyorsa bunun sebebi migren olabilir. Migren atakları genellikle 4 ile 72 saat arasında sürer ve kişi ataklar arasında normaldir.... Devamı »

Uzm. Dr. Doğanay KÜRKÇÜ

AĞRI TERAPİSİ Biorezonans ile yapılmış ilk çalışmalar daha çok alerjiler üzerine yoğunlaşmış olmakla bilikte, tecrübeler arttıkça hemen hemen her hastalıkta etkili bir şekilde kullanılabileceği anlaşılmıştır. Her... Devamı »

Dr. Cemalettin EKMEKCİOĞLU

Migren%80 oranında kalıtımla geçen, her yaşta başlayabilen, kısa ve uzun aralıklarla tekrarlayabilen, periyodik, hemikranial (yarımbaş ağrısı), zonklayıcı başağrısıdır. Genelde bulantı, kusma,... Devamı »

Uzm. Dr. Nimet KAŞKARLI

“Migrentedavisinde temel hedefimiz, hastalara ilaçsız, ameliyatsız, uzun süreli bir iyileşme sağlamak ve yaşamkalitesiyükseltmektir” Yıllardır hekimler; Migren tedavisinde belirti olan ağrılara değişik... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Botoks ile migren tedavisi günümüzde popüler olan migren tedavilerindendir. Belli noktalarda sinirleri sıkıştıran kasların bloke edilmesi ile etkisini gösterir.Botoks ile migren tedavisinin en önemli avantajı... Devamı »

Dr. Atanur YILDIZ

Migren sözcüğü Fransızca kökenli olup "yarım baş ağrısı" anlamına gelir. Şakaklarda ve alın bölgesinde yoğun zonklayıcı baş ağrıları olur. Nedeni şimdiye kadar tam olarak anlaşılamamıştır. Beyin seretonin... Devamı »

Uzm. Dr. Ender VARDAR

Migren bulantı,kusma,çift görme gibi başka birçok şikayetle birlikte ortaya çıkan, çoğunlukla başın bir yarısında odaklanan, ışıktan ve sesten aşırı rahatsızlık duyulan, farklı tipleri olup nöbetler halinde... Devamı »

Dr. Ebru EGEMEN UYSAL

Migren, %90 oranında bayanlarda ortaya çıkan, bazen bulantı ve kusma ile beraber giden zonklayıcı, şiddetli, zaman zaman tek taraflı ve sıklıkla enseden göze veya göz arkasından başlayıp enseye geçebilen... Devamı »

Dr. Fatih AKÇAL

Bu hastalik tablosu Geleneksel Cin Tibbinda; " Pian Tou Feng " " Shao Yang Jing Tou Tong " olarak yer almistir. Zihinsel aktivitede duraklama, durgunlasan Karaciger enerjisinin ates sendromuna donusumu,... Devamı »

Uzm. Dr. Asuman ERGİCAN

Migren sözcüğü eski yunancada yarım baş anlamına gelir. Migren hastalığı, ataklar halinde gelen kronik tekrarlayıcı bir baş ağrısı tipidir. Çoğunlukla yarım, bazen de iki taraflı olabilir. Zonklayıcı... Devamı »

Prof. Dr. Babür DORA

Migren başağrısı toplumda %16 gibi önemi bir sıklıkta görülen ve sık görüldüğünde kişinin hayat kalitesini ciddi bir şekilde etkileyebilen tekrarlayıcı bir rahatsızlıktır. En önemli bulguları şiddeti değişebilen,... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

İlaç tedavisi, kısa vadede etkili bir yöntem olsa da uzun vadede istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple, hastalar ve doktorlar düzenli olarak ilaç tedavisine alternatif yöntemler aramaktadır.... Devamı »

Op. Dr. M. Türker ÖZYİĞİT

Botox® (Botulinum toxin A), toprakta ve suda bulunan Colostridum Botulinum adlı bakteriden elde edilen ve ilk defa 1980’de göz doktoru Dr. Alan Scott tarafından insanlarda kullanılmaya başlanmış,... Devamı »

Prof. Dr. Akın YÜCEL

Migren tipi baş ağrıları toplumun %12’sini etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Kadınlarda görülme sıklığı 3 kat daha fazladır. Araştırmalar kozmetik cerrahi için başvuran her 5 kadın hastadan bir tanesinde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 17 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 439 kayıt bulundu.