Prof. Dr.

Turan USLU

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Omurilik Sorunları, Yürüme Analizi, Yumuşak Doku Romatizmaları, Serebral palsi rehabilitasyonu, Tetik nokta enjeksiyonu, Fizik tedavi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

284 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Mr sonucu

  Merhaba hocam mr sonucumda sorunlu görünenleri aşağıda yazıyorum ne anlama geldiklerini ileitebilirseniz çok memnun olurum. transizyonel vertebra görünümü izlenmektedir(l5 vertebrada sakralizasyon?). lomber lordoz hafif artmıştır. l4 vertebra sağ pedikülünde 10x8 mm boyutlu, t1 ve t2 ağırlıklı incel... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Turan Uslu

  Prof. Dr. Turan Uslu

  Mr sonuçlarınızla beraber bir ftr uzmanına başvurun

 • Erişkin still doz azaltımı sorunu

  Hocam , 2 aydır prednol kullnıyordum.günde 60 mg. daha sonra doktorum haftada 4 er mg düşürme yaptı. ve 40 mga düştüm hafta birden bire boyun cevremden itibaren tüm vücüda yayılan kızarıklar çıkmaya başladı yüzümde alnımda ağırlıklı göbek çevresinde vs. sonra doktorum deltakortile 60 mg günde başlat... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Turan Uslu

  Prof. Dr. Turan Uslu

  Erişkin still hastalığı maalesef zor bir hastalık ve yüksek doz kortizon tedavisi gerekiyor. biyolojik ajanların (tnfinh) kullanımı ile ilgili dr unuzla görüşün.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Turan USLU Kimdir?

Prof. Dr. Turan USLU, 1962 yılında Ordu - Korgan’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini 1980 yılında Ordu Lisesi'nde bitirmesinin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndebaşladığı tıp eğitimini 1987 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1988-1991 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda yapmış ve  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olmuştur.

1991-1992 yılları arasında Niğde Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getiren Prof. Dr. Turan USLU, 1993-1996 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmıştır. 1997-2004 yılları arasında Osmaniye Devlet Hastanesi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak çalışmıştır. 1999 yılında ise Doçent Doktor unvanı almıştır. 

2005-2011 arasında Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (İstanbul) Klinik Şefi olarak idari görev yapmış olan Prof. Dr. Turan USLU, 2011 yılında Yalova Üniversitesi Termal MYO’da Profesörlük kadrosuna atanmıştır.  2005 ylından 2014 yılı sonuna kadar İstanbul Sema Hastanesi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev yapmış olan Dr. USLU, mesleki çalışmalarına İstanbul- Kadıköy'de bulunan özel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DICLE ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
  AdresEğitim Mah. Poyraz Sok. No: 14 Sadıkoğlu 4 İş Merkezi Kat: 3/39 Hasanpaşa  Kadıköy, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Turan USLU tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.