Uzm. Dr. Serkan AYGIN, 1968 yılında Konya Ereğli’de doğmuştur. 1985 yılında Konya Erkek Lisesi'ni bitirmesinin ardından aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girmiş ve tıp eğitimine başlamıştır. 1991 yılında eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1992- 1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Farmakoloji ihtisasını yapmıştır. 1995 yılında Vakıf Gureba Hastanesi'nde Dermatoloji ihtisasına başlamıştır. 1997 yılında ise Ege Üniversitesi Dermatoloji Kliniğinde “Dermatolojik Cerrahi” eğitimi almış olan Dr. AYGIN, 1999 yılında Dermatoloji Uzmanı olmuştur.

İhtisasının ardından Vakıf Gureba Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde uzman olarak görev yapmaya başlayan Uzm. Dr. Serkan AYGIN, 2000 Vakıf Gureba Hastanesi'nde “Saç Hastalıkları Polikliniği'ni kurmuştur. 2001 yılında ise Med Hair Saç Ekim Merkezi'ni kurmuş ve merkez bünyesinde operasyonlara mikrogreft tekniği olarak ağırlık vermiştir.

2004 yılında Mikrogreft tekniğinin geliştirilmesiyle ortaya çıkan Fut tekniğini uygulamaya başlamış olan Uzm. Dr. Serkan AYGIN, 2005 yılında yurtdışında katıldığı bir seminerde Fut tekniğine alternatif olan Fue tekniği ile tanışmış ve Med Hair’de Fue operasyonlarına başlamıştır. 2007 yılında Vakıf Gureba Hastanesi'ndeki görevinden ayrılmış, Mecidiyeköy AKSOY Hastanesi'nde çalışmalarına başlamıştır.

Son olarak 2010 yılında KADIOĞLU Hastanesi'nde görev yapmış olan Uzm. Dr. Serkan AYGIN, şu anda ise Mecidiyeköy'de bulunan özel kliniğinde Fue tekniğini ekibiyle birlikte başarıyla uygulamaktadır.

15 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

Son Cevapladığı Sorular

 • Saç sağlığı

  Merhabalar. yaşım 30 saç dökülmesi var.bunun için minoxil i öneriyolar ama araştırdığım kadarıyla ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra ciddi oranda dökülmeler başlıyormuş. siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz kullanmalı mıyım? ya da önerebilceğiniz daha farklı ilaçlar var mı ?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Serkan AYGIN

  Uzm. Dr. Serkan AYGIN

  Merhaba, minoxil etkili bir ilaçtır. kullanım sonrasında dökülmenin hızlanması çok doğru bir tanımlama değil. etkin tedavler de söz konusudur. örneğin kliniğimizde yapılan saç mezoterapisi veya saç prp tedavisi gibi. iyi günler.

 • Merhaba 27 yasinda bekar bir bayanim.1günde yaglanan ve koku yapan saclari

  Merhaba 27 yasinda bekar bir bayanim.1günde yaglanan ve koku yapan saclarimdan rahatsizim. bioblass ve tresan´in yagli saclar icin sampuanlarini kullaniyorum, ise yaramiyor. saclarim günlük yikama istiyor ama günasiri yikama daha iyi diye duydum.ne yapmaliyim? tesekkürler

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Serkan AYGIN

  Uzm. Dr. Serkan AYGIN

  Eğer saçlarınız çok yağlanıyorsa bunun için her gün yıkama yapabilirsiniz.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Doktorun İletişim bilgileri

Hakkında

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DİĞER

Hastalarının Yorumları (2)

Hasta Değerlendirmeleri

2 Yorum Ort. Puanı: 5
Hasan Aslan
(5) 20.12.2017

Kendisi cok başarılı iyi bir uzman olduğunu düşünüyorum. Ve en kisa zamanda kendisine muane olmak istiyorum Hakkinda yapilan yorumlar beni cok etkiledi

Ferhat KONDAKÇI
(5) 08.07.2015

Sac ekimi ve sac tedavileri (prp ve mezoterapi) alaninda uzmandir. Dunyaca taninan ve dunyanin bir cok yerinde seminer veren biridir.

2 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.