Afyon Karahisar Düz Taban (Pes Planus)

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Dr. Levent KÜÇÜKÇANKAYA - Ortopedi ve Travmatoloji

Dr. Levent KÜÇÜKÇANKAYA

Ortopedi ve Travmatoloji

Bel Fıtığı, Aksayan Çocuk, SLAP Yırtığı Laminotomi, Halluks amputasyonu, Rotator kılıf (cuff) onarımı

Özel Afyon Tıp Fuar Hastanesi  Yenice Mahallesi, Yenice, Fuar Alanı, 03030 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar, Turkey 

Sayfa : 1/1 | Toplam 1 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Dizlerdeki ağrı

  Merhabalar doktor bey, annem 49 yaşında dizlerinde çok şiddetli ağrı var son 10 gündür sağ dizindeki ağrı daha da şiddetlendi sebebi ne olabilir?

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Adem ÇATAK

  Op. Dr. Adem ÇATAK

  Diz ağrısının nedenleri çok fazladır. muayene edip film ve mr çektirmek gerekir.

 • Sol pes planus

  Hocam hiç bı ağrı yok aktif olarak dağcılık yapıyorum trans faaliyetlere katılıyorum uzun süreli ara vermeden saatlerce yürüdüğüm oluyor ağrı ve hareket kabiliyetinde herhangi bir kayıp yaşamıyorum ancak askeriyeye girmek icin sıkıntı yaşar mıyım ?

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Faruk SALIOĞLU

  Op. Dr. Faruk SALIOĞLU

  Çok güzel , her hangi bir şikayet yapmaması çok iyi . ancak ne yazıkki askeri okullara alırken dikkat ettikleri ve genellikle problem olarak karşımıza çıkan bir konu. tekrar geçmiş olsun .

 • Sol pes planus

  Merhabalar askeri öğrenci olur raporu almak için sağlık kuruluna başvurdum ortapedi muaynemde doktor ab grafi istedi sonuç olarak r:20 l:18 derece çıktı ve sol pes planus yazdı kağıdıma yanlış bilmiyorsam düz tabanlık oluyor herhangi bir şekilde düzeltilme şansı varmıdır bu rahatsızlığın ameliyat y...

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Faruk SALIOĞLU

  Op. Dr. Faruk SALIOĞLU

  Pes planus normal yaşantınızı ağrı ve hareket kısıtlılığı yaparak kısıtlamıyorsa her hangi bir tedaviye gerek yok. ana düz tabanlık bazen dizleri de içine alan ağrılara neden olabilir . ayak - ayakbileği ve diz ağrısına neden oluyorsa cerrahi yöntemle pes planus düzeltilmelidir .

 • Düz tabanım polis olabilir miyim ?

  Hocam merhaba bende esnek düz taban var yani parmaklarımda ayağıma oval şekli verebiliyorum ama serbest bıraktığımda düm düz oluyor. polis veya asker olmama engel olur ? koşarken vs hiçbir sorun yaşamıyorum.

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Engin KESGİN

  Op. Dr. Engin KESGİN

  Merhaba musa dur, bu tür mesleklerde önemli olan yürüyüşü bozan veya iler ki dönemlerde yürüyüşü bozacak halleri olan hastalıklar olmamasıdır. yürüyüşü bozan taban ve düz taban ayak kubbesinin bozulması gibi durumlar. veya yürüyüşü bozan ayağın hareketlerine engel olan kas, kiriş ve kemik hastalıkla... Cevabı gör