x
Etiketler \ A \

ascus sebepleri

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

iftlerin, korunmadıkları halde gebe kalamamaları ve çocuk sahibi olamamalarına kısırlık denir. Çok istedikleri halde kendi başlarına bebek sahibi olamayan çiftlerde, üremeye yardımcı teknikleri (ÜYTE)... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Miyom Nedir? Rahmin düzkas hücrelerinden kaynaklanan selim yani iyi huylu tümördür. Kadın leğen kemiği içinde en sık görülen neoplazmdır. Miyom oluşmasının sebepleri nelerdir? Rahim düzkas hücrelerinden... Devamı »

Uzm. Psk. Mehmet Emin KIZGIN

BOŞANMA SEBEPLERİ Evlilik, her kurum gibi zaman zaman aksayan yönleri olan bir kurum, bu aksaklıklar giderilemediğinde ise sonuç ne yazık ki boşanmayla noktalanıyor. Evlilik süresince aileye yeni bir... Devamı »

Op. Dr. Mert BİLGİLİ

Baş ağrılı hastanın değerlendirilmesinde detaylı öykü almak ve ayrıntılı bir nörolojik muayene ilk yapılması gereken en önemli işlemlerdir. Hastanın baş ağrısına dair hekimin yeterli bilgiye sahip olabilmesi... Devamı »

Doç. Dr. Seçil AYDINÖZ

Uykuda nefes alma verme sürecinde hava yolunda daralma veya tıkanma sonucunda oluşan sese denir. Havanın ağız ve burundan akciğerlere ulaşması sırasında takip ettiği yoldaki dokuların karşılıklı titreşiminden... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Kısırlık ( infertilite) Nedir? Genellikle kısırlık yani (infertilite) kadın da hiçgebeliğinoluşmaması ya da daha önceden gebelik oluşmasına rağmen başka bir gebeliğin oluşmaması... Devamı »

Doç. Dr. Cengiz ERDEN

Duygulanımda elem tarzında çökkünlük, ilgi ve istek kaybı, olumsuz düşünceler ve davranış bozuklukları ile belirli çeşitli ruhsal ve bedensel belirtilerle kendini gösteren psikiyatrik bir hastalıktır. Depresyon... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Sedat ÇAĞLI

Beyin damarlarının duvarındaki kas tabakasının zayıflığından dolayı damarda oluşan balonlaşmaya beyin anevrizması denir. Anevrizmalar yapı itibarı ile damar duvarının doğuştan zayıf olduğu noktalarda,... Devamı »

Uzm. Dr. Şafak GÖKTAŞ

Özellikle yaz aylarında, klimaların yoğun kullanımı sebebiyle klimadan kaynaklanan hastalıkların görülme ihtimali artar. Bu hastalıklardan en önemlisi Legionella pneumophila isimli bakterinin sebep... Devamı »

Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK

Gut Hastalığı, kanlarındaki Ürik Asit düzeyi normalden yüksek olan kişilerde görülür. Vücudumuzdaki ürik asidin %70 kadarı hücrelerimizde bulunan Pürin adlı proteinin yıkılmasından kaynaklanır. Kalan ürik... Devamı »

Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK

Romatoid artrit otoimmün bir hastalıktır. Otoimün hastalıklarda, normalde mikroplar, virüsler, vücudumuza yabancı cisimlere tepki gösterip onları uzaklaştıran bağışıklık sistemimiz, kendi dokularına karşı... Devamı »

Dyt. Ömer Çağatay DEMİR

Sadece yaz mevsiminde değil sağlıklı bir yaşam için su içme kültürünün tüm yıl boyunca benimsenmesi gerekiyor. Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli ihtiyaçtır. Besin almadan haftalarca... Devamı »

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Endometirozis sık karşılaşılan ve üreme çağındaki kadınları etkileyen bir hastalıktır. Normalde rahim içini örten zar tabakasının olması gereken yer dışında herhangi bir yerde bulunmasıdır. Endometrium... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Kısırlık, bir çiftin problemidir. Ancak detaylı incelemelerden sonra kadın ya da erkeğe ait kısırlık sebepleri ortaya konur. Her iki eşe yapılan detaylı değerlendirmeler sonrasında anormal bir durum saptanmaması... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Çiftlerin genellikle, ilk aylarda gebe kalma oranları en yüksektir. İlk 3 ayda gebelik olmazsa gebelik ihtimali azalmaya başlar.Kadının yaşı, gebelik etmek açısından en önemli faktördür. Otuzlu yaşların... Devamı »

Dr. Yetkin BAYER

Dış görünüşümüzü ve vücudumuzun estetik bütünlüğünü ciddi anlamda değiştiren etmenlerden birisi de saçlarımızdır. Hem erkekler, hem de kadınlar hayatlarının en azından bir dönemde mutlaka kendilerine “Saçlarım... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz TİRİT KARACA

Çocukla gün içinde ne kadar konuşulduğu, konuşmaların içeriği, çocuğun tv, bilgisayar gibi uyaranlara ne kadar maruz kaldığı, konuşmasını hızlandıracak tarda oyuncak, kitap gibi materyallerin olup olmadığı,... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

Çocukları olmayan çiftlerin % 40 ında sebep erkeğe aittir. Sperm tahlili ile problemlerin çoğu anlaşılabilir. Basit bir yöntemdir. Laboratuar ortamında sperm verilir. Bunun belli zaman arlıkları... Devamı »

Op. Dr. Seval TAŞDEMİR

Nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte kadınlık hormonunun büyümesine yol açtığı düşünülen miyomlar, kadınların korkulu rüyası. Miyomlar; düşüğe, hatta kısırlığa yol açabiliyor. Doğru... Devamı »

Psk. Sadık SUN

Çocuklarda Yalan Söyleme Yalan söyleme davranışı; Konuşarak, susarak, yazarak, çizerek ya da gösterilen jest ve mimikler ile bir başkasını hatta kişinin kendi kendisini kandırmasına yönelik her türlü... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 84 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 71176 kayıt bulundu.