x
Etiketler \ A \

aşırı sinirlilik tedavisi

Uzm. Dr. Betül ERDEMİR

Aşırı terleme niye olur? Terleme insanlarda doğal olarak gözlenen ve birçok gerekliliği olan bir olaydır. En temel görevi vücut ısısının ayarlanmasıdır. Bundan başka derinin uygun nemini ve ph’sını sağlar,... Devamı »

Op. Dr. Erdal KALCI

AŞIRI AKTİF MESANE Aşırı Aktif Mesane nedeni tam olarak anlaşılamamış yani belirgin bir nedeni olmayan, sık idrara çıkma, ani sıkışma hissi veya sıkışma tipi (Urge inkontinansı) idrar kaçırma ile kendini... Devamı »

Uzm. Dr. Elif Ebru GÜNER

Aşırı terleme hatta bazen normal terleme bile kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu yüzden terleme tedavisine talep özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça fazla olmaktadır. Terleme tedavisi bir çok farklı... Devamı »

Doç. Dr. Emel ERDAL ÇALIKOĞLU

Aşırı Terleme (hiperhidroz) Aşırı terleme bölgesel ya da yaygın olabilir. Şeker hastalığı ( diabet),tiroid bezinin aşırı çalışması (hipertiroidi) durumunda ve kanser hastalarında yaygın terleme oluşabilir.... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Bülent KARGI

Terleme (hidrozis) vücudun ortamla arasındaki ısı değişimini sağlayan normal fizyolojik bir mekanizmadır. Vücudumuzdaki ter bezleri, sempatik sinir sistemi denilen, irade dışı çalışan bir mekanizma tarafından... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 4858 kayıt bulundu.