x
Etiketler \ 1 \

1 aylık bebeğim öksürüyor

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Yeni dogan, 1, 2 ve 3 aylık bebek gelişimi Gelisimsel Basamaklar 1 Aylık bebek gellişimi Emzirirken, altını değiştirirken onunla konuşursanız yüzünü size doğru çevirir. Gözüne parlak ışık gelince... Devamı »

Prof. Dr. Fazilet KARAKOÇ

Yeni doğan bebeklerde astım ve zatürre ile karıştırılabilen, hırıltı ve tedaviye yanıt vermeyen öksürük şikayetleri kistik fibrozise işaret edebilir. Ülkemizde her 3 bin bebekten birinde görülen kistik... Devamı »

Uzm. Dr. Gülay KARA

9-12 ay arası bebeklerin hareketliliği giderek artar. Bebeğinizin hareketliliği arttıkça fiziksel olarak size bağımlılığı da aynı oranda azalır ve bebek yeni keşfettiği bu bağımsızlıktan çok zevk alır. Atma,... Devamı »

Uzm. Dr. Gülay KARA

6-8 ay arası bebeklerimizde önemli değişiklikler olur. Dokunma, işitme ve görme gibi algılarını koordine etmeyi öğrenir. Dönme, yakalama, oturmak için doğrulma ve bazı bebeklerde hatta sürünme ve... Devamı »

Uzm. Dr. Ali MUSLU

Bebek ve Çocuk Beslenme listeleri 4 AY -5 AY ARASI BESLENME Verilecek ek gıdalar 1)Meyve Suyu veya püresi 2)Sebze çorbası 3)Muhallebi Meyve suları ve pürelerinin hazırlanışı Kullanılacak Meyveler;... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Bebeklerde beslenme Yeni doğan bebek için en ideal beslenme anne sütüdür. Bu nedenle 4-6 ay süre ile bebeğe sadece anne sütü veriniz. Doğumdan hemen sonra emzirmeye başlayan annenin önceleri az... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

4, 5 ve 6 aylik bebekler de beslenme Katı Gıdalar •Bebeğiniz için ilk 6 ay anne sütü yeterlidir. •İlk 6 ayda normal gelişim için anne sütü yetmiyorsa katı gıda değil, hazır mama veriniz. •Bebeğe... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

10-11-12 aylik bebek beslenmesi 1 yaştan itibaren inek sütü verilebilir,ancak eğer bebek hazır mamaları tercih ediyorsa 2 yaşına kadar uygun mama ile de devam edilebilir. Bu yaşta evde pişen bütün yemeklerden... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

6, 7, 8 ve 9 aylik bebek beslenmesi 6. aydan itibaren katı gıdalara başlanabilir. Daha az alerjik olması nedeniyle sütlü pirinçli mamalar tercih edilebilir. Bu aydan sonra kahvaltı başlanabilir. Ayrıca... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Ay ay bebek Gelişimi 4 aylık bebek gelişimi: Yüzükoyun yatınca başını kaldırıp etrafa bakabilir. Renkleri ve uzağı görebilir. “Aa-uuu” gibi sesleri sık sık çıkarır. Ayaklarının üzerine bastırılmak... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Ay ay çocuk gelişimi 7. Aylık bebek gelişimi • AA! Gibi çığlık benzeri sesler çıkarır. • Önüne konan ya da uzatılan oyuncakları alır; kendisi de uzanabilir. • Kağıt parçası gibi küçük cisimleri... Devamı »

Dyt. Yüksel AKSOY

Beslenme yaşamın her döneminde önemlidir. Büyümenin en hızlı olduğu bebeklik döneminde beslenme ayrı bir önem taşır. Doğumdan iki yaşın sonuna kadar olan bu dönem, büyüme gelişmenin en hızlı olduğu yaşama... Devamı »

Uzm. Dr. İncilay ÜSTÜNDAĞ

Mamasına tat vermek için tuz dökmek, şeker serpmek ve emziğine bal sürmek… Bebek beslenmesinde bilinçsiz yaklaşımlar ve daha pek çok yanlış davranış çocuğunuzu hasta edebilir. Bebek sağlığı konusunda... Devamı »

Dyt. Özge ŞANOĞLU

İlk 6 ay bebeğinizin anne sütünden başka ihtiyacı yoktur. 6. aydan sonra anne sütüyle birlikte ek besinler vermeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde başını dik tutabilir ve destek alarak oturabilir. Etrafında... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 14 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 28004 kayıt bulundu.