Prof. Dr. Özgür DEREN, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1987 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. 1995-1997 yılları arasında Amerika Yale Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Yüksek Riskli Gebelikler (Perinatoloji) Bölümü'nde Uzman Hekim olarak görev yapmış, 1997 yılında ise tekrar Hacettepe Üniversitesi'ne dönmüştür.

Prof. Dr. Özgür DEREN, 1999 yılında Yardımcı Doçent, 2001 yılında Doçent ve 2007 yılında Profesör unvanlarını almıştır. 2002 yılında EAPM'nin (Avrupa Perinatoloji Birliği) genç araştırmacılara verdiği "Yılın En İyi Araştırmacısı" ödülünü ve 2002-2003 yılları arasında bebek ölüm hızını indirmeye yönelik yaptığı çalışmalarla, Hacettepe Üniversitesi "Araştırma Grubu Başarı Ödülü" almaya layık görülmüştür.

Prof. Dr. Özgür DEREN'in, Hacettepe ve Yale Üniversitesi Yüksek Riskli Gebelikler Bölümlerinde yapmış olduğu araştırmalarla, yabancı dildeki referans kitaplara da giren 600'ün üzerinde uluslararası atıf almış yayını bulunmaktadır. Kendisi, ulusal ve uluslararası dergilerde bilimsel yayın danışmanlığı yapmanın yanı sıra Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği Başkanlığı ve Türk Perinatoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Halen Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Perinatoloji Ünite Başkanı olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Özgür DEREN, hastalarına, 17 yıllık bilgi ve deneyimiyle,  Ankara - Çankaya'da bulunan kendi özel kliniği Deren Klinik'te başta normal ve riskli gebelik takibi olmak üzere tüm kadın hastalıkları ve doğum konusunda hizmet vermektedir.

256 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

Son Cevapladığı Sorular

 • Bebekte fetal eko

  Dr. bey bende yumuşak doku romatizması var. ilk bebeğimde fetal ekoya siz bakmiştinizhacettepede.bebeğin kalbi icin fetal eko kaçinci haftada yapilmali? bir de deren klinige gelince tahlillerimizi baska yerde yaptirip size getirebiliyor muyuz?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Özgür DEREN

  Prof. Dr. Özgür DEREN

  Ayşe hanım, 22. hafta fetal eko için uygundur.tetkikleri dışarda yaptırabiliyorsunuz.selamlar..

 • Gebelik zamanı

  Merhaba hocam 4 adet düşük yaptım 1.si 9 hafta 3 gündü kalbi durduğu için kürtaj oldu.2, 3 ve 4. gebeliklerimde 7-8 haftalarda olmasına rağmen yalnız kese oluştu bebek oluşmadı. bizim genetik problemimiz yok. embriyolarda genetik sorun var diye tüp bebek yapıldı genetiği düzgün embriyo kondu 3 adet... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Özgür DEREN

  Prof. Dr. Özgür DEREN

  Muayene edip yapılmış testlerinizi inceledikten sonra ancak çaresi var mı konuşabiliriz.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Doktorun İletişim bilgileri

Hakkında

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Anlaşmalı Kurumlar

 • Allianz Sigorta
 • Axa Sigorta
 • YapıKredi Sigorta
 • TC Merkez Bankası

Hastalarının Yorumları (6)

Hasta Değerlendirmeleri

6 Yorum Ort. Puanı: 4.5
Özgecan Karaca
(5) 14.10.2016

Kullanıcımız yorum girmemiştir.

Suna CAN
(5) 28.01.2016

tanıdığım en iyi doktor riskli gebeliklerde çok iyi.insanı rahatlatan bir doktor. çok kolay kendisine ulaşabiliyorsunuz.cep telefonuna bile ulaşmak mümkün.sağlıklı bir oğlum oldu kendisine çok teşekkür ederiz.

Aysun Taş
(5) 15.01.2016

Benim 13 yıl ve 9 yıl önce 2 kızımın da doktoruydu.Halen kendisini tebessümle ve saygıyla takip ediyorum.Hacettepede dogum yapmıştım.Birgün kızlarımla ziyaretine gideceğiz.Sevgiler Özgür Bey...Aysun Taş

yeşer akar
(3) 30.11.2015

bence üzerine yok süper bir doktor.

Deniz E
(4) 25.11.2015

İlginiz ve hemen cevapladığınız için çok teşekkür ederim

nida uslu
(5) 07.10.2015

sakin uslubu ve ikna edici kesin bilgileri ile mükemmel bir doktor mükemmel bir insan. gebeliğimde çıkan sorun yüzünden ebe olmama rağmen o kadar kötü günler geçirdik ki. ama Özgür beyin kliniğinden çıkarken eşimde, bende dünyaya tekrar gelmiş gibi mutlu ve hafiftik. ona çok teşekkür ederiz.

6 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.