x
Etiketler \ \

ses teli tedavisi

Uzm. Dr. Murat DOĞAN

VOCAL CORD PARALİZİLERİ (SES TELİ FELÇLERİ) Tek taraflı ses teli felçleri, sıklıkla ses telini uyaran sinirin zedelenmesi sonucu oluşur. Elbette ses teli felcinde özelikle sigara içeninsanlarda kanser... Devamı »

Doç. Dr. İsmail KOÇAK

Ses teli felçleri ülkemizde sık rastlanan problemlerden birisidir. En sık guatr operasyonları sonrasında geçici bir komplikasyon olarak kliniklerde karşımıza çıkmaktadır. Olguların çoğu kendiliğinden veya... Devamı »

Prof. Dr. Selçuk ONART

Gırtlak (Larenks) Fonksiyonlarını bozan sebepler- Travmalar- Felçlerler- İnfeksiyonlar- Tümörler dir.Larinks Felçleri:I.Sensoriyel: N. laryngeus superior'un santral vaya periferik hastalıklarıyla olur.... Devamı »

Doç. Dr. İsmail KOÇAK

Her insan hayatının bir döneminde mutlaka bir ses kısıklığı yaşamaktadır. Bunun nedeni geçirilen üst soulunum yolu enfeksiyonlarının ses telleri ve larinks dokusunun kolaylıkla etkileyebilmesi,... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

Ortodonti; dişlerdeki eğrilikleri, düzensizlikleri dişlere uygulanan bir takım teller ile tedavi eden uzmanlık alanıdır. Tel takarak ortodontik tedavi görme fikri her ne kadar özellikle bazı küçük hastalar... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 8707 kayıt bulundu.