Prof. Dr. Selman Laçin - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Prof. Dr.

Selman Laçin

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Tüp Bebek, Kısırlık / İnfertilite , Rahim sarkması (vajinal prolapsus), İnfertilite ve tüp bebek, Ivf, İnfertilite ve tüp bebek... Tümü

Kurumlar

Hakkında

Selman Laçin Kimdir?

1964 Ankara doğumlu olan Dr.Selman Laçin ilk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul’da tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1996’da İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Yardımcı Doçent olarak başladığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde 2002 yılında Doçent olan Dr.Selman Laçin İsveç Karolinska Enstitüsü Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde,Tel-Aviv Üniversitesi Yardımla Üreme Teknikleri ve Tüp Bebek Merkezinde ve Ankara GATA Tüp Bebek Merkezinde değişik sürelerde çalışmalarda bulunmuştur. Yurt dışı ve yurt içi bilimsel dergilerde yayınlanmış 80 adet makalesi ve çok sayıda bilimsel tebliği ve 4 adet kitap yazımında bilimsel katkısı bulunan Dr.Selman Laçin 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmıştır.

2007 – 2008 yıllarında İstanbul Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurarak sorumluluğunu yürütmüştür. Şubat 2008’de Medicana Sağlık Grubuna geçmiş ve Medicana International / Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurmuştur. Yurt içinde ve dışında değişik mesleki ve sosyal kuruluşların üyesi olan Doç.Dr. Laçin’in temel ilgi alanları Hormonal Bozukluklar, İnfertilite, Tüp Bebek ve Jinekolojik Endoskopik (Laparoskopik ve Histeroskopik) Cerrahi olan Dr.Selman Laçin halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezinin sorumluluğunu yürütmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgi Alanları

Tüp Bebek

Kısırlık / İnfertilite

Rahim sarkması (vajinal prolapsus)

Rahim İltihabı

Vajinit

Tedaviler

İnfertilite ve tüp bebek

Ivf

İnfertilite ve tüp bebek

Vajinismus tedavi

Over kist ameliyatı

Laparoskopik over kisti ameliyatı

Beşinci gün transferi

Aşılama yöntemi

Kısırlık tedavisi

Histerosalpingografi (hsg)

Myomektomi

İnfertilite cerrahi

İntrauterin inseminasyon

İnfertilite ve tüp bebek

Fotoğraflar

Son Cevapladığı Sorular

 • Rahim tersligi

  Gizem34353 mrb hocam ben 1 senelik evliyim çocuğum yok doktora gitim rahim tersligi var dedi çocuğa engelmiii bide iltihapta var denildi çocuğa angelmi bnlar

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Selman Laçin

  Prof. Dr. Selman Laçin

  Gizem hanım; merhabalar.. merak ettim kendiliğinden bir gebelik oluştu mu acaba ?

 • Tüp bebek tedavisi

  Cd19 17.43 aktive t 6.76 bu değerlere tüp bebek için baktılar. tedavi olunması gereken bir durum var mı. ozon tedavisi ve akupunktur olmam gerektiğini söylediler. 1 tüp bebek denemem başarısız oldu.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Selman Laçin

  Prof. Dr. Selman Laçin

  Özgecan hanım; merhabalar.. size yardımcı olmak isteriz. ancak daha yaşınızı bile bilmiyoruz. lütfen elinizdeki tüm tahlilleri ve raporları bize iletin.. sitemize göz tarak danışma formumuzu doldurabilirsiniz. haberlerinizi bekleriz.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.


.