Prof. Dr.

Şeref AKTAŞ

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Çocuk Ortopedisi, Osteonekrozlar, Gonartroz (dizde kireçlenme, sıvı kaybı), Elde eklem replasmanı, Anti-ccp(sitrülin antikoru), Artroskopik slap onarımı... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

237 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Sol bilek ağrısı

  Merhaba, sol ayak bileğimin dış tarafında 2010 senesinden beri bitmeyen bir ağrı var. ne zaman ağır kaldırsam, ertesi akşam sol bileğimdeki ağrı baş göstermektedir. geçtiğimiz aylarda mri tetkiği istemişti bir doktor. mri sonucunda bileğin sol tarafında taşlaşma olduğunu ve ilaç tedavisi uygulandı.... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Şeref Aktaş

  Prof. Dr. Şeref Aktaş

  Son durumunuzun muayene ve mr görüntüleri ile değerlendirilmesi sonrası tanı netleştirilerek tedaviniz planlanabilir.

 • Halluks valgus

  İyi akşamlar .hocam benim sağ ayağımda halluks var ameliyat önerildi fakat şuan ameliyat icin uygun deglm.bu aralar dokundugumda ödem toplamış gibi kızarmış ve içi yumuşak dokundugumda.acaba bu ödem nası geçer.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Şeref Aktaş

  Prof. Dr. Şeref Aktaş

  Baskı yapmayacak geniş ayakkabıları ve bir havlu üzerinden buz tatbiki 10 dak süre ile deneyabilirsiniz.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Şeref AKTAŞ Kimdir?

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Hacettepe Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1990 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1995 yılında ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlığını almıştır. İhtisas eğitimi boyunca İngiltere Royal London Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği ile Amerika Birleşik Devletleri’nde Shriners Hospital For Children ve Oregon Health Sciences University Hastaneleri'nde Diz Cerrahisi, Ayak Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi üzerine çalışmalar yapmıştır. 1996-1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital'da İhtisas Üstü Clinical Fellowship yurt dışı eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, 1995-2002 yılları arasında Trakya Üniversitesi’nde kurulmasına öncülük ettiği Multidisipliner Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniği'nde, sorumlu Ortopedi Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır. Aynı zaman zarfında Trakya Üniversitesi bünyesinde ilk "Ayak Bileği Artroskopisi" operasyonunu gerçekleştirmiş, Çocuk Hastalıkları, Beyin Cerrahisi, Ortopedi, Üroloji, Çocuk Cerrahisi ve Fizik Tedavi bölümlerinden oluşan Mutidisipliner Serebral Palsi ve Myelomeningosel Kliniklerinin kurulmasına öncülük etmiştir. Ayrıca serebral palsi tedavisinde Botoks tedavisini başlatmış ve birçok hastaya uygulamış olan Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, Trakya Üniversitesi bünyesinde ilk Rhizotomi Operasyonunu Beyin Cerrahisi Kliniği ile birlikte gerçekleştirmiştir.2000 yılında Doçent unvanı almıştır.

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, 2001- 2002 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanı'nda Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi konularında "Visiting Professor" olarak, Missouri Üniversitesi'nde Ayak ve Ayak Cerrahisi konusunda Asistan ve Fellow eğitimine katkıda bulunmuştur.

2003- 2009 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak ve Çocuk Ortopedisi ve Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi branşı sorumlu hekimi olarak görev yapmıştır. Acıbadem Hastanesi bünyesinde "yenidoğan döneminde ilk artroskopik cerrahi işlemini, erişkinde ilk küçük eklem artroskopilerini ve ilk endoskopik tarsal tünel operasyonlarını" gerçekleştirmiştir. 2009 yılında Profesör unvanı almıştır. 2009-2011 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda pek çok Asistan ve Öğrenci yetişmesine katkı sağlamıştır.

Ayrıca Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi'nde birçok artroskopik cerrahi işlemin yanı sıra hastane bünyesinde ilk kalça, dirsek artroskopileri ile ilk endoskopik karpal tünel operasyonlarını gerçekleştiren Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, 2012 yılından beri kurucusu olduğu Ortopedidoktorum Kliniği'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • TRAKYA ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


 • Ortopedi Doktorum Kliniği
  AdresHüsrev Gerede Cad. No:79 Zorlu Apt. Kat:2 D:3, Şişli, İstanbul www.serefaktas.com  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

  Merkez İmkanları

  • Wi-fi
  • Online Doktor Danışma
  • Kredi kartı ile ödeme
  • Nakit

Anlaşmalı Kurumlar

 • Güneş Sigorta
 • Mapfre - Genel Sigorta

Hastalarının Değerlendirmeleri (2)

2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Figen Ecer Sennaroğlu

Ülkemizin en iyi ortopedi profesörü. 13-04-2016

mehmet hürcan

sayın doktorum ben kıbrıstan hastanız mehmet hürcan tesadüfen internette bir sitede sizi görünce size saygı ve sevgilerimizi iletmek istedim .hürcan ailesi olarak bizler icin sonsuz bir degere sahipsiniz .calışmalarınızda basarılar dilerim .iyi günler hoşçakalın. 20-11-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.