x
Etiketler \ A \

auralı migren tedavisi

Uzm. Dr. Mustafa ERİM

Yapılan araştırmalarda TMS tedavisinin migrenin kaynağı nöronal aşırı duyarlılığı ortadan kaldırdığı böylece migren krizlerine son verdiği kanıtlanmıştır. Migren değişen aralıklarla gelen ve şiddetli... Devamı »

Op. Dr. Volkan Serdar OTRAKÇI

Türkiye’de her 6-7 erişkin kişinin 1’i migrenli, her 10 migrenlinin 1’i de kronik migrenlidir. Bu kişilerin ve ailelerinin hayatı üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilecek maliyetli ve engelleyici bir... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Baş ağrısı veya diğer belirtiler sizi normal günlük yaşamınızdan alıkoyuyorsa bunun sebebi migren olabilir. Migren atakları genellikle 4 ile 72 saat arasında sürer ve kişi ataklar arasında normaldir.... Devamı »

Uzm. Dr. Doğanay KÜRKÇÜ

AĞRI TERAPİSİ Biorezonans ile yapılmış ilk çalışmalar daha çok alerjiler üzerine yoğunlaşmış olmakla bilikte, tecrübeler arttıkça hemen hemen her hastalıkta etkili bir şekilde kullanılabileceği anlaşılmıştır. Her... Devamı »

Dr. Cemalettin EKMEKCİOĞLU

Migren%80 oranında kalıtımla geçen, her yaşta başlayabilen, kısa ve uzun aralıklarla tekrarlayabilen, periyodik, hemikranial (yarımbaş ağrısı), zonklayıcı başağrısıdır. Genelde bulantı, kusma,... Devamı »

Uzm. Dr. Ender VARDAR

Migren bulantı,kusma,çift görme gibi başka birçok şikayetle birlikte ortaya çıkan, çoğunlukla başın bir yarısında odaklanan, ışıktan ve sesten aşırı rahatsızlık duyulan, farklı tipleri olup nöbetler halinde... Devamı »

Dr. Atanur YILDIZ

Migren sözcüğü Fransızca kökenli olup "yarım baş ağrısı" anlamına gelir. Şakaklarda ve alın bölgesinde yoğun zonklayıcı baş ağrıları olur. Nedeni şimdiye kadar tam olarak anlaşılamamıştır. Beyin seretonin... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Botoks ile migren tedavisi günümüzde popüler olan migren tedavilerindendir. Belli noktalarda sinirleri sıkıştıran kasların bloke edilmesi ile etkisini gösterir.Botoks ile migren tedavisinin en önemli avantajı... Devamı »

Uzm. Dr. Nimet KAŞKARLI

“Migrentedavisinde temel hedefimiz, hastalara ilaçsız, ameliyatsız, uzun süreli bir iyileşme sağlamak ve yaşamkalitesiyükseltmektir” Yıllardır hekimler; Migren tedavisinde belirti olan ağrılara değişik... Devamı »

Dr. Ebru EGEMEN UYSAL

Migren, %90 oranında bayanlarda ortaya çıkan, bazen bulantı ve kusma ile beraber giden zonklayıcı, şiddetli, zaman zaman tek taraflı ve sıklıkla enseden göze veya göz arkasından başlayıp enseye geçebilen... Devamı »

Dr. Fatih AKÇAL

Bu hastalik tablosu Geleneksel Cin Tibbinda; " Pian Tou Feng " " Shao Yang Jing Tou Tong " olarak yer almistir. Zihinsel aktivitede duraklama, durgunlasan Karaciger enerjisinin ates sendromuna donusumu,... Devamı »

Uzm. Dr. Asuman ERGİCAN

Migren sözcüğü eski yunancada yarım baş anlamına gelir. Migren hastalığı, ataklar halinde gelen kronik tekrarlayıcı bir baş ağrısı tipidir. Çoğunlukla yarım, bazen de iki taraflı olabilir. Zonklayıcı... Devamı »

Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ

İlaç tedavisi, kısa vadede etkili bir yöntem olsa da uzun vadede istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple, hastalar ve doktorlar düzenli olarak ilaç tedavisine alternatif yöntemler aramaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Babür DORA

Migren başağrısı toplumda %16 gibi önemi bir sıklıkta görülen ve sık görüldüğünde kişinin hayat kalitesini ciddi bir şekilde etkileyebilen tekrarlayıcı bir rahatsızlıktır. En önemli bulguları şiddeti değişebilen,... Devamı »

Prof. Dr. Akın YÜCEL

Migren tipi baş ağrıları toplumun %12’sini etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Kadınlarda görülme sıklığı 3 kat daha fazladır. Araştırmalar kozmetik cerrahi için başvuran her 5 kadın hastadan bir tanesinde... Devamı »

Op. Dr. M. Türker ÖZYİĞİT

Botox® (Botulinum toxin A), toprakta ve suda bulunan Colostridum Botulinum adlı bakteriden elde edilen ve ilk defa 1980’de göz doktoru Dr. Alan Scott tarafından insanlarda kullanılmaya başlanmış,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 16 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 823 kayıt bulundu.