x
Etiketler \ A \

andazol nasıl kullanılır

Dyt. Buket ADANÇ

Güney Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de yaygın olarak tüketilen ancak ülkemizde henüz çoğu kişi tarafından tüketilmeyen kinoa vücut için gerekli tüm amino asitleri neredeyse içermektedir. Peki... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN

Takıntı akla istemsiz gelen ve kişide aşırı rahatsızlık, sıkıntı ve gerginlik oluşturan olumsuz düşüncelerdir. Obsesyon ve obsesif düşünce olarak da isimlendirilir. Takıntı yani akla gelen istemsiz olumsuz... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş İpi Kullanımı Ağız bakımının en iyi yolu günde 2 kere dişleri fırçalamak ve diş ipi ile temizlemektir. Çürüklerin ve periodontal hastalıkların çoğu dişlerin aralarında biriken besin artıklarının temizlenememesi... Devamı »

Op. Dr. Belma ŞAHİN

Medikal estetik alanında en çok başvurulan ve en doğal çözümlerden birisi de Hyalüronik asit içeren dolgu uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi, kırışıklıkların açılması veya yüze hacim... Devamı »

Op. Dr. Özgür LEYLEK

Cilt dolguları, kullanım amaçları, içerikleri, özellikleri ve yoğunluklarına göre vücudun farklı bölgelerine kullanılırlar. Yüzde; gülme çizgileri (Nazolabial kıvrımlar), dudak-çene çukurları (Mentolabial... Devamı »

Op. Dr. Özgür LEYLEK

Mezoterapi, derinin orta tabakasına, ince ve küçük iğnelerle uygulanan bir tedavi prosedürürdür. Kullanım amacına göre kullanılan ilaçlar da değişiklik gösterir. Tıbbi amaçla kullanıldığı gibi estetikte... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Dudak Dolgusu Nedir? Cilde su çekme kapasitesi yüksek olan Hyaluronik asidin, lokal anestezi sonrası dudak bölgesine enjeksiyonla uygulanması işlemidir.Amaç; hem dudak volumunü arttırmak, hem de yüze... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Kontakt lensler görme bozukluğunu gidermek için göz üzerine yerleştirilen merceklerdir. Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının düzeltilmesinde kullanılır. Keratokonus adı verilen göz hastalığında... Devamı »

Dr. Gökalp MÜSTECAPLIOĞLU

MEZOTERAPİ NEDİR ? Mezoterapi, klasik farmakolojik yada homeopatik ilaçların, vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin ve enzimlerin bir kokteyl halinde ufak miktarlar ile derinin orta tabakasına... Devamı »

Op. Dr. Selim MUĞRABİ

Düz Tabanlık: Erişkin ve çoçuklarda en sık rastlanılan sorundur.ayağın iç arkının olmaması ayağın yaylanma yeteneğini bozar.İç arkın desteklediği tabanlıklar ile bu yaylanma tekrar normale döndürülür ve... Devamı »

Op. Dr. Hasan DOĞAN

1-Eklem gevşeklikleri ve güç kaybı (laksite) 2-Tendinit (Tendon ve ligamentlerde iyileşmeyen kronik rahatsızlıklar) 3-Bursit... Devamı »

Doç. Dr. Gürkan ARIKAN

Laparoskop, ışık kaynağı ve kamera bağlanan ince optik bir tüp yardımı ile pelvik organlarını gözlemlemeye yarayan bir alettir. Geleneksel cerrahi yöntemleri belirli uzunlukta kesiler yapılarak gerçekleştirilmekte... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

Meme Rekonstrüksiyonu Meme Rekonstrüksiyonu; doğuştan memesi olmayan veya bir travma sonrası memesini kaybeden kişilere uygulanan, kişinin tekrar meme sahibi olmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Meme... Devamı »

Op. Dr. Aykut COŞKUN

Ülkemizde cinsel açıdan aktif pek çok insan prezervatifin gerçekten ne işe yaradığını bilmiyor. Oysa ki lateksten yapılmış o küçük halka, doğum kontrolü ve AIDS'i önlemek dışında partnerinizi ve sizi cinsel... Devamı »

Prof. Dr. Zeliha YAZICI

ANTİBİYOTİK NEDİR, NE ZAMAN VE NASIL KULLANILIR? İskoçyalı bilim insanı Sir Alexander Fleming 1928 yılında ekmekte yaygın olarak bulunan yeşil küf mantarının olduğu yerde bakterinin yaşamadığını fark... Devamı »

Uzm. Dr. Eylem ACAR

Botox (Botulinum toksini) Clostidiyum botulinum adında bir bakteriden elde edilen bir toksindır. Botox sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin ürtimini engelleyerek sinir ile sinirin iletildiği organlar... Devamı »

Uzm. Dr. Özlem ŞAFAK

Mezoterapi tanımı Mezoterapinin kelime anlami “orta deri” tedavisidir. Tedavi edilecek bölgeye özel olarak hazirlanan ilaç karışımları, 4-6 mm uzunluğundaki iğneler ile çok küçük... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

1) 45 cm uzunluğunda ip kesin ve büyük bir kısmını orta parmağınıza dolayın. Diğer orta parmağınıza da siz dişinizi temizlerken ipin kullanılmış olan kısmını dolayacaksınız. 2) 2,5 cm boşluk bırakacak... Devamı »

Uzm. Dr. Aynur KETENE

Ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır ve uygulama yöntemi - Damar ve dolaşım bozukluklarının tedavisinde ( Reynaud fenomeni, Burger hastalığı ) - Anti aging; Antioksidan etkisiyle serbest... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Dolgu Yöntemi Nedir ? EstetikDolgu; Dolgu maddesinin cilt içerisine veya ciltaltına özel enjektör veya kanül yardımı ile verilmesi işlemidir. Dolgu Yöntemi Hangi Durumlarda Kullanılır? Dolgu... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 30 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2592 kayıt bulundu.