Prof. Dr.

Zeki Tunç

Göz Hastalıkları - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu), Excimer Laser, Glokom, Katarakt ameliyatı, Tıbbi retina, Retina cerrahisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

72 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

1 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Gözde işık çakmaları

  Hocam merhaba, vitreus dejenerasyonu olan gözümde 2 ay önce periferde retina yırtılması ve çekintili bölge vardı ve 360 derece argon lazer uygulandı. şimdi sol periferde karanlık ortamda sürekli bir ışık dalgalanması görüyorum. bu bir harekete veya pozisyona bağlı olmaksızın sürekli olan ve geçme... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Zeki Tunç

  Prof. Dr. Zeki Tunç

  Bu ışık çakması vitre jelinin küçülmesiyle retinayı çekmesinden kaynaklanır ve dinamik bir hadisedir. bugün retina yırtığı yoksa fakat yarın olmayacak diye bir güvence yoktur. gözünüzde çakmalarda artış veya farklı bir tablo oluşursa derhal retina muayenesi yaptırınız.

 • Vikrottemi ameliyatı

  Doktor bey benim annem 3 kez devlet hastanesi'nde vikrottemi ameliyatı geçirdi şeker hastası sinir hücresi olmuş görmüyor ama silikon yağını cikartamiyorlar çıkarırsak göz düşer diyorlar bu seferde çıkmadığı için çok ağrı yapıyor napmamiz lazım kime gittiysek yapamayız diyorlar

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Zeki Tunç

  Prof. Dr. Zeki Tunç

  Vitrektomiden 2 ay sonra genellikle silikon yağı çıkarılır fakat çok yüksek riskli gözlerde silikon çıkarıldıktan sonra gözde küçülme ve sönme komplikasyonu ortaya çıkabilir.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Zeki Tunç Kimdir?

Doç Dr. Zeki TUNÇ, 1 Ocak 1961 tarihinde Düzce'de doğmuştur. 1979 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1988 yılında ise Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da Oftalmoloji İhtisasına başlamış, Necker ve Laennec Tıp Fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistan olarak görev yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarıları nedeniye PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla görev yapmıştır.

Fransadaki Laser Eximer tedavisinin öncülerinden biri olan ve  orbito-palpebral cerrahi formasyonuna sahip olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, bu konuda kendi adıyla anılan "Skleral Otogref ile Eviserasyon Tekniği'ni" tanımlamış ve bu tekniğin dünya oftalmoloji literatüründe yer almasını sağlamıştır. Ayrıca bu yeni eviserasyon tekniği otoriteler tarafından onaylanmış ve 1997 yılında Fransa'da Orbito-Palpebral Cerrahi yüksek ihtisas tezi olarak hazırlanmıştır. 

1995 yılında Fransa'da damlayla dikişsiz Fakoemülsifikasyon katarakt operasyonlarına başlayan ilk cerrahlardan olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, 1997 yılında Paris'teki çalışmalarını sürdürüdüğü sırada Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi Göz Servisini kurması teklif edilmiş ve bunun üzerine Türkiye'ye dönmüştür. 1997 yılında da Fakoemülsifikasyon tekniğini Topikal anestezisiyle (iğnesiz damlayla anestezi) Türkiye'de bütün hastalarına uygulayan ilk doktor olmuştur. 

Katarakt ve Refraktif Cerrahisi'nde bütün gelişmeleri yakından takip etmekte olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, Türk Oftalmoloji Derneği, Societe Française D'Ophtalmologie, American Academy of Ophthalmology, European Society of Cataract and Refractive Surgeon, American Society of Cataract and Refractive gibi mesleki kuruluşlara üyedir. Ayrıca, Katarakt ve Refraktif cerrahilerine yaptığı katkıları nedeniyle Türk Oftalmoloji Derneği Katarakt ve Refraktif Birimi aktif üyesi ve Fransız Oftalmoloji Derneği tarafından Türk Delegesi olarak seçilmiştir.

2012 yılında Doçent Doktor unvanı almış olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, Beşiktaş'ta hizmet veren Laser Fako Göz Kliniği'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DİĞER

İletişim bilgileri


 • Laser Fako Göz Kliniği
  AdresKültür Mah. Küçük Çamlık Sitesi A 1 Blok D: 3 Etiler  Beşiktaş, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Zeki Tunç tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.