Op. Dr.

Yahya ÖTELEŞ

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İzmir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: İleri düzey ultrason, Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Kısırlık / İnfertilite , Prenatal ultrason, Doppler ultrason, Sezeryan sonrası normal doğum... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 32 20
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ, 1975 yılında Almanya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2001 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasına ise, Bonn Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Şefi Prof. Dr. Akgün Yıldız'ın daveti üzerine Almanya'da çalışmalarına başlamış Perinatoloji - Ayrıntılı fetal Ultrasonografi, Jinekolojik Laparoskopi ( kapalı jinekolojik ameliyat) Jinekolojik Onkoloji, Ürojinekoloji merkezlerinde tamamlamıştır.

2014-2015 yılları arasında Göttingen Üniversitesinde Prof. Dr.Günter Emons ile beraber Perinatoloji(riskli Gebelik) ve ayrıntılı Fetal Ultrason Kliniğinde yan dal calışmalarında bulundu. 2015-2016( yaklasık 2 yıl boyunca) Bochum Üniversitesine bağlı Eğitim-Araştırma Hastanesindeki Jinekolojik Onkoloji ve Laparoskopi Merkezinde, Klinik Şef yardımcısı ve Laparoskopi Operatörü olarak Prof. Dr. Dirk Günter Kieback ile beraber Jinekolojik Onkoloji yan dal calışmasına paralel olarak, çok sayıda ileri derecede Laparoskopik ameliyatları ( Kapalı ameliyat ile rahim alma/ Yumurtalık Tümör ve Kist ameliyatları/Miyom ameliyatları/Jinekolojik Kanser ameliyatları…) gerçekleştirdi.

Almanyada da henüz çok yeni olan Single Port Laparoskopik Ameliyatlarını( Sadece göbek deliğini kullanarak rahim alma/ Yumurtalık Tümör ve Kist ameliyatları/Miyom Ameliyatları/Jinekolojik Kanser ameliyatları…) yaklasik 2 yıl boyunca uyguladı.

2016-2017 yılları arasında” ileri derecede Laparoskopik Ameliyat merkezi”

Helios Krefeld Kliniğinde Prof. Dr. Michael Friedrich ve Prof. Dr.Christopher Altgassen’in daveti üzerine Laparoskopik ameliyatlarını uygularken, buna paralel olarak Almanya’nın “perinataloji merkezi” Frankfurt Höchst Hastanesinde Prof. Dr. Volker Möbus un ekibi ile riskli Gebelik ve ayrıntılı ultrasonografi ile ilgili calışmalarda bulundu.

Alman Ekolü’nün riskli Gebelik Takibi ve Doğum, ayrıntılı Ultrason ve Laparoskopik( kapali Ameliyatlar) üstündeki başarılarını Türkiyede de oluşturmak amaciyla Alman&Türk kliniğini kurmaya karar verdi.

Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ, mesleki çalışmalarına İzmir'de bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmekjtedir.

 

Diploma aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • Bonn Üniversitesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 08 2013

Tecrübe: 4 yıl 7 ay

Yabancı Diller

 • Almanca
 • İngilizce

Deneyimler

 • Alman-Türk Klinik/Muaynehane(Deutsch-Türkische Gynäkologische Praxis)
  12 2017 - Şu Anda
 • Frankfurt Höchst Hastanesi Perinatoloji/Ayrıntılı Ultrason ve Riskli Gebelik Departmanı
  12 2016 - Şu Anda
 • Helios Krefeld Kliniği İleri Düzey Laparoskopi Departmanı
  12 2015 - 12 2016
 • Bochum Üniversitesi Eğitim Hastanesi Jinekolojik Onkoloji ve Laparoskopi Departmanı Şef Yardımcılığı
  05 2014 - 12 2015
 • Göttingen Üniversitesi Tıp Fakültesi Perinatolojı/Ayrıntılı Ultrason ve Riskli Gebelik Departmanı
  08 2013 - 05 2014

Diplomalar ve Sertifikalar

Hobiler

 • Dalış
 • Kayak
 • Yüzme
 • Resim
 • Sinema

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 32 20

Son Cevapladığı Sorular

 • İhmal olabilirmi ?

  Hocam teşekkür ediyorum cevabınız için. bir sorum olacaktı.kürtaj olalı yarin 1 ay olacak. yarın 6 7 saatlik otobüs yolculuğu yapmamın sakıncası olurmu ? doktorum rahmimin 6 aylık gibi olduğunu söylemişti kürtaj sonrası.ara ara ağrılarım oluyor hala.yolculuk hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

  Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 32 20

  Merhaba esra hanım yolculuk yapmanızda bir sakınca olmaz. iyi akşamlar

 • İhmal olabilirmi ?

  Merhabalar yahya hocam kürtaj sonrasında özellikle sol göğüs hemen altında kemiklerin olduğu yerde ağrı var neden olabilir?

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

  Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 32 20

  Iyi günler maalesef bu konu hakkında bir yorum yapamıyacağım bir ortopediste muayene olmanızı tavsiye ederim. çok geçmiş olsun

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (2)

2 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Mükemmel bir doktor. Mesajlarıma herzaman geri dönüt yapan ve insani motive eden birisi. Allah razı olsun kendisinden. 04-03-2018

Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

- 05.03.2018

Bu güzel yorumunuz için çok tskler esra hanım. Kendinize çok iyi bakın. Bir probleminiz olursa bana www.almanturkklinik.com web sitemdem ve ordaki Face/Instagram adresiniden ulaşabilirsiniz.

Hocam sizi tanıdığıma çok memnun oldum.Kızımı önce Allah'ın izniyle,sonra sizin sayenizde kucağıma aldım.Hem insani yönünüzle hem cerrahi olarak harika birisiniz.Başarılarınızın devamını dilerim.Sevgiler ve saygılar... 10-01-2018

Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

Op. Dr. Yahya ÖTELEŞ

- 10.01.2018

Faden hanım bu güzel sözleriniz için çok tsk. ederim. Sizin bendeki ayrıcalığınız Türkiyeye 2 yıl önce döndükten sonraki ilk hastam olmanız. Bu benim tarafımdan hiç bir zaman unutulmayacak. Saygılar...

2 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.