x
Etiketler \ \

hipotiroidi beslenme

Op. Dr. Erol VURAL

Haşimato hastalığı hipotroide yol açan en önemli nedendir. Troid bezi az çalışmasına hipotroidi denir. Sonuçta hastanın metabolizması yavaşlar,kilo almaya başlar, psikolojik problemler ortaya çıkar. Depresyon,... Devamı »

Op. Dr. Mert BİLGİLİ

HİPOTİROİDİ, TİROİD BEZİ YETMEZLİĞİ, AZ ÇALIŞAN TİROİD BEZİ Tiroid bezinin az çalışması ve tiroid hormonlarını az üretmesi sonucu kanda tiroid hormonlarının (T3 ve T4) düşük olması durumuna... Devamı »

Uzm. Dyt. Emel YILMAZ

Sahurda neleri kesinlikle yememeliyiz? Sahur bizim gün boyunca aç veya tok kalmamızı sağladığı için burada tüketeceğimiz besinlere dikkat etmeliyiz. Kesinlikle tüketmemeniz gereken besinler hamurlu... Devamı »

Dyt. Nesrin ERİŞ

Ürik Asitten Zengin Besinler Ürik asit yüksekliği (hiperürisemi) kanda ürik asit yüksekliği demektir ve 40 yaş üstü kişilerde %10-15 civarında bulunur. Yapımında fazlalık ve atılmasında azalma olduğu... Devamı »

Dr. Serap TESTRE ERDEM

Her kadının menopoz deneyimi kendine has olabilir. Bazı kadınlar bir çok farklı semptomlar yaşarken, bazıları ise hiç belirti göstermeyebilirler. Menopozun yaklaşmakta olduğunu gösteren işaretlerden biri... Devamı »

Dyt. Tuğçe SERT

Menapoz dönemi de ergenlik dönemi gibi kadınların dönemeç noktarından biridir. Doğurganlık yeteneğinin bittiği, yumurtalıktan salgılanan hormonların azaldığı bir dönemdir. Genellikle 48 – 55 yaş civarı... Devamı »

Dyt. Nurten ÇETİN

Danışanlarıma ramazanda çok tatlı yemeyelim hakkımızı bayramda kullanacağız diye diye bir ayı geçirdim sanırım artık kaçışım yok diyet listelerine elim titreye titreye baklava yazacağım.Ramazan Bayramı... Devamı »

Prof. Dr. Banu ÇAYCI

ALKALİ DİYET ALKALİ BESLENME: SEBZELERLE GELEN SAĞLIK Sağlıklı beslenme ve kilo vermenin ana kuralı vücuttaki asit-alkali dengesini korumaktır. Alkali diyet günlük alınan asitlenme yapan besinlerin... Devamı »

Dyt. Sezgül ŞAHİN TOPAL

17 saatlik açlık ve susuzluğun ardından görkemli sofraların bizi beklediği ay geldi. . Bu güzel ayda değişen yemek saatleri, uyku düzeni, sıvı alımı, metabolizma hızı sindirim sistemimizi haliyle etkiler.... Devamı »

Op. Dr. Cahit BOZYEL

Bebegin büyümesi, sağlıkla olması ruhsal, fiziksel, zihinsel yönden iyi gelişmesi annenin sağlığı ve dengeli beslenmesiyle orantılıdır. Normal bir gebelik sürecinde annenin kendi gereksinimine ek olarak... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

Enteral Beslenme Nedir? Enteral beslenme, işlev­sel sindirim sistemine sahip olduğu halde günlük alması gereken besin miktarını ağız yoluyla alamayan hastalarda alternatif beslenme çeşidi ile besinlerin... Devamı »

Dyt. Selin UNCULU

Sağlıklı bir anne günde 700-800 ml süt salgılar.Bunun için annenin 700 kaloriye daha ihtiyacı vardır. Bu kalorinin 500 kalorisi annenin günlük yediklerinden 200 ü ise gebelik boyunca kazandığı depolardan... Devamı »

Dyt. Gamze KAÇAR BAŞÖZ

Beslenme, açlık duygusunu bastırmak ya da canımızın çektiği şeyleri yemek, içmek, karın doyurmak demek değildir. Beslenme; insanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için... Devamı »

Dyt. Banu Belkıs AŞ

Annenin artan besin ihtiyacını karşılamak için : Artan protein ihtiyacı için : •Her gün 1 yumurta •100-150gr yağsız k.et / tavuk/ balık veya 1 tabak kurubakagil Artan kalsiyum ihtiyacı için : •Her... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Gebelikte Nasıl Beslenmeliyim? Gebelik bir kadının hayatında yaşadığı en mucizevi olaydır ve içinde büyüttüğü bebeğini en doğru şekilde besleyip büyütmek ister. Gebelikte beslenmedeki temel amaç anne... Devamı »

Dyt. Sinan YILDIZ

Hipotroidi ve beslenme arasında ciddi bir ilişki vardır. Çağımızın vebası olan obeziteyi artıran en önemli nedenlerden biri de hipotroidi hastalığıdır. Hipotroidin kilo alımına nasıl sebep olduğuna... Devamı »

Uzm. Dyt. Ayşe CENGİZ

Kanserin oluşum nedenleri beslenme şekli ve korunma yolları Günümüzde kanser türlerinin artmasının en önemli nedenlerinin başında“günlük beslenmede işlenmiş ve yarı işlenmiş gıdaların tüketim miktarının... Devamı »

Uzm. Dyt. Ayşe CENGİZ

Ergenlik Çağında “İyi Beslenme” Çok önemli Ergenlik çağı çocukluk döneminden gençlik dönemine geçtir. Bu dönemde “gençte oturmamış beden yapısının yanı sıra “yeni oluşacak benlik” duygusu beraberinde... Devamı »

Dyt. Serra ARSLAN

Günümüz yaşam koşullarının geleceğe dair kaygıyı arttırması, stresli günlük yaşam ile insanlarda depresyon görülme sıklığı gün geçtikçe artmaktadır. Depresyondaki bireylerin iyileşme süreçlerinde yapılan... Devamı »

Dyt. Begüm YÜCESOY

‘Soluksuzluk, ağzı açık soluma’ anlamına gelen astım geri dönüşümlü hava yolu tıkanıklığıdır. Bu bireylerde genellikle gece ve sabaha karşı görülür. Nöbetler halinde gelen öksürük, nefes darlığı, hırıltılı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 380 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 28951 kayıt bulundu.