x
Etiketler \ A \

aknetrent sonrası

Op. Dr. A. Emre İLHAN

Burun estetiği yaptırmak isteyen birisi için herhalde en korkutucu ve en merak edilen dönem ; ameliyat sonrası dönemdir. Ameliyattan çıkıp odanıza götürülmenizle başlayan bu süreç tüm hayatınız boyunca... Devamı »

Op. Dr. Oygar AYTEKİN

Hamilelik ve annelik, kadın hayatının en güzel dönemlerinden biridir. Ancak hamilelik süresince karın bölgesindeki genişlemeye bağlı sarkma ve çatlaklar, (normal) doğum sırasındaki açılmaya bağlı genital... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Hastalar aynı gün ameliyattan dört ila sekiz saat sonra veya en geç operasyondan bir gün sonra ayağa kaldırılıp yürütülmektedirler. Hastaların bel fıtığı ameliyatı sonrası ağrıları anestezi uzmanlarınca... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Ameliyatın önden veya arkadan yaklaşımla yapılması kararı, beyin cerrahı tarafından verilir. Bu kararda boyun fıtığı yeri, cerrahın deneyimi gibi faktörler etkendir. Önden yapılan yaklaşım için genellikle... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Meme dikleştirme nedir? Yaşlanma, yerçekimi, emzirme ve kilo verme sonrası sarkmış, içi boşalmış ve aşağıya doğru yer değiştirmiş uçlara sahip memelere yapılan meme toparlama, dikleştirme ameliyatlarıdır. Meme... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Yüzyıllardan beri insanlar, sürekli yüzdeki organların birbirleriyle ve kendi içlerindeki oranlarını bulmaya çalışmış ve onları formülize etmeye çabalamıştır. Büyük bir oranda da bunu başarmışlardır ve... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Bacak estetiği nedir? Bacakların aşırı ince veya aşırı kalın olduğu durumlarda, çarpık bacak sorunlarında veya daha kaslı bir bacak görünümünün istendiği durumlarda bacak estetiği operasyonları düşünülebilir.... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin KANDULU

Burun estetiği ağrılı bir operasyon mudur? Burun estetiği hastalarımın hiçbirisinden ağrı şikayeti ile ilgili bir geri dönüş almadığımı gönül rahatlığı ile ifade edebilirim. Gerçekten konforlu olan... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Botoks tıpta Botoks olarak da adlandırılmaktadır. Botoks elde edilme şekli; clostridium botulinum ismi verilen bakterilerin kullanımıyla elde edildiği bilinmektedir. Botoks kişilerin sinir uçlarında... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Bir kadının en büyük hayali olan annelik, 9 aylık bir hamilelik döneminden sonra artık hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüştüğünde eşlerin hayatında birçok şey de geri dönülemez biçimde değişir. Daha önce... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Uzun kış ayları boyunca planlarını yaptığınız, hevesle beklediğiniz tatile gittiniz ve sayılı günler çarçabuk bitti, bir hafta on günlük tatilden sonra eve döndünüz. Şimdi ne olacak? Ne işe gitmek istiyor... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Obezite çağımızın çok önemli bir sorunudur. Türkiyede yapılan istatistiki çalışmalar göstermektedir ki, 18 yaş üzeri nüfusun dörtte biri obezite sorunu yaşamaktadır. Bu oran yıllar geçtikçe artmaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Eksal KARGI

Meme kanseri, kadınlarda en sık görülen en sık kanser türlerinden biridir. İstatistikler, dünyada her sekiz veya dokuz kadından birinin hayatının belirli bir döneminde meme kanserine yakalanacağını gösteriyor.... Devamı »

Doç. Dr. Mehmet Ümit ERGENOĞLU

Ekim, “Dünya Meme Kanseri Farkındalık Ayı”. Meme kanseri, kadınlarda karşımıza çıkan kanserlerin yaklaşık %25’ini oluşturmaktadır. Erken tanı, her kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de oldukça... Devamı »

Op. Dr. Kenan ERTOPÇU

Bir bebeğin doğumu yeni annede birçokdeğişiklikleri müjdeler.Dogum sonrası dönem, kadın sağlığını fiziksel,psikolojik ve sosyal açıdan etkileyen bir dönemdir. Bir çok kadında bitkinlik,dış genital bölgede... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Abdominoplasti Yıllar içerisinde doğum ve kilo alıp vermeler sonucu karın bölgesinde bombeleşme ve karın derisinde sarkmalar oluşur. Öne doğru eğilince mevcut deri fazlalığı daha belirgin hale gelir.... Devamı »

Psk. Kübra ERİŞ

Doğum sonrası dönem pek çok kadın için rüya gibiyken bazıları içinde oldukça stresli bir dönemi beraberinde getirir, eve yeni bir bireyin katılışı kadınların önemli bir kısmında zihinsel ve duygusal değişikliklere... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Kalça İçin Egzersizler - Sırtüstü yatarak,tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükün ve aralayın. Beseni yerden yukarı doğru kaldırarak kalça kaslarınızı sıkıştırın,bu pozisyonda 8 – 10 saniye... Devamı »

Prof. Dr. Sedat KADANALI

Tüp bebek işlemi maddi ve manevi olarak kadını çok yorduğu için embriyo transferi sonrası hastalar, embryo düşmesin olumsuz bir durum olmasın diye dinlenmek isterler . Hatta şehir efsanesi tarzında tüp... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Bireyler gastrik bypass veya tüp mide ameliyatı sonrası obezite problemlerini tamamen çözeceklerine inanmaktadırlar. Bununla birlikte kilolarına yükledikleri yaşamlarındaki farklı problemlerin de... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 275 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 33858 kayıt bulundu.