x
Etiketler \ A \

ascus sebepleri

Uzm. Psk. Mehmet Emin KIZGIN

BOŞANMA SEBEPLERİ Evlilik, her kurum gibi zaman zaman aksayan yönleri olan bir kurum, bu aksaklıklar giderilemediğinde ise sonuç ne yazık ki boşanmayla noktalanıyor. Evlilik süresince aileye yeni bir... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Miyom Nedir? Rahmin düzkas hücrelerinden kaynaklanan selim yani iyi huylu tümördür. Kadın leğen kemiği içinde en sık görülen neoplazmdır. Miyom oluşmasının sebepleri nelerdir? Rahim düzkas hücrelerinden... Devamı »

Doç. Dr. Seçil AYDINÖZ

Uykuda nefes alma verme sürecinde hava yolunda daralma veya tıkanma sonucunda oluşan sese denir. Havanın ağız ve burundan akciğerlere ulaşması sırasında takip ettiği yoldaki dokuların karşılıklı titreşiminden... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

iftlerin, korunmadıkları halde gebe kalamamaları ve çocuk sahibi olamamalarına kısırlık denir. Çok istedikleri halde kendi başlarına bebek sahibi olamayan çiftlerde, üremeye yardımcı teknikleri (ÜYTE)... Devamı »

Uzm. Dr. Emel GÖKMEN

Migrenin nedeninin bilinmediği klasik tıp çevresi ve nörologlar tarafından belirtilmektedir. Migrenin beyindeki bir bozukluktan kaynaklanmadığı da çok açıktır. Hastanın nörolojik muayenesinin ve... Devamı »

Op. Dr. Mert BİLGİLİ

Baş ağrılı hastanın değerlendirilmesinde detaylı öykü almak ve ayrıntılı bir nörolojik muayene ilk yapılması gereken en önemli işlemlerdir. Hastanın baş ağrısına dair hekimin yeterli bilgiye sahip olabilmesi... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Kısırlık ( infertilite) Nedir? Genellikle kısırlık yani (infertilite) kadın da hiçgebeliğinoluşmaması ya da daha önceden gebelik oluşmasına rağmen başka bir gebeliğin oluşmaması... Devamı »

Doç. Dr. Cengiz ERDEN

Duygulanımda elem tarzında çökkünlük, ilgi ve istek kaybı, olumsuz düşünceler ve davranış bozuklukları ile belirli çeşitli ruhsal ve bedensel belirtilerle kendini gösteren psikiyatrik bir hastalıktır. Depresyon... Devamı »

Op. Dr. Seval TAŞDEMİR

Nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte kadınlık hormonunun büyümesine yol açtığı düşünülen miyomlar, kadınların korkulu rüyası. Miyomlar; düşüğe, hatta kısırlığa yol açabiliyor. Doğru... Devamı »

Psk. Sadık SUN

Çocuklarda Yalan Söyleme Yalan söyleme davranışı; Konuşarak, susarak, yazarak, çizerek ya da gösterilen jest ve mimikler ile bir başkasını hatta kişinin kendi kendisini kandırmasına yönelik her türlü... Devamı »

Op. Dr. Mehtap ŞENTÜRK ÇİÇEK

Vajinusmus Nedir? İnsan yaşantısının önemli bir parçası olan cinsel yaşantıda karşılaşılabilecek sorunlar konusunda, maalesef bilgi düzeyimiz toplum olarak yeterli değil . Yanlış cinsel bilgilendirmeler... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Bir omur cisminin diğer omur cisminin üzerinde öne veya arkaya doğru kaymasına bel kayması denir. Bu rahatsızlığa bağlı sinir köklerine bası varsa bel ağrısı ve ilaveten uyluk ve bacak ağrısı, güçsüzlük... Devamı »

Uzm. Dr. Şafak GÖKTAŞ

Özellikle yaz aylarında, klimaların yoğun kullanımı sebebiyle klimadan kaynaklanan hastalıkların görülme ihtimali artar. Bu hastalıklardan en önemlisi Legionella pneumophila isimli bakterinin sebep... Devamı »

Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK

Gut Hastalığı, kanlarındaki Ürik Asit düzeyi normalden yüksek olan kişilerde görülür. Vücudumuzdaki ürik asidin %70 kadarı hücrelerimizde bulunan Pürin adlı proteinin yıkılmasından kaynaklanır. Kalan ürik... Devamı »

Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK

Romatoid artrit otoimmün bir hastalıktır. Otoimün hastalıklarda, normalde mikroplar, virüsler, vücudumuza yabancı cisimlere tepki gösterip onları uzaklaştıran bağışıklık sistemimiz, kendi dokularına karşı... Devamı »

Op. Dr. Fatih Volkan TERCAN

Omuz ağrıları, en yaygın kas iskelet sistemi şikayetlerindendir. Görülme oranı % 7-10 arasında değişmektedir . Omuz bölgesindeki ağrılar, kol ve kürek kemiği arasındaki eklem ve çevresindeki kemik veya... Devamı »

Uzm. Psk. Funda EGELİ BORA

Bilgisayar oyunları ve televizyon, öğrencilerin vaktini fazlaca harcayıp sorumluluklarını aksatmalarına yol açar. İlgisizlik, motivasyonun düşük olması ders çalışmak istememesine neden olur. Hedefin... Devamı »

Op. Dr. Faruk YERLİOĞLU

İnfertilite Nedir? Üreme fonksiyonunun olmamasıdır. Bir yıl boyunca korunma olmaksızın düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik olmazsa infertilite (kısırlık) vardır. İnfertilitenin cinsel güçle ilgisi... Devamı »

Op. Dr. Mustafa İŞLEK

Katarakt gözde bulunan doğal merceğin şeffaflığını kaybederek görmenin azalmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Genellikle yaşlılarda ortaya çıkan ilerleyici bir hastalıktır. Ancak yeni doğanlarda dahil... Devamı »

Dyt. Ömer Çağatay DEMİR

Sadece yaz mevsiminde değil sağlıklı bir yaşam için su içme kültürünün tüm yıl boyunca benimsenmesi gerekiyor. Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli ihtiyaçtır. Besin almadan haftalarca... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 80 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 71065 kayıt bulundu.