x
Etiketler \ A \

aşırı sinirlilik tedavisi

Uzm. Dr. Betül ERDEMİR

Aşırı terleme niye olur? Terleme insanlarda doğal olarak gözlenen ve birçok gerekliliği olan bir olaydır. En temel görevi vücut ısısının ayarlanmasıdır. Bundan başka derinin uygun nemini ve ph’sını sağlar,... Devamı »

Op. Dr. Erdal KALCI

AŞIRI AKTİF MESANE Aşırı Aktif Mesane nedeni tam olarak anlaşılamamış yani belirgin bir nedeni olmayan, sık idrara çıkma, ani sıkışma hissi veya sıkışma tipi (Urge inkontinansı) idrar kaçırma ile kendini... Devamı »

Uzm. Dr. Elif Ebru GÜNER

Aşırı terleme hatta bazen normal terleme bile kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu yüzden terleme tedavisine talep özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça fazla olmaktadır. Terleme tedavisi bir çok farklı... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Terleme sıcak ortamlarda ve efor esnasında vücudun ısısını düzenlemek için oluşturduğu normal, fizyolojik bir olaydır. Aşırı terleme dediğimizde ise çalışma ile,eforla,saunada veya spor esnasında oluşan... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da oldukça sık görülen aşırı terleme rahatsızlığı guatr, ani heyecan gibi nedenlere bağlansa da sıklıkla nedeni bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Toplum içinde el... Devamı »

Doç. Dr. Emel ERDAL ÇALIKOĞLU

Aşırı Terleme (hiperhidroz) Aşırı terleme bölgesel ya da yaygın olabilir. Şeker hastalığı ( diabet),tiroid bezinin aşırı çalışması (hipertiroidi) durumunda ve kanser hastalarında yaygın terleme oluşabilir.... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Bülent KARGI

Terleme (hidrozis) vücudun ortamla arasındaki ısı değişimini sağlayan normal fizyolojik bir mekanizmadır. Vücudumuzdaki ter bezleri, sempatik sinir sistemi denilen, irade dışı çalışan bir mekanizma tarafından... Devamı »

Op. Dr. Oryal ERDİK

Kış aylarında bile günlük yaşamı çekilmez hale getiren el, kol ve koltuk altı bölgelerindeki aşırı terleme bozukluğu, yarım saatlik basit bir cerrahi müdahaleyle ortadan kaldırılmaktadır. Kişinin günlük... Devamı »

Prof. Dr. Kadir BAYKAL

Aşırı aktif mesane (AAM) sıkışma tipi idrar kaçırma ile birlikte olabilen, genellikle sık işeme ve noktüri (gece işemeleri) ile seyreden sıkışma hissi (urgency) dir.AAM sendromu ise bu semptomları açıklayabilecek... Devamı »

Op. Dr. M. Türker ÖZYİĞİT

Aşırı terleme, ter bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olarak deri yüzeyine salgılanan ter miktarının artmasıdır. En sık, avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altında görülür.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2977 kayıt bulundu.