x
Etiketler \ A \

agnucaston faydaları

Op. Dr. Eyüp YELDAN

Kış Meyvası Elmadan bahsetmek ufak bilgi paylaşımı yapmak istiyorum beni takip eden danışanlarımız. Orta boy bir elmanın yaklaşık %85 su ve 5 gr çözünebilen liften oluşuyor. Elmanın diğer bir özelliği... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Yerelmasına benzer dış görünüşü ile zencefil, boyu bir metreye kadar büyüyen, ince-uzun yapraklı, sarı-kırmızı renklerde çiçekler açan, kök yumruları baharat ve ilaç olarakkullanılan bir bitkidir. Doğanın... Devamı »

Doç. Dr. Ali AKBEN

Hacamat tedavisinin tarihçesine bir göz attığımızda 5000 bin yıllık bir tarihi geçmişinigörebiliyoruz. Babil,Mezopotamya, Yunan tıbbında da hızlı tedaviedici yönühep önemsenmiş Peygamber Efendimizin kendine... Devamı »

Uzm. Psk. Gizem Mine ÇÖLÜMLÜ

Psikoterapi, ruh sağlığıma ilişkin problemlerin bir profesyonel ile konuşulması yoluyla çözümlenmesini hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Psikoterapi kişilik bozuklukları, kaygı bozuklukları (obsesif kompulsif... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Hızlı ve iyi bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra Kan yapıcı özelliği ile bilinen üzüm kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu özelliği ile öne çıkmaktadır. Üzüm,kabızlık, romatizma, karaciğer ve... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Mineral deposu olan incir kan basıncını kontrol etmeye yardımcı, kalbi koruyucu ve kemikleri güçlendiren özelliği ile demir eksikliğini de önler. Özellikle diyet liflerinden zengin olması ve ficin enzimi... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

VİŞNE Her iklim koşulunda yetişmekte olan vişne ülkemizin de her bölgesinde yetiştirilmektedir. Melatonin içeriği bulunan nadir meyvelerden birirdir. düşük şeker oranına sahip olduğundan ekşi tattadır.... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Yaz meyvesi olan Erik farklı dönemlerde olgunlaşır. Farklı biçim ve büyüklükteki meyvelerinin ince kabuğu, türlere göre yeşil, sarı, kırmızı ve mor renklerdedir. Türkiye'de en tanınmış erik çeşitleri can... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

ÇİLEK Muhteşem bir antioksidan özelliğine sahip olan çilek hücre yapısını koruyucu, enflamasyon azaltıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, kanseri önleyici özelliklere sahiptir. Folik asit, potasyum,... Devamı »

Uzm. Fzt. Nuri SAMUR

HACAMAT NEDİR? Derinin toksinleri depoladığı1,5 mm altına kadar bir bisturi ucu ile delinmek ve akabinde vakumlu kupalarla çekilmek suretiyle, bu bölgede bulunan durağan kanın, halk tabiri ile... Devamı »

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

KARPUZUN FAYDALARI Beslenme, pek çok insan tarafından karın doyurmak, açlığı bastırmak, canın istediği besinleri tüketmek şeklinde tanımlanmaktadır. Halbuki vücudun ihtiyaç duyduğu enerji ve 50'ye yakın... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

Bamya düşük kalorili yeşil bir sebze olup, beta karoten (A vitaminin öncüsü), B1, B2, B6, C, folik asit, K vitaminleri, kalsiyum, çinko, magnezyum mineralleri ve yüksek lif içermektedir. Toksik maddeleri... Devamı »

Dyt. Merve EMEK

KİNOA NEDİR, FAYDALARI NELERDİR? Birleşmiş Milletler tarafından 2013 Kinoa yılı ilan edildi. Çoğumuzun belki adını duymadığı ne olduğunu bilmediği bu tahılın yetiştiği yer Güney Afrika ancak şimdi tüm... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

Salatalarda, yemeklerde, çaylarda, tatlılarda kullandığımız limonun sağlığa birçok faydası olduğu yüzyıllardır bilinmektedir. Eskiden Mısırlı’ lar limon yemenin ve limon suyu içmenin çeşitli zehirlere... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

· Kan dolaşımını arttırır. Romatizma ağrılarının azalmasına yardımcı olur. · Rahim kaslarının kasılması yardımcı olur. ·Anti-kanser aktivitesi bulunmaktadır. Çalışmalarda içeriğindeki karotenodler... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

Manganez, demir, kalsiyum ve lif açısından zengindir. Glisemik indeksi (GI) düşürmeye yardımcı olur. Yapılan çalışmalarda tarçının Tip 2 diyabeti olan kişilerde... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

Kirazın Faydaları İdrar söktürücüözelliğiyleböbreklerin dostu olarak bilinen kiraz vücudu zararlı maddelerden temizlemektedir. Özellikle de sapı böbreklerde... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

ADAÇAYI Latince adıSalvia Officinalis olan adaçayı bitkisi dişotu olarak da bilinir. Ada çayının kullanılan bölümü yapraklarıdır. Yaprakları taze veya kuru olarak kullanılır.... Devamı »

Uzm. Dyt. Özgecan ASTARLI

SPORCU BESLENMESİ İster profesyonel sporcu olun isterseniz zevk için spor yapın, değişmez bir kural olarak ne yiyeceğinizi ve ne zaman yiyeceğinizi bilmek sportif başarı için formülün önemli bir parçasıdır.... Devamı »

Uzm. Dr. Gülten TÜRKKANI ASAL

Anne sütünün faydaları İçerdiği protein, karbonhidrat ve yağ, vitamin, mineral miktarı ile anne sütü bebeklerin tüm gereksinimlerini altı ay boyunca tek başına karşılayabilen harika bir besindir. Anne... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 64 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3936 kayıt bulundu.