x
Etiketler \ A \

aldolan bağımlılığı

Psk. Gonca BAĞLAR

Allah’ın kendi mucizesine kadını ortak ettiği, hissiyatına asırlardır imrenilen ve hep öyle kalacak olan muhteşem bir olgu, annelik... Kadın olmanın ötesinde anne olmak, dünyaya senden bir parça getirmek,... Devamı »

Uzm. Dr. Necati ÇOBANOĞLU

ALIŞVERİŞ BAĞIMLILIĞI Ah şu indirim günleri, mağazalarda, vitrinlerde, cezbedici rakamlar, %50 indirim, yetmedi %50+%20, %50+%40 bir alana bir bedava,üç al iki öde,göze ne kadar hoş görünüyor değil... Devamı »

Dr. Yasin GENÇ

Özellikle Peru, Kolombiya, Ekvator Bolivya gibi Güney Amerika ülkelerinde Erithroxylon coca adlı bitkinin yapraklarından elde edilen doğal bir psikostimulandır. İlk kez 1860’ da Niemann tarafından ayrıştırılan... Devamı »

Uzm. Psk. Nilüfer YALINÇETİN

Sigara tüketimi son yıllarda artış göstermiştir. Günümüzde sigara küresel bir kriz halini almıştır. Her sigara kullanıcısı iki kişiden birinin sigarayla ilişkili bir hastalıktan öldüğü görülmektedir. Sigara... Devamı »

Psk. Dan. Ziya ÜNLÜTÜRK

Bilgisayar Bağımlılığı Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Ancak yaşamımıza kattığı kolaylıkların yanı sıra olumsuz sonuçlarını da görüyoruz.... Devamı »

Uzm. Psk. Nilüfer YALINÇETİN

Sevgi hayatımızın bir gerçeğidir. Hayatımızın en büyük amacı gerçek sevgiyi bulabilmektir. Varolmamızın anlamı, varlığımızı sürdürebilmemizin kaynağıdır bu sevgi. Ancak bazen bizi mutlu etmediğini hissetsek... Devamı »

Uzm. Psk. Emel DENİZCİ

Gerçekten yemeğe bağımlı olabilir miyiz? Sonuçta yaşamamız için yemeğe ihtiyaç duyarız. Beynimiz yeme davranışından haz almamızı sağlar, bu da bizi yeterli enejiyi harcamamız için motive eder- bu bir yaşamsal... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Gençlerin özellikle ergenlik döneminde meraklı ve dışa dönük bir yapı sergilediklerini biliyoruz. Bu yaşlar aynı zamanda 'çete çağı' olarak bilinir ve çocukların tehlikelere de en açık oldukları dönemdir.... Devamı »

Psk. Ertuğ GÜL

Toplumda onaylanma bireyleri iyi hissettirmektedir ancak tam tersi bir durumda onaylanmamak bireylerde felaket olarak karşılanır ve bireyin bütünlüğünü bozan bir tehdit gibi algılanır. İnsanlar yaptığı... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Besin Bağımlılığı nedir ? Besin Bağımlılığının Semptomları Nelerdir? Besin bağımlılığı, bireyin kendini durduramayacakşekilde besin tüketmesi ve akabinde kilo alımlarının fark edilmesi ile kendini göstermektedir.... Devamı »

Uzm. Psk. Elanur REYHANLIOĞLU

Teknolojinin gelişmesi, kullanımının her geçen gün daha da yaygınlaşarak yaşam alanlarımızı işgal etmesi avantaj kadar dezavatajları da beraberinde getirmektedir. Özellikle internet kullanımı ile alışverişten... Devamı »

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

BAĞIMLILIK NEDİR? Bağımlılık; tibbi bir hastalıktır en iyi tedavilerde bile başlama oranı yüksektir. Madde bağımlılığında,yoksunlukbulguları alkol, opiatlar (eroin, morfin vs.) sedatif, hipnotik,... Devamı »

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

Bağımlılığı öncelikle tanımlayalım.”Şey” kelimesinin yerine alkol, madde, ilaç, yeme, insan, seks, alışveriş, internet ne isterseniz yazın bağımlılığın tanımı aynı. Kullanılan şeyin miktarının giderek... Devamı »

Dr. Ethem Hakan ERALTAN

Sigara Bağımılılığının Tedavisi İnsan vücudu doğanın bir parçasıdır. Doğada gece-gündüz, sıcak soğuk, dişi-erkek gibi zıtlıklar dengesi mevcuttur. İnsan vücudunda da temel olarak sempatik ve parasempatik... Devamı »

Psk. Duygu YAKUPOĞLU

2015 Dünya raporuna göre (UNODC), 246 milyon kişi 15- 64 yaş arası her 20 kişiden biri geçtiğimiz yıl en az bir kez madde kullanmıştır. Her ne kadar her yaşta görülebilse de, uyuşturucu kullanımı... Devamı »

Psk. Duygu YAKUPOĞLU

ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI Bağımlılığı kısaca tanımlayacak olursak; kişi bir maddenin, nesnenin ya da etkinliğin yaşamını ve sağlığını olumsuz etkilediğinin farkında olmasına rağmen bu eyleme devam... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz Koray GÖRÜCÜ

KUMAR BAĞIMLILIĞI Bağımlılık kavramı genellikle alkol ve diğer maddeler için kullanılmıştır. Son yıllarda yapılan çalışmalarda beynin bazı bölgeleri ile patolojik kumar davranışının kimyasal bağımlılığa... Devamı »

Doç. Dr. Ercan DALBUDAK

BAĞIMLILIK NEDİR? Kişinin bir nesneye önlenemez aşırı istek duyması, o nesneden uzak duramaması, o nesneye ulaşamadığında da arama davranışı içine girmesi ve ulaşamadığında yoksunluk belirtileri göstermesi... Devamı »

Uzm. Dr. Selim HÜSREVOĞLU

GÖZLÜK BAĞIMLILIK YAPAR Gözlük bağımlılık yapar, sigara, alkol, uyuşturucu gibi. Takmadan duramazsınız,takmadan net görmezsiniz. Gözlüğe yeni başlayan bir miyop hasta bir ay sonra bir ay önce gözlüksüz... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Uzun süren diyetler yapmak, yeni yeni diyet programları araştırmak, telefonda numaradan çok kalori sayar programları yüklemek ve en sonunda cerrahi operasyona karar vermek,gizli yeme bozukluğu yaşayan... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 58 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1611 kayıt bulundu.