Prof. Dr.

Şükrü Yazar

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Meme Estetiği, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Baldır protezi, Ultrason destekli lipoplasti, Cilt estetiği... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

58 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Platin yerinin ağırması

  Merhaba hocam elmacık kemiği kırığı nedeniyle yüzüme platin takıldı. genellikle hava değişimi zamanı aşırı şiddetli ağrım oluyor bununla ilgili bilgi verebilir misiniz.öneriniz nedir ?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Şükrü Yazar

  Prof. Dr. Şükrü Yazar

  Merhaba, yüze uygulanan plak vidaları zaman zaman ağrıması normal. ancak devamlı olursa plak vidaları çıkartmak gerekebili. selamlar prof dr sukru yazar

 • Eksik orta parmaklar.

  Iki günlük olan yeğenim in sol baş ve küçük parmağı var, orta parmaklar ise yok fakat eklem yerlerinden hareketleri hissedilebiliyor. o parmakların uzaması mümkün mu ? cerrahi müdahele olması şart mi?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Şükrü Yazar

  Prof. Dr. Şükrü Yazar

  Merhaba, gorup muayene etmek gerekir.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Şükrü Yazar Kimdir?

1992’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Şükrü Yazar, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanındaki uzmanlık eğitimini 2001’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. İhtisası döneminde İngiltere Cambridge’de bulunan Addenbrooke’s Hospital’da, Aylesbury’de bulunan Stoke Mandeville Hospital’da ve İskoçya Glasgow’da, Canniesburn Hospital’da Plastik Cerrahi alanında eğitim aldı.

Asistanlığı döneminde yapmış olduğu “Ters Akımlı Deri – Kas Flebi. Yeni Bir Flep Modeli” isimli deneysel çalışması Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen Araştırma Yarışması’nda, “Deneysel Çalışma” Dalında Birincilik Ödülü aldı.

Uzmanlığı döneminde 2002 – 2004 yılları arasında Tayvan Taipei’de bulunan ve dünyanın en iyi mikrocerrahi merkezi olan Chang Gung Memorial Hospital’da iki yıl süreyle “Clinical Research Fellow” olarak çalıştı.

2007 yılında Doçentlik unvanını almaya hak kazandı. Aynı yıl Aralık ayında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin yaptığı sınavı başarı ile geçerek Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi’ni aldı.

Avrupa Plastik Cerrahi Birliği’nin (European Association of Plastic Surgeons) düzenlediği yeterlilik sınavını 2008 yılında başarılı bir şekilde vererek Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği Yeterlilik Belgesi’ni (European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery, EBOPRAS) almaya hak kazandı.

2011’de El Cerrahisi, 2012’de Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi uzmanlıklarını da alan Prof. Dr. Şükrü Yazar 2013’de Profesörlük unvanını almaya hak kazandı.

Aralık 2008’den itibaren Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Şükrü Yazar Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdürüyor.

İki yıl Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Meme Çalışma Grubu Başkanlığı’nı üstlenen Yazar, derneğin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alıyor.

Prof. Dr. Şükrü Yazar, klinik ve cerrahi çalışmalarını Nişantaşı’nda Şükrü Yazar Kliniği’nde yürütüyor.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

İletişim bilgileri


 • Özel Muayenehane
  AdresHarbiye Mah. Vali Konağı Cad. Marmara Apt. No:16 Kat:1 D:2 Nişantaşı, 34365  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Şükrü Yazar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.