Prof. Dr.

Özkan Pektaş

Psikiyatri - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar, Emdr terapi, Erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu kendi bildirim ölçeği, Tematik algı testi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

109 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • İyi günler doktor bey; 3 yıllık bir evliliğim var ve bu 3 yıl içerisinde e

  İyi günler doktor bey; 3 yıllık bir evliliğim var ve bu 3 yıl içerisinde eşimle iletişim kopukluğumuz oluyor, benim haksız olduğum yerler var. bana karşı bazen saygısız davranabiliyor, sakinleştiğinde bunu neden yaptığını sorduğumda yaptığım hataların çok olduğundan ve artık bana güvenmediği için o... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Özkan Pektaş

  Prof. Dr. Özkan Pektaş

  Eş terapisinden çok yararlanırsınız lütfen bir ruh hekimine başvurun.

 • Merhaba doktor bey ben kısaca size öykümü anlatayım ilk olarak 2006 yılında

  Merhaba doktor bey ben kısaca size öykümü anlatayım ilk olarak 2006 yılında panik atak baslangıcım oldu 1.5 yıl cipram ve desyrel kullandım ve geçti sonra 2009 yılında tekrar tekrarladı yine 1 yıl ilaç kullandım aynı sekilde geçti şimdi temmuz ayında önce depersonalizasyon oldu onun arkasından birka... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Özkan Pektaş

  Prof. Dr. Özkan Pektaş

  Şizofren değilslnlz, sadece ilacı almak yetmeyecek lütfen hekimize sizi psikoterapiye aldırtmasını önerin.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Özkan Pektaş Kimdir?

Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 1958 yılında Ankara'da doğmuştur. Lise eğitimini 1977 yılında Darüşşafaka Lisesi'nde bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1984 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Mecburi hizmetini 1984-1986 yılları arasında Balıkesir Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü'nde yerine getirmiştir. İhtisasını ise Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1991 yılında "Alkol ve Madde Bağımlılığında Aleksitimi" adlı tezi ile Psikiyatri Uzmanı olmuştur.

1987-1991 yılları arasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başasistan olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 1991-1994 yılları arasında aynı hastanede Psikiyatri Uzmanı olarak görev almış, 1994 yılında yine aynı hastanede Başhekim Yardımcılığı görevini de başarı ile yürütmüştür.

1994 yılında Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Bünyesinde Anatolia Kliniklerini kuran Dr. PEKTAŞ, 2001 yılına kadar burada görev almıştır. Kuruluşundan itibaren alkol-madde bağımlılığı ve psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisi ile ilgili hastaların tedavi hizmetlerine devam etmiş aynı zamanda ekibi ile birlikte genç hekim adaylarını da yetiştirmeye başlamıştır.

2001 yılında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne Yardımcı Doçent olarak atanmış olan Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 2005 yılında Doçent, 2012 yılında ise Profesör unvanını almıştır. Kendisi, Bağımlılık Psikiyatrisi Derneği'nin kurucu üyesidir ve 2000 yılında yayına başlayan, ulusal-uluslararası indexlerde yer alan Bağımlılık Dergisi'nde, bir dönem Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Alkol Bağımlılığında Suçluluk ve Utanç Duyguları başlıklı ekip çalışmasıyla Bağımlılık Dergisi Araştırma İkincilik Ödülünü, 2006 yılında Kıbrıs'ta düzenlenen 10. Gazi Psikiyatri Günleri'nde Psikozu ve Mega Sisterna Magnası Olan Bir Olgu Sunumu başlıklı ekip çalışmasıyla da Şizofreni Alanında Yapılmış En İyi Poster Ödülü'nü kazanmıştır.

Ulusal ve uluslararası mecralarda yayınlanmış 30'un üzerine makalesi, kongrelerde sunulmuş 45'in üzerinde poster ve bildirisi bulunan Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 2006 yılından beri Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Kliniklerinde danışman olarak görev yapmakla birlikte özel kliniğinde de hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. 

Diploma aldığı kurum

 • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL BAKIRKÖY PROF.DR.M. OSMAN RUH SAGLIGI VE ARASTIRMA HASTANESI

İletişim bilgileri


 • Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ Muayenehanesi
  AdresValikonağı Cad. No:52 Kat.1 Daire:2 Nişantaşı  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Özkan Pektaş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.