x
Etiketler \ A \

aknetrent tedavisi

Uzm. Psk. Dan. Cem KEÇE

Vajinismus tedavisi için uygulanacak adımlar her ne kadar vajinismusun kadın üzerindeki süresine ve yoğunluğuna göre farklılık gösterse de, vajinismus tedavisinden genel anlamda bahsedeceğim. Öncelikle,... Devamı »

Prof. Dr. Eftal GÜDEMEZ

Yanık Nasıl Meydana Gelir ? Cilt sıcakla karşı karşıya kaldığı zaman zarar görebilir ve cilt hücreleri ölebilir. Sıcağın şiddetine ve sıcakla karşı karşıya kalma süresine göre yanığın etkilediği alanın... Devamı »

Dr. İnönü KÜÇÜK

Lekeler, asıl amacı cildi ve ciltaltı dokuları UV ışınların zararlı etkilerinden korunmak amacıyla oluşurlar. Aşırı güneşe maruz kalmak, ağda ya da lazer gibi bazı uygulamalar yaptırmak, terlemek, bazı... Devamı »

Prof. Dr. Kürşat BOZKURT

Lazer teknolojisi varis tedavisinde son 5 yıldır gittikçe artan yaygınlıkta kullanılmaktadır. Cildin dışından verilen lazer ışınları ile çapı 1 mm altında olan toplardamar genişlemeleri yok edilebilir... Devamı »

Op. Dr. Furkan KAYABAŞOĞLU

Aşılama tedavisi nedir? Aşılama tedavisi en basit anlatımla, kadında yumurtlama sağlandıktan sonra, hızlı hareketli spermlerin rahim ağzından geçirilerek rahim içerisine bırakılmasıdır. Dolayısıyla bu... Devamı »

Doç. Dr. Esra Ayşin TONGUÇ

 Değişik nedenlerle jinekoloğa giden pekçok kadının arkadaşlarına biraz da korkarak ""bende ur varmış"" dediğine birçoğumuz şahit olmuşuzdur.Halk arasında ur olarak adlandırılan bu... Devamı »

Dt. Deniz KANTAR

Derin çürük nedeniyle veya herhangi bir travma sonucu ağrımaya başlamış veya herhangi bir belirti vermeksizin radyolojik muayene sonucu kök ucunda dişe bağlı herhangi bir abse veya kisti tedavi etmek amacıyla... Devamı »

Uzm. Dr. İsmail AĞAR

PRP Tedavisi *Cilt gençleştirme * İyileşmesi uzun süren yara sivilce izi, çatlak ve lekelerin tedavisi *Saç dökülmesinin tedavisinde *El ayak sırtı ve dekolte bölgesi cildin gençleştirilmesi Gerek... Devamı »

Prof. Dr. İlhan GÖLBAŞI

VARİSLER VE TEDAVİSİ Varislerin sebebleri nelerdir? Normalde atardamarlar aracılığı ile doku ve organlara gönderilen kan toplar damarlar aracılığı ile yeniden kalbe getirilir.... Devamı »

Uzm. Dr. Erkan ASLANTAŞ

Kırışıklığın temel nedeni genetik yaşlanmadır. Genetik faktörler dışındaysa güneş, stres, sigara, kas hareketleri (mimik) gibi nedenlerle de kırışıklık oluşabilir. -Kaç tip kırışıklık vardır ? 1.İnce... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Mine ve dentinden sonra dişin en alt tabakası ''pulpa'' olarak isimlendirilir.Bu tabakada dişe canlılığını veren sinirler bulunur.İleri derecede çürük,travma gibi nedenlerle bu tabaka... Devamı »

Uzm. Dr. Betül ŞENGÖR

Selülit ağırlıklı olarak kadınların sorunu olmakla birlikte, kilo alan ve androjen hormon eksikliği veya yetmezliği olan erkeklerde de görülebilir. Selülit bilindiği gibi şişmanların sorunu değildir,... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Levent ŞAHİN

Endometriozis hastalığı kadınların yaklaşık yüzde 10’unu etkileyen oldukça yaygın bir sağlık sorunudur. Endometriozis, normal olarak rahim iç boşluğunda olması gereken dokuların vücudun başka yerlerine... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Engin EKER

Depresyon, çağımızın hastalığı, modern toplum yaşamının en ağır yan etkisi. Depresyon, kendini mutsuz, yetersiz ve umutsuz hissetme, sevilmeye-sevmeye layık bulmama, hayattan zevk almama, günlük aktiviteleri... Devamı »

Op. Dr. Cemil TUGAY

ERKEKLERİN GÖĞÜSLERİ NEDEN BÜYÜR? Çevrenizde göğsü büyük bir erkek görmemiş olabilirsiniz. Çünkü erkekler bu problemi saklama konusunda... Devamı »

Uzm. Dr. Sertaç SEVER

Sivilce neden oluşur ? Ergenlik sivilcesi adıyla sıkça karşılaştığımız sivilce problemi hastanın cilt yapısından kaynaklanır. Eğer anne veya babada veya yakınlarında sivilce problemi varsa sıkça çocuklarında... Devamı »

Dt. Hakan Levent KISA

Eğer dişin kök kanallarındaki canlı doku veya pulpa, halk arasındaki tabiriyle sinirler, iltihaplanmışsa veya canlılığını sürdüremiyecekse kanal tedavisi gerekir. Çünkü bu dokunun vücuttaki diğer dokular... Devamı »

Psk. Aykut AKOVA

OTİZM,etkili tedavisi 3 yaşından önce başlamalıdır.Bu tedavilerden biride merkezli tekniklerdir.Bu teknikte çocuğun ilgilerine odaklanılır.Çocuk aktiviteyi kendi seçer.Böylece aktiviteye daha uzun süre... Devamı »

Psk. Aykut AKOVA

KEKEMELİK: 1.Akıcı konuşma yoktur. 2. Sözcüğü tekrarlama vardır. 3.Duraksama çoktur.Yani kelimeler söylenirken lüzumsuz duraklar yapılır. 4.Bütün bunlar olurken de çocuk heycansal belirtiler... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Ümit SABANCI

Prp terapi nedir? Kanımız damar içinde sürekli hareketli olan canlı bir sıvıdır. Bu sıvı iki temel kısımdan oluşur. Plazma ve hücreler bu iki kısmı oluşturur. Plazma kısmı büyük oranda sudan oluşur. 70... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 1053 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 91685 kayıt bulundu.