x
Etiketler \ A \

adet öncesi kahverengi akıntı

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Adet Öncesi Gerginlik Sendromu Eğer adet öncesi dönemde memelerinizde hassasiyet, duygularınızda dalgalanma, karında şişlik, iştahsızlık, bazı gıdaları çok yeme, hassasiyet ve depresyon... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

Adet öncesi (Premenstrüel) Sendrom Adet öncesi sendrom, kadın sağlığını yakından ilgilendiren, fiziksel ve psikolojik yakınmalarla seyreden ve kişilerarası ilişkileri etkileyen bir durumdur. Psikiyatri... Devamı »

Dyt. Tuğçe SERT

Kadınlar, yaratılış itibariyle yaşamları boyunca bir çok hormonal ve fizyolojik değişiklikler yaşarlar. Ergenlik döneminde adet (regl) görme ile başlayan bu değişiklikler, doğum yapma, emzirme ve menapoz... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

İştahınız çok açık, çok sinirli, hiçbir şeye tahammül edemeyecek durumda iseniz her şey üzerinize geliyor ve çok gerginseniz siz de adet dönemi öncesi sendromu yaşayanlardan olabilirsiniz. Menstürasyon... Devamı »

Op. Dr. Cüneyt GENÇ

Kadınlarda adet öncesi dönemde yaklaşık 10-15 gün boyunca duyulan karın şişliği, baş ağrıları, el ve ayaklarda şişme, göğüslerde gerginlik ve ağrı, sinirlilik gibi rahatsızlıkların hemen her adet döneminden... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Premenstrüel Sendrom (Adet öncesi gerginlik) Tıp dilinde "premenstrüel sendrom" halk arasında ise "adet öncesi... Devamı »

Op. Dr. Osman ÖZYURT

Kadınların çoğu adet öncesi dönemde huy ve davranış değişimleri gösterirler.Premenstruel Sendrom (PMS) her siklusun son 7-10 günü içinde kişinin yaşam tarzını etkileyecek boyutta fizik ve psikolojik bulgulardan... Devamı »

Prof. Dr. Özcan UZUN

Premenstruel sendrom (PMS) kadınlarda adet öncesi dönemde başlayan ruhsal ya da fiziksel birtakım belirtiler topluluğunu ifade eden bir terimdir. Bu belirtiler genellikle adetin başlamasına bir hafta ortaya... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

PMS ile ilişkili 150’den fazla fiziksel ve fizyolojik bulgu olmasına rağmen pek çok kadında bu bulguların sadece birkaçı görülür. Bu bulgular adet gören kadınların % 90’ında görülür, % 10’luk bir kısımda... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

PMS (Premenstruel Sendrom-Adet öncesi gerginlik sendromu) Mizaç değişikliği, göğüslerde gerginlik, şişkin bir karın, yeme-içme değişikliği, yorgunluk, aşırı sinirlilik ve depresyon. Bayan iseniz ve... Devamı »

Op. Dr. Hakan PEKER

Adet öncesi gerginlik sendromu kadınlarda adetten yaklaşık 1 hafta önce başlayan ruhsal ya da fiziksel birtakım sıkıntı ve gerginlik belirtileridir. Bu şikayetler genellikle adetin görülmesiyle birlikte... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan ÜNEY

1. Adet Öncesi Sinirlilik-Gerginlik Sendromu (Premenstrüel Disforik Sendrom) nedir? Kadınlarda adetten önceki hafta başlayan ve âdetin ilk gününden itibaren azalmaya başlayan bedensel ve ruhsal sıkıntılara... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 2582 kayıt bulundu.