x
Etiketler \   \

 histeroskopi sonrası hamilelik

Op. Dr. Oygar AYTEKİN

Hamilelik ve annelik, kadın hayatının en güzel dönemlerinden biridir. Ancak hamilelik süresince karın bölgesindeki genişlemeye bağlı sarkma ve çatlaklar, (normal) doğum sırasındaki açılmaya bağlı genital... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Bir kadının en büyük hayali olan annelik, 9 aylık bir hamilelik döneminden sonra artık hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüştüğünde eşlerin hayatında birçok şey de geri dönülemez biçimde değişir. Daha önce... Devamı »

Dyt. Sevgi Gökçen ERKÜN

Anne olmak, her kadının yaşamak istediği olağanüstü bir duygudur. Heyecanlı, fakat bir o kadar da zorlu geçen dokuz aylık sürecin sonunda dünyaya yeni bir birey getirmenin mutluluğu yaşanır. Peki, hamilelik... Devamı »

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN

Annelik duygusunun tarifi olmayan duygulardan olduğunu biliyoruz ama bir o kadarda zahmetli ve çileli olduğunu da biliyoruz... Hamilelik sonrasında karındaki çatlaklar ve bacaklar, meme, kollar... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet KARACALAR

Doğum sonrası meme deformasyonları estetik görüntü açısından psikolojik sıkıntı yaratması yanısıra sağlık sorunlarına da neden olabilir. Hamilelik sırasında sürekli büyüyen meme dokusu ve derisinin genişlemesi... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Genital estetik (Vajen estetiği) Hamilelik sonrasında sık olarak karşılaşılan en önemli sorunlardan biri vajenin ileri derecede gevşemesi ve bollaşmasıdır. Bu, normal doğum yapmış birçok kadında doğum... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Doğumdan sonra bir süre annenin ruhsal, fiziksel sağlığı ve vücudun toparlanması için genel olarak en az bir yıl süreyle yeni bir gebelik önerilmez.Bu sebepten belli bir dönem gebelikten korunmak şarttır.... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Doğum Sonrası Hamilelikten Koruma Doğumdan sonra bir süre annenin ruhsal, fiziksel sağlığı ve vücudun toparlanması için genel olarak en az bir yıl süreyle yeni bir gebelik önerilmez.Bu sebepten belli... Devamı »

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Uterusun kas hücrelerinden köken alan iyi huylu tümörler myom olarak adlandırılır. Myomlar kadın üreme sisteminde en sık karşılaşılan tümörlerdir. Her 4-5 kadındanbirisindebüyükya da küçük bir myom... Devamı »

Uzm. Psk. Merve SARAÇOĞLU

Halk arasında lohusalık depresyonu olarak bilinen Postpartum Depresyon (PPD) doğumdan sonraki 2-8 hafta içinde ortaya çıkar. En az iki hafta süren PPD yaklaşık 4-6 ay içinde ortadan kalkar. Hamilelikte... Devamı »

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN

Annelik duygusunun tarifi olmayan duygulardan olduğunu biliyoruz ama bir o kadarda zahmetli ve çileli olduğunu da biliyoruz... Hamilelik sonrasında karındaki çatlaklar ve bacaklar, meme, kollar gibi... Devamı »

Op. Dr. Erhan ERYILMAZ

Gebelikte ve doğum sonrasında kadının vücudunda bir takım değişiklikler meydana gelir. Bu değişikliklerden en çok etkilenen bölge karın ve göğüslerdir. Karında oluşabilecek değişiklikler; Şişkinlik;... Devamı »

Op. Dr. Erhan ERYILMAZ

Gebelik kadın fizyolojisinde ciddi değişikliklere yol açar. Özellikle meme gebelikten iki şekilde etkilenir; çoğunlukla büyüme ve emzirme sonrası sarkma ile karşımıza gelir. Günümüzde kadın hastalıkları... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Bazen. Onlar yaşamımızın en önemli yapı taşları, sürdürebilir bir hayatın olmazsa olmazları, göz bebeklerimiz. Sevgi denilen olgu onlarla birlikte ürettiğimiz ve bulaşıcı olmasını ümit ettiğimiz bir... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 14 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1546 kayıt bulundu.