x
Etiketler \ A \

ara kanama nedenleri

Prof. Dr. Saadettin ESKİÇORAPÇI

1- Kanlı idrarın (hematüri) nedenleri nelerdir? Ülkemizde en sık görülen neden hangisi? Görülme oranı nedir? Normalde idrarda kan yoktur!!! Eğer idrardan kan geliyorsa idrarın geçtiği herhangibir noktadan... Devamı »

Op. Dr. Güçlü KALEAĞASI

Hamileliğin herhangi bir döneminde kanama meydana gelmesi ender görülen bir durum değildir, ancak nedeni ortaya çıkarılması gereken bir durumdur. Bazı durumlarda idrar yollarından gelen ya da... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Menopoz sonrası kanama (Postmenopozal kanama) Menopoz sonrası kanamaların sebepleri nelerdir? Ne sıklıkta görülürler? • % 80: İyi huylu (selim=benign) nedenler • % 20: Kötü huylu (habis=malign)... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

KÜRTAJ SIRASINDA KANAMA RİSKİ Makalemizin başlığı “Kürtaj Sırasında Kanama Riski” olmakla beraber, vurgulamak istediğimiz konu; kürtaj yapmadan önce ultrasonografide, kürtaj sırasında aşırı kanamaya... Devamı »

Op. Dr. Turgay KARAKAYA

DİKKAT: Tam placenta previa doğumun sezaryen ile gerçekleştirilmesini gerektiren çok acil bir durumdur. Plasenta previa ya da önde gelen placenta,bebeğin eşi denen ve rahim içindeyken... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

Gebelikte kanamanın sebebi ne olabilir? Birçok gebe kadında ilk 12 haftada vajinal lekelenme ya da kanama olabilir. Cinsel ilişki sonrası rahim ağzı kanaması görülebilir. Aynı zamanda rahim ağzı... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Normal şartlar altında iken yani, vajinada sağlanan sulanma yeterli ise eşler doğru zaman ve doğru mekanda ise (kapıda bekleyenler ya da kalabalık yaşayan aileler, çarşaf gösterme gerilimi) pelvik bölgede... Devamı »

Op. Dr. Selçuk SELÇUK

ANORMAL UTERİN KANAMA İlk adetinizi görmeye başladıktan 2 yıl sonra halen 1) Adet dönemleri arası 21 günden daha sık ise veya 42 günden fazla ise 2) Adet kanaması 7 günden uzun sürerse veya 3)... Devamı »

Op. Dr. Kenan ERTOPÇU

MYOMLAR VE KANAMA DÜZENSİZLİKLERİ Op.Dr.Kenan Ertopcu Günümüzde myomlar kadınların yaklaşık yarısında kanama,ağrı, kısırlık gibi nedenlerle karşımıza çıkabilmektedirler .Özellikle vajinal ultrasonografi... Devamı »

Op. Dr. Kenan ERTOPÇU

MENSTRÜEL KANAMA DÜZENSİZLİKLERİ Menstrüasyon (adet kanaması), rahim iç zarını kaplayan tabakanın hormonal etkiyle kabarıp dökülmesidir. Kadında menstrüasyon, ergenlikle... Devamı »

Dyt. Esra TÜFEKÇİ

Bu şiddette önce kaşık, uçak olur! Çocuğunuz doymuştur, daha fazla yemek istemez. Size, başını çevirerek veya kaşığı uzattığınızda ağzını açmayarak bunu net bir şekilde ifade eder. Çocuğunuzun, doymasına... Devamı »

Op. Dr. Evrim AKSOY

Güzellik kadın ve erkek için varoluştan bu yana önemli olmuştur. Kadın vücudu tüm çağlarda estetik haliyle dikkati çekmiş, resim, heykel, müzik , moda ve tüm alanların ilgi odağı olmuştur. Öyle ki vücuttaki... Devamı »

Prof. Dr. Nevin UZUNER

Alerjik reaksiyona neden olan böcekler genelde arılar ve karıncalardır. Arılar alerjik şoka neden olabilir. İnsanların %50 ile %90’nında yaşamları boyunca bir kez arı sokar. Genelde ciddi bir reaksiyona... Devamı »

Dyt. Bahar DEMİRKIRAN

Ara öğün tüketmek sağlıklı yağ kaybı için çok önemli. Tabi ara öğünü de abartmadan yapmak lazım. Kimisi devamlı saat başı bişeyler yemeye çalışır ara öğün diye. Bu yanlıştır.Her öğün aranız ortalama 2,5-3... Devamı »

Dyt. Ezgi Dilan ZEREN

Metropol yaşam tarzı hareketlerimizi kısıtlamakla kalmıyor aynı zamanda beslenme düzenimizi de tamamen değiştiriyor. Uzayan çalışma saatleri, tüketilen işlenmiş, yağ içeriği yüksek besinler şüphesiz sağlığımız... Devamı »

Dyt. Aslıhan ALTUNTAŞ

Kış mevsiminde havanın erken kararması, soğuk olması bizleri eve daha bağımlı hale getirebiliyor doğal olarak da bahar ayında güneşi görüp kendimizi sokağa atan bizler, evlerimizde daha pasif bir hayatı... Devamı »

Doç. Dr. Deniz ULAŞ HIZLI

Kromozomal bozuklukların doğumdan önce tespiti için 1970’lerde amniyosentez tanımlandı. O zamanlar bu işlem sadece anne yaşı 35’in üzerinde olan hastalar için önerilmekteydi. Ancak Down sendromlu bebek... Devamı »

Dyt. Nadide Gizem TARAKÇI

3 Ana – 3 Ara öğün beslenmek… Sağlıklı ve dengeli beslenmenin altın anahtarı! ‘’ Ana öğünlerimi güzel yapıyorum; ama ara öğünlerimi atlıyorum - ara öğün yapmak aklıma gelmiyor veya ara öğünde ne yiyeceğimi... Devamı »

Op. Dr. Aysun BÖLÜKBAŞI MAMAK

Genç ve bakımlı bir cilde sahip olabilmek için estetik cerrahların kapısını çalma sırası erkeklerde... Noninvaziv yani kesi olmadan yapılan estetik operasyonların erkekler arasında da popülerliğini... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin en önemli kuralı 3 ana, 3 ara öğün şeklinde beslenmektir. Peki ara öğünler neden zayıflama diyetlerinin olmazsa olmazı? Amacımız kan şekerini dengede tutarak çabuk acıkmanın... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 43 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 97437 kayıt bulundu.