x

Prof. Dr. Hakan UNCU

Arterler temiz kanı kalpten alarak parmak ucunda en uç noktaya kadar götürmektedir. Arterlerde en sık görülen hastalık "arteriosklerozis obliterans (damar sertliği)" tır. Beyin ve kalp damarlarından... Devamı »

Op. Dr. Mahmut AKYILDIZ

İleri yaşta Koroner Kalp Hastalığı (KKH) gelişmiş batılı ülkelerde ölümün en sık nedenidir. Ülkemizde de durum artık farklı değildir.Türkiye genelinde erişkinlerde kalp hastalığı sıklığı % 6.7 olarak bulunmuştur.... Devamı »

Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU

Gelişen tıbbi teknoloji ve tedavi yöntemlerine karşın koroner kalp hastalıkları hala dünyada tüm ölüm nedenleri içinde (yaklaşık % 25 ile) 1. sıradadır. Her 3-4 insandan biri hayatının bir döneminde... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. İsmail Biri

DOPLER REHBERLİĞİNDE TRANSANAL HEMOROİDAL ARTERLİGASYONU MUKOPEXİ Doppler hemoroidal arter ligasyonu Güdümlü (DG-HAL) DG-HAL 1995 yılında piyasaya sürüldü. Ameliyat genellikle genel veya spinal anestezi... Devamı »

Dr. Javid AHMADOV

Benign Prostat Hiperplazisi (BPH) - Prostat bezinin iyi huylubüyümesi, genelde 40 yaşından sonra başlar ve hastaların şikayetleri 50 yaşından sonra kendini gösterir. Tüm dünya erkeklerinin %10 - 30 yaşlarında,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 2831 kayıt bulundu.

KARDİYAK REHABİLİTASYON MERKEZİ İLE YENİ BİR HAYAT

KARDİYAK REHABİLİTASYON MERKEZİ İLE YENİ BİR HAYAT Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 seneden beri, kalp hastalarına uygulanan kardiyak rehabilitasyon sayesinde hastaların... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 1 kayıt bulundu.