x
Etiketler \ A \

amniyosentez yapımı

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Bebekler tüm hamilelik süresince amniyon kesesi adı verilen bir kese içinde gelişimini sürdürür. Bu kesenin içi amniyon sıvısı ile doludur. Amniyon sıvısı sürekli emilim ve yapım halinde bulunur değişkenlik... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Amniyosentez Doğum öncesi yapılan testlerden bir tanesi olan amniyosentez, bebeğinizin sağlığı ile ilgili önemli bilgiler sağlar. Fakat bunun gibi zor testleri yaptırmaya karar vermeden önce ciddi olarak... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Amniyosenteznedir? Amniyosentez bebeğin içerisinde yüzdüğü sıvıdan (amniyon sıvısı) yaklaşık 20 ml sıvı alınması işlemidir. Alınan bu sıvı içerisinde bebekten dökülen hücreler vardır. Bu hücreler... Devamı »

Op. Dr. Haldun CANOVA

Amniyosentez (Bebeğin suyunun alınması) · 35 yaş üzeri gebeliklerde, · İkili veya üçlü testleri riskli çıkmış gebelere, · Ultrasonografide anomali şüphesi oluşanlarda yapılan bir incelemedir. Amniyosentez... Devamı »

Op. Dr. Mustafa KIR

Kromozomal bozuklukların kesin tanısı sadece bebeğe ait hücrelerin incelenmesi ile koyulabilir. 10.haftadan sonra, bebeğin eşinden biyopsi- Koryon Villus Biyopsisi(CVS) veya 16.haftadan itibaren amniyosentez... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin ŞENYURT

Bebeğin anne karnında iken, içinde bulunduğu sıvıdan ( amniyos sıvısı) bir miktarın inceleme amacı ile alınması işlemidir. Bu sıvının içinde, bebekten dökülen hücreler ve bebeğin çıkardığı bir takım maddeler... Devamı »

Prof. Dr. Yakup ERATA

Amniyosentez gebeliğin 16-20. haftaları arasında anne karnının uygun yerinden ince bir iğne yardımı ile bebeğin kesesinin içine girilerek bebeğin bulunduğu ortamdan 15-20 cc amniyon sıvısı alınmasına verilen... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Amniyosentez gebeliğin 16-20. haftaları arasında anne karnının uygun yerinden ince bir iğne yardımı ile bebeğin kesesinin içine girilerek bebeğin bulunduğu ortamdan 15-20 cc amniyon sıvısı alınmasına verilen... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

35 yaş üzeri gebeliklerde, İkili veya üçlü testleri riskli çıkmış gebelere, Ultrasonografide anomali şüphesi oluşanlarda yapılan bir incelemedir. Amniyosentez ne zaman yapılır? Bu işlem gebeliğin... Devamı »

Doç. Dr. Deniz ULAŞ HIZLI

Kromozomal bozuklukların doğumdan önce tespiti için 1970’lerde amniyosentez tanımlandı. O zamanlar bu işlem sadece anne yaşı 35’in üzerinde olan hastalar için önerilmekteydi. Ancak Down sendromlu bebek... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

Amniyosentez, anne karnından ince ve uzun bir iğne yardımıyla amniyon sıvısının alınması işlemidir. Genellikle 16-22. gebelik haftaları arasında riskli gebeliklerde yapılır. Tecrübeli ellerle yapıldığında... Devamı »

Psk. Remzi KARAKAYA

HASTA EDEN YAPI Çağımız teknolojinin çok hızlı yayıldığı bir çağ.insanları teknolojiyle birlikte yanlızlığa itildiği bir dünya.Eski yaşam tarzı olan sohbet ortamı muhabbet ortamı yok.Tv dizileri bizleri... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Gebelikte proteinli gıdaların önemi Proteinleri yapı taşı olarak düşünürseniz,bu yapı taşlarının milyonlarcası bir araya gelerek bebeğinizin her yerini oluşturur, onlar olmadan bebeğiniz büyüyemez,... Devamı »

Prof. Dr. Azmi ÖZLER

Ülkemizdeki yaklaşık 3,5 milyon koroner kalp hastasına her yıl 120 bin kişi daha eklenmektedir. Bu ortalamanın senede %3’lük bir oranla artmasının en büyük nedeni ise sağlıksız yaşam alışkanlıklarıdır.... Devamı »

Uzm. Dr. İlker SOLMAZ

Yaptığınız egzersiz kilonuza ve yaşınıza uygun olabilir ama kas ve bağ dokunuza uygun mu? Kas ve bağ dokunuza uygun olmayan egzersizler vücudunuzda yaygın ağrılara sebep olabilir. Sağlıklı yaşamın... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Boderline ve narsisistik yapıların aşkı Masterson, gerçek kendiliği kusurlu olan birisi için aşk ilişkilerinin korkutucu olabileceğini savunur. Bu durumda kaçınılmaz olarak borderline ve narsisistik yapıdaki... Devamı »

Prof. Dr. Murat YAYLA

GENETİK İNCELEME AMACI İLE YAPILAN AMNİYOSENTEZ Sağlık Bakanlığı Genetik Tanı Merkezleri Yönetmeliğine göre yapılacak genetik testler için hastanın yazılı izin vermesi zorunludur. Hasta bilgilendirildikten... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Tansu ERAKMAN

Küçük veya büyük tüm kron (kaplama) veya köprü restorasyonlarda başarının anahtarı iyi bir planlamadır. Bunun için diş hekiminizden randevu almalısınız. Ağız içi muayenesi, radyografik muayene (filmle... Devamı »

Op. Dr. Ayşe DUMAN

Filmlerdeki doğum sahneleri, küçücük kız çocuklarının yanında anlatılan acılı doğum hikayeleri, doğum korkularını bilinçaltına yerleştiriyor. Acının kontrolünden çıkıp, doğumu keyifle yaşamak için bilinçaltındaki... Devamı »

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Kanser nedeniyle memesi alınan kişiye aynı seansta ya da sonrasında yeni bir meme yapılabilmektedir. Bu konuda gerek hastalığın tanı ve tedavisinde yaşanan gelişmeler, gerekse meme onarım tekniklerindeki... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 25 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 68156 kayıt bulundu.