x
Etiketler \ A \

ağızda ekşime

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Ağız kokusu denilen durum başkaları tarafından nefes kokusudur. Sebebi ölü bakterilerin atık maddesi olan ve volatile (sülfür) adı verilen bir gazdır. Bu bakterilerin bulunduğu yerler ağızdan başlayıp... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Recep Serdar KIRICI

Ağızdaki çirkin kokuya kısaca ağız kokusu veya halitosis denir. Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamak zordur. Ancak ağız kokusu çok önemli hastalıkların işaretçisi de olabilir. Ağız kokusunu PATOLOJİK... Devamı »

Dr. Dt. Cem Reşat USTAOĞLU

Sadece diş fırçası ile dişlerin birbirine bakan ara yüzeylerinin temizliği tam olarak yapılamamaktadır. Dişeti hastalıkları dişlerin ara yüzeylerindeki dişetinden başladığından bu bölgelerin temizliği... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Diş hekimliğinde ‘’kserostomi’’olarak adlandırılan ağız kuruluğu tükürük üretiminin azalması sonucu ortaya çıkan ,rahatsız edici bir durumdur.Bir çok... Devamı »

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Akupunktur, Uzak Doğu Tao felsefesini esas alarak ortaya çıkan bir tedavi yöntemidir. WHO (Dünya Sağlık Örgütü) 1979da akupunktur tedavisini bilimsel bir yöntem olarak kabul etmiştir. Uzak Doğu felsefesine... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Ağız kokusunun çeşitli nedenleri olabilir: - Diş çürüğü - Diş eti hastalığı (dişetlerinin iltihaplı olması) - 20 yaş dişlerinin etrafının iltahaplanması - Ağızda eski restorasyonların (Porselen... Devamı »

Dt. Okay EREN

Ağız bakımının önem kazandığı bu günlerde diş macunu markaları ve ağız bakımı sektörünün ülkemize daha çok yatırım yaptığını görmekteyiz. Ama almamız gereken daha çok yol var. Eğitim konusunda ilk görev... Devamı »

Dt. Deniz KANTAR

Bir bireyle yakın temas olmaksızın ağzında kötü bir koku hissediliyorsa ve bu o kişinin yediği ya da içtiği şeylerden dolayı değilse ve bu koku günler boyu devamlı hissediliyorsa kişi kendi farketmese... Devamı »

Dr. Dt. Ahmet KİĞILI

Ağız Kuruluğu Ağız içi mukozayı kaygan yapması,antifungal antibakteriyel ve antiviral etkisi,ağız içinde çalkalama yapması temizleme etkisi asit ve baz dengesini koruması, konuşmada çıkan seslerin doğru... Devamı »

Dt. Sonay GÖKHAN

Ağız ve diş sağlığı toplum bireylerinin herhangi bir ağız, diş veya çene hastalğına yakalanmadan veya yakalandıysa bile erken bir safhada teşhis edip, ilerlemeden tedavi altına... Devamı »

Dt. Mehmet Rıfat AKPINAR

Ağız kokusu, ağızda yarattığı belirgin bir tat (metalik, ekşi) nedeniyle kolayca fark edilir. Ağız kokusunun potansiyel nedenleri konusunda gerçek nedenler ve efsaneler söz konusudur. Ağız kokusunun... Devamı »

Dr. Dt. Remzi ÜLGEN

Kötü ağız kokusu, sosyal ilişkilerde problemlere neden olur. Ağız kokusu kolayca ifade edilmediği için arkadaşlıkları, evlilikleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Hatta boşanmalara bile... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Lazer kelimesi,"Işığın Uyarılarak Güçlendirilmesi"olarak açıklanabilir. Lazer cihazı temel olarak bir ışık güçlendiricisidir. Laser ilk olarak 1960 yılında tanımlanmış olup tıpta bulduğu geniş kullanım... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Dünya nüfusunun dörtte biri ağız kokusu problemi yaşamaktadır.Toplumun büyük bir kısmı için ortak bir sosyal durumunu temsil etmektedir.Çoğumuzu korkutan ama en yakınımıza bile sormaya çekindiğimiz ağız... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Sevgen ERALP

Kötü ağız kokusu, çoğu zaman mahcubiyete, sosyo-psikolojik problemlere sebep olur; hatta evliliğin sonlanmasına bile neden olabilir. Toplumdaki halitosis sıklığı net olarak bilinmese de bu durumun insanlar... Devamı »

Dr. Dt. Esti DİNAR

Ağız kokusuna neden olan hastalıkların başlıcaları şunlardır: Sinüslerde iltihap oluşması, Bademcik iltihabı, Sindirim yolu rahatsızlıkları, Diş ve diş eti hastalıkları, Alt solunum yollarında... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Ağızda en çok rastlanan yaralardan bahsederken, aftları anlatıp, uçuğu anlatmamak olmaz.Yalnız, yanlış bir anlamaya yol açmamak için belirtmem gerekir ki, ağız ortamında... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Ağız hijyeni, dişlerimizin ve dişetimizin sağlıklı, güzel görünmesini ve kötü kokulardan arınmış ferah bir nefesibize sağlar. Fırçalama sırasında ya da kendiliğinden dişeti kanıyorsa ve ağızda kötü koku... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet Umut GÜLER

“Ağız-diş sağlığına yeterince önem vermiyoruz ancak sağlık ağızdan başlar” Ağız sağlığı için 10 öneri; Kötü ağız hijyeni, diş ve diş eti iltihaplanmaları, vücutta kalp hastalığından kansere, romatizmal... Devamı »

Dt. Göknur GÖZEN

Ağız kokusu bakterilerin ağızdaki besin artıkları ile birleşmeleri sonucu oluşan bir sorundur. Kişinin sağlığını ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkiler. Ağız içi nedenlerden kaynaklandığı gibi sistemik... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 43 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 12461 kayıt bulundu.