Prof. Dr.

Yüksel YILMAZ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nörolojisi - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Zeka Ve Öğrenme Bozuklukları, Nörometabolik Hastalıklar, Febril Konvülziyon (Ateşli Nöbet), Büyüme hormonu testi, Tüberkülin deri testi(tdt), Otizm görüntüleme ve tanısı... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

75 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Yeni dogan kafatasında çökme

  Hocam iyi aksamlar..benim 25 günlük bir kızım var..ilk dogdudu hafta kafasının sol yanında kulağının biraz üstünde çökme oldugunu fark ettim..dogum esnasında herhangi bir düşme yada sonrasında kesinlikle olmadı..akdeniz üniv hastanesi cocuk nöroloji bölümünde özel doktora gittik bizden daha cok kucu... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Yüksel YILMAZ

  Prof. Dr. Yüksel YILMAZ

  Çocuğunuzu muayene eden, tetkikleri yaptıran çocuk nörolojisi uzmanı size gerekenleri söylemiş, takibe de almış. fikrimce tüm sorularınızı kendisine sorun, çocuğu görmeden bu bilgilerle internetten yol göstermek çocuğunuz açısından da, hekimlik açısından da doğru değil. geçmiş olsun.

 • Tükürük yutamama

  Merhaba hocam.80 gunluk oglum var. bazen tukurugunu yutmakta zorlanıyor ve nefes alamıyor gibi oluyor. bu durumun bebeklerde olabileceği soyleniyor ama o anda ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim. çünkü ben de cok korkuyorum o anda..şimdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Yüksel YILMAZ

  Prof. Dr. Yüksel YILMAZ

  Öncelikle çocuğunuzu çocuk hekimi görmeli, mümkünse o anı kameraya alın. görmeden, muayene etmeden normal bir durum olup olmadığı söylenemez. geçmiş olsun.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Yüksel YILMAZ Kimdir?

Prof. Dr. Yüksel YILMAZ, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1993 yılında S.B. Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastanesi'nde ihtisasını tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1996 yılında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde Çocuk Nörolojisi yan dal uzmanlığını almıştır.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2002 yılında Doçentlik, 2007 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmış olan Prof. Dr. Yüksel YILMAZ, 2000-2010 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanlığı, 2003-2006 yılları arasında Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Epilepsi Araştırma Merkezi kurucu üyeliği, 2003-2006 yılları arasında merkezin başkanlığını, 2003-2010 yılları arasında ise yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. 2011 yılında ise Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Kurucusu ve Başkanı olarak idari görevler yerine getirmiştir.

Türk Tabipleri Birliği, Türk Çocuk Nörolojisi Derneği, Türk Pediatri Kurumu, Internatinonal Child Neurology Society, European Pediatric Neurology Society, Gelişimsel Nöroloji Derneği, Kas Hastalıkları Derneği ve Türk Epilepsi ile Savaş Derneği üyesi olan Prof. Dr. Yüksel YILMAZ, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


 • Prof. Dr. Yüksel YILMAZ Muayenehanesi
  AdresÇiftehavuzlar Mah. Cemil Topuzlu Cad. No: 46 Kat: 3  Kadıköy, İstanbul  Haritayı gör  

Hastalarının Yorumları (1)

1 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Rabia Yahşi

Süper yazınız Allah razı olsun insanları aydınlatmanız cok güzel.Rabia Yahşi 20-02-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Prof. Dr. Yüksel YILMAZ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.