x
Etiketler \ A \

aknetrent sonrası

Op. Dr. A. Emre İLHAN

Burun estetiği yaptırmak isteyen birisi için herhalde en korkutucu ve en merak edilen dönem ; ameliyat sonrası dönemdir. Ameliyattan çıkıp odanıza götürülmenizle başlayan bu süreç tüm hayatınız boyunca... Devamı »

Op. Dr. Oygar AYTEKİN

Hamilelik ve annelik, kadın hayatının en güzel dönemlerinden biridir. Ancak hamilelik süresince karın bölgesindeki genişlemeye bağlı sarkma ve çatlaklar, (normal) doğum sırasındaki açılmaya bağlı genital... Devamı »

Dyt. Kübra AZDEMİR

Kurban bayramında etler,tatlılar afiyetle yendi,dört gün boyunca vücut yoruldu ve sağlıksız beslenmeyle metabolizma yavaşladı.Peki bayram sonrası nasıl toparlanalım? Öncelikle bayram telaşından ihmal edilen... Devamı »

Op. Dr. Bora OK

MEMELERDE OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER İÇİNHANGİ AMELİYATLARSIKLIKLA UYGULANMAKTADIR? Memeleri güzel haline geri döndürmek için yaptığımız en sık ameliyatlar ; meme küçültme, meme dikleştirme ve gerekirse silikon... Devamı »

Op. Dr. Haldun SEYHAN

AMELİYAT SONRASI DÖNEM Ameliyat sonrası hastanede kalış süresi ortalama 3-4 gündür. Bu dönemde ağrı kesici, kan sulandırıcı ilaçlar ve antibiyotikler kullanılır. Emboli riskini azaltmak için uygun çoraplar... Devamı »

Op. Dr. Evren HELVACI

Memenin yapısal ya da edinsel yani doğum yada kilo alımına bağlı büyüklüğü birçok kadın için önemli bir sağlık problemidir. Başlıca şikayetler arasında: - Boyunda düzleşme ve ağrı - Omuzlarda... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Kepçe kulak estetiği; kulakları başa daha yaklaştırmak, eksik kıvrımlarını şekillendirmek veya büyük kulakları küçültmek amacıyla yapılır. Bu operasyon için uygun yaş kulak gelişiminin tamamlandığı dönemin... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Yüz germe ameliyatı nedir? Yüz germe ameliyatının bir diğer adı da “Rhytidectomy”dir. Yüz germe ameliyatı ile yüz ve boyun derisindeki sarkıklık giderilir; varsa çene altındaki yağlanma ortadan kaldırılır.... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Özellikle doğum sonrasında süt verme nedeniyle büyüyen memelerde, süt devresinin bitmesinden sonra meme hacmi küçülür. Bu küçülmeye genellikle deri uyum gösteremeyip bol kalınca meme ve meme başı aşağı... Devamı »

Prof. Dr. Ali GÜRLEK

Günümüzde insanlar, her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermekte ve her zaman için kendilerini daha mutlu ve rahat hissedebilecekleri işlemlerden kaçınmamaktadırlar. Son yıllarda oldukça... Devamı »

Prof. Dr. Teksen ÇAMLIBEL

Polikistik yumurtalığı olan kişilerde laparoskopik over drillingi denilen yeni bir cerrahi yöntem de kullanılmaktadır. Bu yöntemle laparoskopi dediğimiz göbekten içeri küçük bir boru ile içeri girme işlemi... Devamı »

Op. Dr. Harun ŞİMŞEK

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SONRASI EMZİRME Bir kadının meme küçültme operasyonundan sonra emzirme yeteneği memedeki süt bezlerinin ne kadarının çıkarıldığına ve kalan süt bezlerinin hala meme başı ile... Devamı »

Op. Dr. Cüneyt GENÇ

Menopozkelime anlamı olarak son adet kanamasına verilen isimdir.Perimenopozdeyimi menopoz öncesi ve menopoz sonrasını kapsar.Premenopozmenopozdan önceki dönemi,postmenopozmenopozdan sonrasını ifade eder.... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite cerrahisinde öncelikli amaç hastanın sağlığıyla ilgili risk teşkil eden fazla kilolarından büyük oranda kurtulmasıdır. Aynı zamanda kaybedilen kilolar uzunsüreli korunduğunda obezite ile ilişkili... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Normal doğum sonrası cinsel ilişki ne zaman başlar? Normal doğum sonrasında eğer doğum dikişli olmuşsa dikişlerin iyileşmesi ve doğum sonrası kanamanın azalması beklenmelidir. Doğum dikişli olmamışsa... Devamı »

Op. Dr. Altuğhan Cahit VURAL

Obezite cerrahisi ile verilemeyen yüksek miktardaki kilolara veda edilmesi artık daha da kolaylaştı. Diet ve türlü türlü yöntemlerle aslında kilo vermekte mümkün. Birçok hastada ameliyatsız bu tür yöntemlerle... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Obezite çağımızın çok önemli bir sorunudur. Türkiyede yapılan istatistiki çalışmalar göstermektedir ki, 18 yaş üzeri nüfusun dörtte biri obezite sorunu yaşamaktadır. Bu oran yıllar geçtikçe artmaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Eksal KARGI

Meme kanseri, kadınlarda en sık görülen en sık kanser türlerinden biridir. İstatistikler, dünyada her sekiz veya dokuz kadından birinin hayatının belirli bir döneminde meme kanserine yakalanacağını gösteriyor.... Devamı »

Doç. Dr. Mehmet Ümit ERGENOĞLU

Ekim, “Dünya Meme Kanseri Farkındalık Ayı”. Meme kanseri, kadınlarda karşımıza çıkan kanserlerin yaklaşık %25’ini oluşturmaktadır. Erken tanı, her kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de oldukça... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Fıtık Ameliyatı Sonrasında Kronik Ağrının Konservatif ve Ameliyatla Tedavisi Yama onarımları fıtık ameliyatlarından sonra hastalığın tekrarlamasını önemli ölçüde düşürmüş, ancak zamanla bazı hastalarda... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 271 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 46918 kayıt bulundu.