x
Etiketler \ A \

ağızda ekşime

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Ağız kokusu denilen durum başkaları tarafından nefes kokusudur. Sebebi ölü bakterilerin atık maddesi olan ve volatile (sülfür) adı verilen bir gazdır. Bu bakterilerin bulunduğu yerler ağızdan başlayıp... Devamı »

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Akupunktur, Uzak Doğu Tao felsefesini esas alarak ortaya çıkan bir tedavi yöntemidir. WHO (Dünya Sağlık Örgütü) 1979da akupunktur tedavisini bilimsel bir yöntem olarak kabul etmiştir. Uzak Doğu felsefesine... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Ağız kokusunun çeşitli nedenleri olabilir: - Diş çürüğü - Diş eti hastalığı (dişetlerinin iltihaplı olması) - 20 yaş dişlerinin etrafının iltahaplanması - Ağızda eski restorasyonların (Porselen... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Beslenmenin ağız sağlığındaki onemi nedir? Curukleri onlemek ve ağız sağlığını korumak icin, beslenme duzeniniz, neyediğiniz ve ne sıklıkla yediğiniz cok onemlidir. Bazı gıdaları tukettiğiniz dakikada... Devamı »

Dr. Dt. Cem Reşat USTAOĞLU

Sadece diş fırçası ile dişlerin birbirine bakan ara yüzeylerinin temizliği tam olarak yapılamamaktadır. Dişeti hastalıkları dişlerin ara yüzeylerindeki dişetinden başladığından bu bölgelerin temizliği... Devamı »

Uzm. Dt. Burcu ŞAHİN

AĞIZ KOKUSU Kötü nefes ve ağız kokusu çok yaygın bir ağız sağlığı sorunudur. Naneli şekerler, ağız spreyleri ve gargaralar kozmetik bir çözüm önerisi olarak... Devamı »

Dt. Murat ZOGUN

Ağız kanseri, ağzın herhangi bir bölgesinde, ufak, beyaz, kırmızı bir nokta veya yara şeklinde başlayabilir. Sigara ve alkol kullanımı ağız kanseri riskini artırmaktadır. Buna rağmen ağız kanseri... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Diş hekimliğinde ‘’kserostomi’’olarak adlandırılan ağız kuruluğu tükürük üretiminin azalması sonucu ortaya çıkan ,rahatsız edici bir durumdur.Bir çok... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Recep Serdar KIRICI

Ağızdaki çirkin kokuya kısaca ağız kokusu veya halitosis denir. Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamak zordur. Ancak ağız kokusu çok önemli hastalıkların işaretçisi de olabilir. Ağız kokusunu PATOLOJİK... Devamı »

Dt. Sertaç KIZILKAYA

Diş hekimliği her geçen gün ilerliyor. Diş sağlığını kazanmanın yanında yeni teknolojiler estetik gülüşler için de hizmet veriyor. Daha güzel görünmek daha mutlu olmak ve buda hayatta başarıyı getiriyor... Devamı »

Dt. Hakan Levent KISA

Ağız, vücudumuza, hastalıkların giriş yollarından bir tanesidir. Bu yüzden hastalıkları engellemede ve sağlıklı olmada ağız ve diş bakımı çok önemlidir. Ağızdan alınarak iç organlarımızda... Devamı »

Uzm. Dt. Funda ÇALIŞIR

Ağız sağlığı, konuşmamızı ve gülmemizi, nefes alıp vermemizi, öpmemizi, koklama, tatma, dokunma, çiğneme ve yutmamızı, acıdan ağlamamızı sağlayan ve yüz ifadelerimizle duygu dünyamızı dışarıya açan... Devamı »

Doç. Dr. Teoman DAL

Ağızda konuşmaya ve yemek yemeye engel olacak kadar şiddetli ağrıya yol açan ve ara ara tekrarlayan yaralar pek çok sağlıklı insanda görülebilmektedir. En sık rastlanan tekrarlayan ağız yaraları uçuk ve... Devamı »

Dt. Sonay GÖKHAN

Ağız ve diş sağlığı toplum bireylerinin herhangi bir ağız, diş veya çene hastalğına yakalanmadan veya yakalandıysa bile erken bir safhada teşhis edip, ilerlemeden tedavi altına... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Ağız hijyeni, dişlerimizin ve dişetimizin sağlıklı, güzel görünmesini ve kötü kokulardan arınmış ferah bir nefesibize sağlar. Fırçalama sırasında ya da kendiliğinden dişeti kanıyorsa ve ağızda kötü koku... Devamı »

Dt. Mehmet Rıfat AKPINAR

Ağız kokusu, ağızda yarattığı belirgin bir tat (metalik, ekşi) nedeniyle kolayca fark edilir. Ağız kokusunun potansiyel nedenleri konusunda gerçek nedenler ve efsaneler söz konusudur. Ağız kokusunun... Devamı »

Prof. Dr. Deniz İŞCEN

Gerçektende mutlu,dinlenmiş ve parıldayan bir yüz adına sorunları giderilmiş bir ağız çevresi,önemli bir mihenk noktasıdır. Ağız, bedenimizde gerek öngörünüm anlamında gerekse iletişimi sağlayan unsurları... Devamı »

Dt. Cansın ÖZGÜR

Ağız kokusu hem özel yaşamı, hem de sosyal yaşamı olumsuz yönde etkileyen, dikkate alınması gereken bir problemdir. Kötü ağız kokusu (halitosis), ağız ve diş sağlığı kadar genel sağlık hakkında da... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet Umut GÜLER

“Ağız-diş sağlığına yeterince önem vermiyoruz ancak sağlık ağızdan başlar” Ağız sağlığı için 10 öneri; Kötü ağız hijyeni, diş ve diş eti iltihaplanmaları, vücutta kalp hastalığından kansere, romatizmal... Devamı »

Dt. Göknur GÖZEN

Ağız kokusu bakterilerin ağızdaki besin artıkları ile birleşmeleri sonucu oluşan bir sorundur. Kişinin sağlığını ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkiler. Ağız içi nedenlerden kaynaklandığı gibi sistemik... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 85 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 12478 kayıt bulundu.