x
Etiketler \ A \

aldolan bağımlılığı

Prof. Dr. Hamdullah AYDIN 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Dr. Yasin GENÇ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1028 kayıt bulundu.
Bağımlılık

Bağımlılık

Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ

Bağımlılık, yakın tarihimizin en büyük sağlık sorunu. Milyonlarca dolarlık araştırmalar yapılmasına rağmen birçok sır kalan noktalar mevcut. Nasıl oluşmakta, genetik faktörler var mı, ülkelerin politikaları... Devamı »

Alışveriş bağımlılığı

Alışveriş bağımlılığı

Uzm. Dr. Necati ÇOBANOĞLU

ALIŞVERİŞ BAĞIMLILIĞI Ah şu indirim günleri, mağazalarda, vitrinlerde, cezbedici rakamlar, %50 indirim, yetmedi %50+%20, %50+%40 bir alana bir bedava,üç al iki öde,göze ne kadar hoş görünüyor değil... Devamı »

Kokain bağımlılığı

Kokain bağımlılığı

Dr. Yasin GENÇ

Özellikle Peru, Kolombiya, Ekvator Bolivya gibi Güney Amerika ülkelerinde Erithroxylon coca adlı bitkinin yapraklarından elde edilen doğal bir psikostimulandır. İlk kez 1860’ da Niemann tarafından ayrıştırılan... Devamı »

Sigara bağımlılığı

Sigara bağımlılığı

Uzm. Psk. Nilüfer YALINÇETİN

Sigara tüketimi son yıllarda artış göstermiştir. Günümüzde sigara küresel bir kriz halini almıştır. Her sigara kullanıcısı iki kişiden birinin sigarayla ilişkili bir hastalıktan öldüğü görülmektedir. Sigara... Devamı »

Bilgisayar bağımlılığı

Bilgisayar bağımlılığı

Psk. Dan. Ziya ÜNLÜTÜRK

Bilgisayar Bağımlılığı Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Ancak yaşamımıza kattığı kolaylıkların yanı sıra olumsuz sonuçlarını da görüyoruz.... Devamı »

Bağımlılıktan bağlılığa

Bağımlılıktan bağlılığa

Uzm. Psk. Nilüfer YALINÇETİN

Sevgi hayatımızın bir gerçeğidir. Hayatımızın en büyük amacı gerçek sevgiyi bulabilmektir. Varolmamızın anlamı, varlığımızı sürdürebilmemizin kaynağıdır bu sevgi. Ancak bazen bizi mutlu etmediğini hissetsek... Devamı »

Madde bağımlılığı nedir?

Madde bağımlılığı nedir?

Psk. Serap DUYGULU

Gençlerin özellikle ergenlik döneminde meraklı ve dışa dönük bir yapı sergilediklerini biliyoruz. Bu yaşlar aynı zamanda 'çete çağı' olarak bilinir ve çocukların tehlikelere de en açık oldukları dönemdir.... Devamı »

Yemek ve bağımlılık

Yemek ve bağımlılık

Uzm. Psk. Emel DENİZCİ

Gerçekten yemeğe bağımlı olabilir miyiz? Sonuçta yaşamamız için yemeğe ihtiyaç duyarız. Beynimiz yeme davranışından haz almamızı sağlar, bu da bizi yeterli enejiyi harcamamız için motive eder- bu bir yaşamsal... Devamı »

Madde bağımlılıkları

Madde bağımlılıkları

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

BAĞIMLILIK NEDİR? Bağımlılık; tibbi bir hastalıktır en iyi tedavilerde bile başlama oranı yüksektir. Madde bağımlılığında,yoksunlukbulguları alkol, opiatlar (eroin, morfin vs.) sedatif, hipnotik,... Devamı »

İnternet bağımlılığı,

İnternet bağımlılığı,

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

Bağımlılığı öncelikle tanımlayalım.”Şey” kelimesinin yerine alkol, madde, ilaç, yeme, insan, seks, alışveriş, internet ne isterseniz yazın bağımlılığın tanımı aynı. Kullanılan şeyin miktarının giderek... Devamı »

Onaylanma bağımlılığı

Onaylanma bağımlılığı

Psk. Ertuğ GÜL

Toplumda onaylanma bireyleri iyi hissettirmektedir ancak tam tersi bir durumda onaylanmamak bireylerde felaket olarak karşılanır ve bireyin bütünlüğünü bozan bir tehdit gibi algılanır. İnsanlar yaptığı... Devamı »

Besin bağımlılığı nedir ?

Besin bağımlılığı nedir ?

Op. Dr. Erol VURAL

Besin Bağımlılığı nedir ? Besin Bağımlılığının Semptomları Nelerdir? Besin bağımlılığı, bireyin kendini durduramayacakşekilde besin tüketmesi ve akabinde kilo alımlarının fark edilmesi ile kendini göstermektedir.... Devamı »

İnternet bağımlılığı!!!

İnternet bağımlılığı!!!

Uzm. Psk. Ela REYHANLIOĞLU

Teknolojinin gelişmesi, kullanımının her geçen gün daha da yaygınlaşarak yaşam alanlarımızı işgal etmesi avantaj kadar dezavatajları da beraberinde getirmektedir. Özellikle internet kullanımı ile alışverişten... Devamı »

Bağlılık mı, bağımlılık mı?

Bağlılık mı, bağımlılık mı?

Psk. Gonca BAĞLAR

Allah’ın kendi mucizesine kadını ortak ettiği, hissiyatına asırlardır imrenilen ve hep öyle kalacak olan muhteşem bir olgu, annelik... Kadın olmanın ötesinde anne olmak, dünyaya senden bir parça getirmek,... Devamı »

Sigara bağımlılığı

Sigara bağımlılığı

Dr. Ethem Hakan ERALTAN

Sigara Bağımılılığının Tedavisi İnsan vücudu doğanın bir parçasıdır. Doğada gece-gündüz, sıcak soğuk, dişi-erkek gibi zıtlıklar dengesi mevcuttur. İnsan vücudunda da temel olarak sempatik ve parasempatik... Devamı »

Gençlerde bağımlılık

Gençlerde bağımlılık

Prof. Dr. İlhan YARGIÇ

UYUŞTURUCU VE GENÇLİK Ergenlik Döneminde Madde Kullanımına Zemin Hazırlayan Süreçler Bağımlılık macerasının ilk adımları genellikle erken yaşlarda atılır. Bunun,... Devamı »

Televizyon bağımlılığı

Televizyon bağımlılığı

Prof. Dr. Nesrin DİLBAZ

Yeni teknolojiler ve iletişim araçları insanlara büyük kolaylıklar sağladığından onlara ayak uydurmak bir çağdaşlık ve medeniyet göstergesi kabul edilir. Hatta bazı istatistiklere göre evlerdeki televizyon... Devamı »

Alkol bağımlılığı

Alkol bağımlılığı

Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

ALKOL BAĞIMLILIĞININ TEDAVİSİ Alkol bağımlılığı, sigaradan sonra toplumda en yaygın görülen psikoaktif madde bağımlılığıdır. Alkol tüketimi ve içme örüntüsü... Devamı »

İlişki bağımlılığı

İlişki bağımlılığı

Psk. Serhat YABANCI

Son zamanlarda ilişkilerde yaşanan en büyük sorunların başında gelen, ilişki bağımlılığı, hem bağımlıyı, hem de bağımlı kılınan kişiyi mutsuz eder. Bağımlılık, kişinin kontrol etmek istemesine rağmen,... Devamı »

İnternet bağımlılığı

İnternet bağımlılığı

Uzm. Psk. Yasemin MERİÇ KAZDAL

İçinde bulunduğumuz çağın en önemli gereksinimlerinden biri şüphesiz ki internettir. İnternet kullanıcısının sayısı da günden güne artmaktadır. Genel olarak baktığımızda dünya üzerinde 100 milyonu aşkın... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 87 kayıt bulundu.