x
Etiketler \ A \

andazol nasıl kullanılır

Dyt. Buket ADANÇ

Güney Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de yaygın olarak tüketilen ancak ülkemizde henüz çoğu kişi tarafından tüketilmeyen kinoa vücut için gerekli tüm amino asitleri neredeyse içermektedir. Peki... Devamı »

Op. Dr. Belma ŞAHİN

Medikal estetik alanında en çok başvurulan ve en doğal çözümlerden birisi de Hyalüronik asit içeren dolgu uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi, kırışıklıkların açılması veya yüze hacim... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Kontakt lensler görme bozukluğunu gidermek için göz üzerine yerleştirilen merceklerdir. Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının düzeltilmesinde kullanılır. Keratokonus adı verilen göz hastalığında... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Dudak Dolgusu Nedir? Cilde su çekme kapasitesi yüksek olan Hyaluronik asidin, lokal anestezi sonrası dudak bölgesine enjeksiyonla uygulanması işlemidir.Amaç; hem dudak volumunü arttırmak, hem de yüze... Devamı »

Op. Dr. Özgür LEYLEK

Cilt dolguları, kullanım amaçları, içerikleri, özellikleri ve yoğunluklarına göre vücudun farklı bölgelerine kullanılırlar. Yüzde; gülme çizgileri (Nazolabial kıvrımlar), dudak-çene çukurları (Mentolabial... Devamı »

Op. Dr. Özgür LEYLEK

Mezoterapi, derinin orta tabakasına, ince ve küçük iğnelerle uygulanan bir tedavi prosedürürdür. Kullanım amacına göre kullanılan ilaçlar da değişiklik gösterir. Tıbbi amaçla kullanıldığı gibi estetikte... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN

Takıntı akla istemsiz gelen ve kişide aşırı rahatsızlık, sıkıntı ve gerginlik oluşturan olumsuz düşüncelerdir. Obsesyon ve obsesif düşünce olarak da isimlendirilir. Takıntı yani akla gelen istemsiz olumsuz... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş İpi Kullanımı Ağız bakımının en iyi yolu günde 2 kere dişleri fırçalamak ve diş ipi ile temizlemektir. Çürüklerin ve periodontal hastalıkların çoğu dişlerin aralarında biriken besin artıklarının temizlenememesi... Devamı »

Doç. Dr. Gürkan ARIKAN

Laparoskop, ışık kaynağı ve kamera bağlanan ince optik bir tüp yardımı ile pelvik organlarını gözlemlemeye yarayan bir alettir. Geleneksel cerrahi yöntemleri belirli uzunlukta kesiler yapılarak gerçekleştirilmekte... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

Meme Rekonstrüksiyonu Meme Rekonstrüksiyonu; doğuştan memesi olmayan veya bir travma sonrası memesini kaybeden kişilere uygulanan, kişinin tekrar meme sahibi olmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Meme... Devamı »

Op. Dr. Hasan DOĞAN

1-Eklem gevşeklikleri ve güç kaybı (laksite) 2-Tendinit (Tendon ve ligamentlerde iyileşmeyen kronik rahatsızlıklar) 3-Bursit... Devamı »

Uzm. Dr. Aynur KETENE

Ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır ve uygulama yöntemi - Damar ve dolaşım bozukluklarının tedavisinde ( Reynaud fenomeni, Burger hastalığı ) - Anti aging; Antioksidan etkisiyle serbest... Devamı »

Prof. Dr. Saadettin ESKİÇORAPÇI

Greenlihgt(lazer) hangi prostat hastalıklarının tedavisinde kullanılır? Bu tedavilerin etki etme mekanizması nasıldır? İyi huylu prostat büyümesi(BPH) tedavisinde son yıllarda Greenlight(yeşil ışık)... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Dolgu Yöntemi Nedir ? EstetikDolgu; Dolgu maddesinin cilt içerisine veya ciltaltına özel enjektör veya kanül yardımı ile verilmesi işlemidir. Dolgu Yöntemi Hangi Durumlarda Kullanılır? Dolgu... Devamı »

Doç. Dr. Gonca GÖKDEMİR

Terleme Amaçlı Botoks Uygulamaları Terleme vücut ısımızın dengelenmesi için gereklidir. Ancak bazen vücudumuz normalden dahah fazla ter üretir. Bu duruma aşırı terleme (hiperhidrozis) denilmektedir.... Devamı »

Dr. Özgül AKDEMİR ERDEM

PRP (Platelet Rich Plasma), en doğal gençleşme yollarından biri. Güneş ışınları, sigara kullanımı, gebelik, stresli yaşam ve beslenme düzeninin dengesizliği gibi birçok etken sebebiyle yıpranan cildimiz... Devamı »

Op. Dr. Özgür LEYLEK

Botoks, Clostridium Botulinum denen bakterinin toksininden elde edilen, motor sinirleri geçici olarak felce uğratmak suretiyle etki gösteren bir maddedir. Yüzümüzde, sadece mimik hareketleri sırasında... Devamı »

Prof. Dr. Gürsel TURGUT

Günümüzde çok popüler olan kök hücre uygulamaları aslında tedavide bilinenden çok daha eski olarak ‘kemik iliği transplantasyonu’ adı altında yapıla gelen tedavilerdir. Vücudumuzda neredeyse her dokunun... Devamı »

Doç. Dr. Sezai LEVENTOĞLU

Rektosel tanısı sanıldığının tersine rektoskopi/kolonoskopi ile konulan bir tanı değildir. Pelvik taban alanında uzman bir hekimin proktolojik ve jinekolojik muayeneyi birlikte ve tam yapması ile ancak... Devamı »

Uzm. Psk. Mehmet KURTOĞLU

Çocuk istismarı derken, çocuğun amacı dışında kullanıldığını kastediyoruz. Amacı dışında kullanma acaba kaç farklı şekilde olmaktadır. Bu makalede istismar türleri hakkında bilgi verilecektir. 1-Fiziksel... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 23 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3890 kayıt bulundu.