x
Etiketler \ A \

aıds ile ilgili anket soruları

Op. Dr. Volkan AKSAKALLI

~~Gebe olduğumu bugün öğrendim. Sürekli kullanmam gereken ilaçlarım var. Ne yapmalıyım? Sürekli olarak kullanmanız gereken ilaçlarınız olduğuna göre kronik bir hastalığınız var demektir. Bu durumda hemen... Devamı »

Uzm. Dr. Taner DURAK

Amniosentezin sakıncaları varmıdır ? Amniosentezde sıvıyı almak için kullanılanan iğnenin hareketleri ultrason ile takip edilmektedir. Sıvının alınacağı bölge, bebeğin olmadığı alandan seçilmektedir.... Devamı »

Prof. Dr. Kudret TÜREYEN

BEL FITIĞI AMELİYATLARI RİSKLİ MİDİR? Günümüzde gelişen mikrocerrahi teknikleri sayesinde beyin ve sinir cerrahları tarafından bel fıtığı ameliyatları kolaylıkla yapılabilmektedir. Bel fıtığı ameliyatları... Devamı »

Dr. Ebru EGEMEN UYSAL

1.GIDA İNTOLERANSI NEDİR? -Sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bazı gıdaları vücudun enzimleri tarafından sindirilemiyor.Bu yiyeceklerin bir kısmı yağa dönüşür, bir kısmı da toksin gibi davranır ve kronik... Devamı »

Uzm. Dr. Cengiz ŞEN

Profesyonel olarak spor yapan alerjik astım hastaları olduğu gibi, geç tanı ve yetersiz tedavi nedeniyle birkaç adım atmakla bile nefes darlığı ortaya çıkan, sık astım krizlerine giren ve hayatını kaybeden... Devamı »

Doç. Dr. İlker GÜNYELİ

Emzirmek Canımı Yakarmı? Emzirmek can yakmaz. İlk başlarda hafif bir hassasiyet olabilir hissedilse de giderek azalır. Ağrıyı azaltmak için bebeğiniz çenesini olabildiğince açmalı ve areolanın ( meme... Devamı »

Dt. Can Engin DURMAZ

1.İMPLANT NEDİR? İmplant genel anlamıyla vucut boşluklarına bir fonksiyon görmesi amacıyla yerleştirilen biouyumlu malzemelere verilen genel bir isimdir. Bizim konumuz olan dental implant ise çene kemiğine... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Yavuz SÜTBEYAZ

Rinoplasti burnu yeniden şekillendirme ve yapılandırma ameliyatıdır. Amaç burnu fonksiyonel ve estetik açıdan daha iyi hale getirmektir. Aynı zamanda burnun orta bölmesinde nefes almaya engel oluşturan... Devamı »

Dr. Dt. Handan Tuğçe OĞUZ

Ortodontik Tedaviye Ne Zaman Başlanmalı? Çocukların ilk ortodontik muayene yaşları 7–8 yaş civarında olmalıdır. Bu muayene çocuktaki mevcut veya olası ortodontik bozuklukların erken teşhisine olanak... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

Dişlerimi çene kemikerindeki erime, dişeti çekilmesi sebebiyle kaybettim. İmplant yapılınca erime devam etmeyecek mi ? En sık karşılaştığımız durumlardan biri de ne yazık ki, zamanla dişetlerinde çekilme,... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

Eskiden implant yapıldıktan sonra 4-6 ay kadar bekleniyordu. Şimdi bekleme süresi nasıl 2 aya kadar kısaldı? İmplant tedavileri uygulanmaya başlandığından beri sayısız çalışmaya konu olmuş, bilimsel... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

Yaş ? Hastanın yaşı kesin bir olumsuzluk teşkil etmemektedir. 80 yaşındaki bir hastaya da genel sağlık durumu iyi ise (mevcut hastalıkları kontrol altında ise) gayet güzel implant yapılır. İmplantın... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

İmplantlar iyileşirken eski protezlerimi kullanabilir miyim? Büyük ihtimalle kullanabilirsiniz. Bazı ekstra durumlarda doktorunuz buna izin vermeyebilir. Ama yine de mümkün olduğunca dişsiz bırakmamaya... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

Kendinize implant yaptırırmısınız? Anneme, babama ve eşime yapacağım gibi diş kaybı olan durumlarda kendime de yaptıracağım tek tedavi implanttır. İmplant yerleştirme işlemi uzun sürer mi? Hekiminizin... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

İmplant nedir? İnsan vücudu içine yerleştirilen tedavi amaçlı herhangi bir yabancı maddeye genel anlamda implant denilmektedir. Günlük kullanıma İngilizceden geçen implantation, ekim, ekme, yerleştirme... Devamı »

Doç. Dr. Hayati AKBAŞ

Burnumuzun fonksiyonları nelerdir? Burun; yüzümüze anlam veren, yüz karakteristiğimizi belirleyen, hem estetik görünümümüzü artırma ve hem de soluduğumuz havayı süzüp temizleyerek sağlıklı bir havanın Akciğerlerimize... Devamı »

Prof. Dr. Akın YÜCEL

Liposhaping Nasıl yapılır? Liposhaping, liposuction ve yağ enjeksiyonu işlemlerinden oluşur. İşlemin ilk aşaması ameliyat öncesi çizimleridir. Hasta ayakta iken vücudun nerelerinden ne kadar yağ alınacağı... Devamı »

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

1. Yağ transferi ile popo büyütmenin riskleri nedir? C: Yağ transferleri ile ilgili en büyük risk olguların %30 unda görülebilen rezorbsiyon yani erime yada vücudun yağ naklini kabul etmemesidir. Belli... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

1. Çevremize baktığımızda herkesin birer takıntısı var. Peki, bunun bir hastalık olduğu nasıl anlaşılıyor? Ufak tefek takıntılar toplumun %90’ına yakınında vardır. Bâzısı kültürden... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 19 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 20 kayıt bulundu.