x
Etiketler \ A \

adet öncesi kahverengi akıntı

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Adet Öncesi Gerginlik Sendromu Eğer adet öncesi dönemde memelerinizde hassasiyet, duygularınızda dalgalanma, karında şişlik, iştahsızlık, bazı gıdaları çok yeme, hassasiyet ve depresyon... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

Adet öncesi (Premenstrüel) Sendrom Adet öncesi sendrom, kadın sağlığını yakından ilgilendiren, fiziksel ve psikolojik yakınmalarla seyreden ve kişilerarası ilişkileri etkileyen bir durumdur. Psikiyatri... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

İştahınız çok açık, çok sinirli, hiçbir şeye tahammül edemeyecek durumda iseniz her şey üzerinize geliyor ve çok gerginseniz siz de adet dönemi öncesi sendromu yaşayanlardan olabilirsiniz. Menstürasyon... Devamı »

Op. Dr. Cüneyt GENÇ

Kadınlarda adet öncesi dönemde yaklaşık 10-15 gün boyunca duyulan karın şişliği, baş ağrıları, el ve ayaklarda şişme, göğüslerde gerginlik ve ağrı, sinirlilik gibi rahatsızlıkların hemen her adet döneminden... Devamı »

Dyt. Tuğçe SERT

Kadınlar, yaratılış itibariyle yaşamları boyunca bir çok hormonal ve fizyolojik değişiklikler yaşarlar. Ergenlik döneminde adet (regl) görme ile başlayan bu değişiklikler, doğum yapma, emzirme ve menapoz... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Premenstrüel Sendrom (Adet öncesi gerginlik) Tıp dilinde "premenstrüel sendrom" halk arasında ise "adet öncesi... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

PMS (Premenstruel Sendrom-Adet öncesi gerginlik sendromu) Mizaç değişikliği, göğüslerde gerginlik, şişkin bir karın, yeme-içme değişikliği, yorgunluk, aşırı sinirlilik ve depresyon. Bayan iseniz ve... Devamı »

Op. Dr. Hakan PEKER

Adet öncesi gerginlik sendromu kadınlarda adetten yaklaşık 1 hafta önce başlayan ruhsal ya da fiziksel birtakım sıkıntı ve gerginlik belirtileridir. Bu şikayetler genellikle adetin görülmesiyle birlikte... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan ÜNEY

1. Adet Öncesi Sinirlilik-Gerginlik Sendromu (Premenstrüel Disforik Sendrom) nedir? Kadınlarda adetten önceki hafta başlayan ve âdetin ilk gününden itibaren azalmaya başlayan bedensel ve ruhsal sıkıntılara... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 9 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 3867 kayıt bulundu.