x
Etiketler \ A \

ağıza kan kokusu gelmesi

Uzm. Dr. Dt. Serdar Kırıcı

Ağızdaki çirkin kokuya kısaca ağız kokusu veya halitosis denir. Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamak zordur. Ancak ağız kokusu çok önemli hastalıkların işaretçisi de olabilir. Ağız kokusunu PATOLOJİK... Devamı »

Uzm. Dt. Burcu ŞAHİN

AĞIZ KOKUSU Kötü nefes ve ağız kokusu çok yaygın bir ağız sağlığı sorunudur. Naneli şekerler, ağız spreyleri ve gargaralar kozmetik bir çözüm önerisi olarak... Devamı »

Dt. Tijen SECERLİ DÜRER

Ağız kokusu denilen durum başkaları tarafından nefes kokusudur. Sebebi ölü bakterilerin atık maddesi olan ve volatile (sülfür) adı verilen bir gazdır. Bu bakterilerin bulunduğu yerler ağızdan başlayıp... Devamı »

Dt. Özgür YILDIRIM

Ağız kokusu nedir? Ağız kokusu bireylerin hem sağlığını hem de sosyal yaşamını doğrudan etkileyen bir sorundur. Ağız kokusu ; bazı bakterilerin ağız içindeki gıda artıkları ile birleşerek oluşturduğu... Devamı »

Dt. Mehmet Rıfat AKPINAR

Ağız kokusu, ağızda yarattığı belirgin bir tat (metalik, ekşi) nedeniyle kolayca fark edilir. Ağız kokusunun potansiyel nedenleri konusunda gerçek nedenler ve efsaneler söz konusudur. Ağız kokusunun... Devamı »

Dt. Okay EREN

Ağız bakımının önem kazandığı bu günlerde diş macunu markaları ve ağız bakımı sektörünün ülkemize daha çok yatırım yaptığını görmekteyiz. Ama almamız gereken daha çok yol var. Eğitim konusunda ilk görev... Devamı »

Dr. Dt. Remzi ÜLGEN

Kötü ağız kokusu, sosyal ilişkilerde problemlere neden olur. Ağız kokusu kolayca ifade edilmediği için arkadaşlıkları, evlilikleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Hatta boşanmalara bile... Devamı »

Dr. Dt. Esti DİNAR

Ağız kokusuna neden olan hastalıkların başlıcaları şunlardır: Sinüslerde iltihap oluşması, Bademcik iltihabı, Sindirim yolu rahatsızlıkları, Diş ve diş eti hastalıkları, Alt solunum yollarında... Devamı »

Dt. Fatma Nur KUYUCU ÇELİK

Halitozis-ağız kokusu, ağızdan yayılan kötü, hoş olmayan kokudur. Ağızdan yada ağız dışından kaynaklanabilmektedir. Psikososyal stres, kişide özgüven problemleri, sosyal baskı gibi sorunların meydana gelmesine... Devamı »

Dt. Adnan Menderes YILDIRIM

Ağız kokusu ; genellikle ağızda veya dişlerde bulunan bir sorunun habercisidir . Ağız veya dişlerde bir sorun bulunamadığı taktirde yapılması gereken bir doktora gidilmesi ve tıbbi bir sorun olup... Devamı »

Dt. Cansın ÖZGÜR

Ağız kokusu hem özel yaşamı, hem de sosyal yaşamı olumsuz yönde etkileyen, dikkate alınması gereken bir problemdir. Kötü ağız kokusu (halitosis), ağız ve diş sağlığı kadar genel sağlık hakkında da... Devamı »

Dr. Dt. Ahmet KİĞILI

Ağız Kuruluğu Ağız içi mukozayı kaygan yapması,antifungal antibakteriyel ve antiviral etkisi,ağız içinde çalkalama yapması temizleme etkisi asit ve baz dengesini koruması, konuşmada çıkan seslerin doğru... Devamı »

Dt. Ülkü KOLOĞLU

Ağız kokusu veya diğer adıyla halitosis, kişilerin kendilerinden utanmalarına neden olan hiç hoş olmayan bir durumdur. Kötü ağız kokusu olan bazı bireyler bu durumun farkında bile değildirler. Ve bazı... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Makattan Kan gelmesi ( Rektal Kanama ) Defekasyon esnasında veya bunun dışındaki zamanlarda anüsten yalnızca taze, parlak kan, gaita ile birlikte karışık olarak kan gelmesi veya kan pıhtıları gelmesine... Devamı »

Prof. Dr. Yüksel GÜMÜRDÜLÜ

Halitozis, diğer bir deyişle ağız kokusu, toplumda sık olarak karşılaşılan ve kişilere sosyal anlamda sorun yaratan toplumsal bir problemdir. Dünyada çeşitli ülkelerden yapılan çalışmalarda her 100 kişiden... Devamı »

Dr. Dt. A. Gürkan METİN

Ağız kokusu günümüzde medeni toplumlar da dahil olmak üzere oldukça yaygındır, aynı zamanda sosyal bir incinme sebebidir. Psikolojik problemleri beraberinde getirir. Ağız kokusunun sebep olduğu sosyal... Devamı »

Dt. Beste GÜNDÜZ

Ağız boşluğunda yaşayan bakterilerin artıkları olan sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar. Dilin yüzeyi oldukça pürüzlü bir yapıdadır ve bakterilerin yaşamasına elverişli bir özelliğe sahiptir. Eğer... Devamı »

Dr. Dt. Cüneyt KESKİN

Önceki yazılarımdan birinde sağlık ağızdan başlar demiştim,bugün sağlıksız olmanın belirtileri de çoğu kez ağızdan başlar diye eklemek istiyorum.Ağız kokusu adeta bir alarm niteliğindedir ve lokal yada... Devamı »

Dt. Aslı TUNCER

Ağız kokusu ;genellikle ağızda veya dişlerde bulunan bir sorunun habercisidir . Ağız veya dişlerde bir sorun bulunamadığı taktirde yapılması gereken bir doktora gidilmesi ve tıbbi bir sorun olup olmadığının... Devamı »

Dt. Selçuk ÖZBÖLÜK

Kötü ağız kokusu yani tıbbi adı ile Halitozis, toplumun geneline yayılan bir sorundurve her dört kişiden biriağız kokusu problemi yaşamaktadır. Önemsenmeyen ağız kokusu, sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlar,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 24 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 158 kayıt bulundu.