x
Etiketler \ A \

aknetrent sonrası

Op. Dr. A. Emre İLHAN

Burun estetiği yaptırmak isteyen birisi için herhalde en korkutucu ve en merak edilen dönem ; ameliyat sonrası dönemdir. Ameliyattan çıkıp odanıza götürülmenizle başlayan bu süreç tüm hayatınız boyunca... Devamı »

Op. Dr. Oygar AYTEKİN

Hamilelik ve annelik, kadın hayatının en güzel dönemlerinden biridir. Ancak hamilelik süresince karın bölgesindeki genişlemeye bağlı sarkma ve çatlaklar, (normal) doğum sırasındaki açılmaya bağlı genital... Devamı »

Op. Dr. Eyüp YELDAN

Obezite ve metabolik cerrahi operasyonları sonrası spor nasıl yapılır en önemli konular arasında aslında. Hepimiz ameliyattan 2 saat sonra hastanede ilk spor olarak yürüyüşe başladık. Ve bunu takip eden... Devamı »

Op. Dr. Çağlar YAZICIOĞLU

Bebek ve eşinin doğumundan sonra başlayan ve anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital organların gebelikten önceki şekillerine dönmesine kadar... Devamı »

Op. Dr. Harun ŞİMŞEK

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SONRASI EMZİRME Bir kadının meme küçültme operasyonundan sonra emzirme yeteneği memedeki süt bezlerinin ne kadarının çıkarıldığına ve kalan süt bezlerinin hala meme başı ile... Devamı »

Op. Dr. Cüneyt GENÇ

Menopozkelime anlamı olarak son adet kanamasına verilen isimdir.Perimenopozdeyimi menopoz öncesi ve menopoz sonrasını kapsar.Premenopozmenopozdan önceki dönemi,postmenopozmenopozdan sonrasını ifade eder.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite cerrahisinde öncelikli amaç hastanın sağlığıyla ilgili risk teşkil eden fazla kilolarından büyük oranda kurtulmasıdır. Aynı zamanda kaybedilen kilolar uzunsüreli korunduğunda obezite ile ilişkili... Devamı »

Op. Dr. İsmail BAYRAM

Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme zaman alır ve sabır gerektirir. Ameliyat sonrası bakıma aktif olarak katılmanız, ameliyat kadar önemlidir. Aşağıda sıralanan önerileri lütfen uygulayınız.... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Fıtık Ameliyatı Sonrasında Kronik Ağrının Konservatif ve Ameliyatla Tedavisi Yama onarımları fıtık ameliyatlarından sonra hastalığın tekrarlamasını önemli ölçüde düşürmüş, ancak zamanla bazı hastalarda... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Kasık fıtıklarından farklı olarak kesi fıtıklarında ameliyat sonrası için standart bir öneri listesi hazırlamak mümkün değildir. Çünkü kesi fıtıkları, başta kesinin yeri ve fıtığın büyüklüğü olmak üzere... Devamı »

Op. Dr. Nurgül ALTUNTAŞ

Meme Büyütme görselliğin giderek önem kazanması ile daha fazla tercih ediliyor. Meme büyütmede en sık kullanılan yöntem meme protezleri ile meme hacminin artırılmasıdır. Bu amaçla başvuran kişilerin en... Devamı »

Dyt. Kübra AZDEMİR

Kurban bayramında etler,tatlılar afiyetle yendi,dört gün boyunca vücut yoruldu ve sağlıksız beslenmeyle metabolizma yavaşladı.Peki bayram sonrası nasıl toparlanalım? Öncelikle bayram telaşından ihmal edilen... Devamı »

Op. Dr. Bora OK

MEMELERDE OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER İÇİNHANGİ AMELİYATLARSIKLIKLA UYGULANMAKTADIR? Memeleri güzel haline geri döndürmek için yaptığımız en sık ameliyatlar ; meme küçültme, meme dikleştirme ve gerekirse silikon... Devamı »

Psk. Kübra ERİŞ

Doğum sonrası dönem pek çok kadın için rüya gibiyken bazıları içinde oldukça stresli bir dönemi beraberinde getirir, eve yeni bir bireyin katılışı kadınların önemli bir kısmında zihinsel ve duygusal değişikliklere... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Bir kadının en büyük hayali olan annelik, 9 aylık bir hamilelik döneminden sonra artık hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüştüğünde eşlerin hayatında birçok şey de geri dönülemez biçimde değişir. Daha önce... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Uzun kış ayları boyunca planlarını yaptığınız, hevesle beklediğiniz tatile gittiniz ve sayılı günler çarçabuk bitti, bir hafta on günlük tatilden sonra eve döndünüz. Şimdi ne olacak? Ne işe gitmek istiyor... Devamı »

Op. Dr. Kenan ERTOPÇU

Bir bebeğin doğumu yeni annede birçokdeğişiklikleri müjdeler.Dogum sonrası dönem, kadın sağlığını fiziksel,psikolojik ve sosyal açıdan etkileyen bir dönemdir. Bir çok kadında bitkinlik,dış genital bölgede... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Abdominoplasti Yıllar içerisinde doğum ve kilo alıp vermeler sonucu karın bölgesinde bombeleşme ve karın derisinde sarkmalar oluşur. Öne doğru eğilince mevcut deri fazlalığı daha belirgin hale gelir.... Devamı »

Op. Dr. Nurgül ALTUNTAŞ

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi estetik ameliyatlar sonrasında beslenme iyileşmeyi doğrudan etkilemektedir. Estetik ameliyatlar sonrasında hangi besinlerin tüketileceği genellikle hastanın aklına gelmeyen... Devamı »

Op. Dr. Sadi AKŞEHİRLİ

Sütün baskılanması; Doğumdan sonra annelerin bir kısmında anne ya da bebek hastalığı, annenin emzirmek istememesi ya da bebek ölümlerinde süt akımını durdurmak gerekir. Doğumdan sonra kolostrum döneminin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 272 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 33765 kayıt bulundu.