x
Etiketler \ A \

ağızda ekşime

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Ağız kokusu denilen durum başkaları tarafından nefes kokusudur. Sebebi ölü bakterilerin atık maddesi olan ve volatile (sülfür) adı verilen bir gazdır. Bu bakterilerin bulunduğu yerler ağızdan başlayıp... Devamı »

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Akupunktur, Uzak Doğu Tao felsefesini esas alarak ortaya çıkan bir tedavi yöntemidir. WHO (Dünya Sağlık Örgütü) 1979da akupunktur tedavisini bilimsel bir yöntem olarak kabul etmiştir. Uzak Doğu felsefesine... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Serdar KIRICI

Ağızdaki çirkin kokuya kısaca ağız kokusu veya halitosis denir. Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamak zordur. Ancak ağız kokusu çok önemli hastalıkların işaretçisi de olabilir. Ağız kokusunu PATOLOJİK... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Ağız kokusunun çeşitli nedenleri olabilir: - Diş çürüğü - Diş eti hastalığı (dişetlerinin iltihaplı olması) - 20 yaş dişlerinin etrafının iltahaplanması - Ağızda eski restorasyonların (Porselen... Devamı »

Dr. Dt. Cem Reşat USTAOĞLU

Sadece diş fırçası ile dişlerin birbirine bakan ara yüzeylerinin temizliği tam olarak yapılamamaktadır. Dişeti hastalıkları dişlerin ara yüzeylerindeki dişetinden başladığından bu bölgelerin temizliği... Devamı »

Dt. Sertaç KIZILKAYA

Diş hekimliği her geçen gün ilerliyor. Diş sağlığını kazanmanın yanında yeni teknolojiler estetik gülüşler için de hizmet veriyor. Daha güzel görünmek daha mutlu olmak ve buda hayatta başarıyı getiriyor... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Beslenmenin ağız sağlığındaki onemi nedir? Curukleri onlemek ve ağız sağlığını korumak icin, beslenme duzeniniz, neyediğiniz ve ne sıklıkla yediğiniz cok onemlidir. Bazı gıdaları tukettiğiniz dakikada... Devamı »

Uzm. Dt. Burcu ŞAHİN

AĞIZ KOKUSU Kötü nefes ve ağız kokusu çok yaygın bir ağız sağlığı sorunudur. Naneli şekerler, ağız spreyleri ve gargaralar kozmetik bir çözüm önerisi olarak... Devamı »

Dt. Murat ZOGUN

Ağız kanseri, ağzın herhangi bir bölgesinde, ufak, beyaz, kırmızı bir nokta veya yara şeklinde başlayabilir. Sigara ve alkol kullanımı ağız kanseri riskini artırmaktadır. Buna rağmen ağız kanseri... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Diş hekimliğinde ‘’kserostomi’’olarak adlandırılan ağız kuruluğu tükürük üretiminin azalması sonucu ortaya çıkan ,rahatsız edici bir durumdur.Bir çok... Devamı »

Dt. Hakan Levent KISA

Ağız, vücudumuza, hastalıkların giriş yollarından bir tanesidir. Bu yüzden hastalıkları engellemede ve sağlıklı olmada ağız ve diş bakımı çok önemlidir. Ağızdan alınarak iç organlarımızda... Devamı »

Uzm. Dt. Funda ÇALIŞIR

Ağız sağlığı, konuşmamızı ve gülmemizi, nefes alıp vermemizi, öpmemizi, koklama, tatma, dokunma, çiğneme ve yutmamızı, acıdan ağlamamızı sağlayan ve yüz ifadelerimizle duygu dünyamızı dışarıya açan... Devamı »

Doç. Dr. Teoman DAL

Ağızda konuşmaya ve yemek yemeye engel olacak kadar şiddetli ağrıya yol açan ve ara ara tekrarlayan yaralar pek çok sağlıklı insanda görülebilmektedir. En sık rastlanan tekrarlayan ağız yaraları uçuk ve... Devamı »

Dt. Okay EREN

Ağız bakımının önem kazandığı bu günlerde diş macunu markaları ve ağız bakımı sektörünün ülkemize daha çok yatırım yaptığını görmekteyiz. Ama almamız gereken daha çok yol var. Eğitim konusunda ilk görev... Devamı »

Dt. Özgür YILDIRIM

Ağız kokusu nedir? Ağız kokusu bireylerin hem sağlığını hem de sosyal yaşamını doğrudan etkileyen bir sorundur. Ağız kokusu ; bazı bakterilerin ağız içindeki gıda artıkları ile birleşerek oluşturduğu... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Sevgen ERALP

Kötü ağız kokusu, çoğu zaman mahcubiyete, sosyo-psikolojik problemlere sebep olur; hatta evliliğin sonlanmasına bile neden olabilir. Toplumdaki halitosis sıklığı net olarak bilinmese de bu durumun insanlar... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Ağız hijyeni, dişlerimizin ve dişetimizin sağlıklı, güzel görünmesini ve kötü kokulardan arınmış ferah bir nefesibize sağlar. Fırçalama sırasında ya da kendiliğinden dişeti kanıyorsa ve ağızda kötü koku... Devamı »

Dr. Dt. Remzi ÜLGEN

Kötü ağız kokusu, sosyal ilişkilerde problemlere neden olur. Ağız kokusu kolayca ifade edilmediği için arkadaşlıkları, evlilikleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Hatta boşanmalara bile... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Lazer kelimesi,"Işığın Uyarılarak Güçlendirilmesi"olarak açıklanabilir. Lazer cihazı temel olarak bir ışık güçlendiricisidir. Laser ilk olarak 1960 yılında tanımlanmış olup tıpta bulduğu geniş kullanım... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

Dünya nüfusunun dörtte biri ağız kokusu problemi yaşamaktadır.Toplumun büyük bir kısmı için ortak bir sosyal durumunu temsil etmektedir.Çoğumuzu korkutan ama en yakınımıza bile sormaya çekindiğimiz ağız... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 85 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9903 kayıt bulundu.