Prof. Dr.

Osman Metin YAVUZ

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - Adana

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Göğüs Estetiği, Rinoplasti, Karın Germe, Rinoplasti (Burun Estetiği), Vücut şekillendirme, Meme estetiği... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

359 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Hakkında

Osman Metin YAVUZ Kimdir?

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ, 1956 yılında Trabzon' da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde başladığı tıp eğitimini 1982 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1982-1985 yılları arasında Adana Şakirpaşa Sağlık Ocağında, üç yıl süreyle Pratisyen Hekim olarak mecburi hizmet yapmıştır. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı' nda, Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. İhtisasını ise, 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde yapmış ve Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı olmuştur.  Aynı yıl, aynı klinikte, Yardımcı Doçent olarak akademik kariyerine başlamış ve askerlik görevini de 1993 yılında İstanbul’da tamamlamıştır.

Halen Çukurova Üniversitesi Rektor Başdanışmanlığı - Tıp Fakültesi Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanlığı - Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı -Interplast-Türkiye Derneği Başkanlığı ve Adana-Karadeniz Derneği Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

1989 yılında “ London Charing Cross Hospital and Royal Postgraduate Medical Center” da, Maksillo-Fasiyal Cerrahi ve El Cerrahisi, 1996-1997 yıllarında da, “Stanford University Medical Center” ile “San Francisco Davies Medical Center” da mikrocerrahi alanında çalışmıştır. Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ, Uluslararası Mikrocerrahi Sertifikası (Davies Medical Center-San Francisco) sahibidir.

2006-2011 yılları arasında, Çukurova Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır.

2006-2009 yılları arasında Uluslararası bir cerrahi yardım derneği olan, Interplast-Türkiye Derneği Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Interplast-Türkiye Derneğinin gerçekleştirdiği; Yurtiçi (1990-Gaziantep, 1993-Antalya, 1996-Niğde, 1997-Merzifon, 2006-Tokat, 2007- Hakkari, 2009-Kilis) ve Yurtdışı (1992-Lefkoşe-K.K.T.C, 1994-Bakü-Azarbaycan, 1996- Zenica-Bosna& Hersek, 2004-Çimkent-Kazakistan, 2010-Halep-Suriye) humaniter cerrahi aktivitelerinde, Ekip Başkanı ve Katılımcı olarak, çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Dünya Sağlık Örgütü’ nün davetlisi olarak, 03-29 Aralık 1994 tarihleri arasında; Etopya’da, savaş yaralılarına yönelik cerrahi aktivitede, gönüllü olarak çalışmıştır.

2009 yılında, Adana’ da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresini düzenledi ve Kongre Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ’ un; 42 Uluslararası Makalesi, 24 Uluslararası Bildirisi, 21 Ulusal Makalesi, 144 Ulusal Bildirisi, 2 Kitap İçinde Bölüm Yazısı ve 1 Türkiye Klinikleri Özel Sayı Editörlüğü bulunmaktadır.

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ; Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, IPRAS(International Plastic Reconstructive Aesthetic Surgery), Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve Interplast-Türkiye Derneği üyesidir.

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ, bekardır ve İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

Diploma aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06 2007

Tecrübe: 11 yıl 1 ay

Yabancı Diller

  • İngilizce

Deneyimler

  • Çukurova Üniversitesi
    06 2007 - Şu Anda

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

İletişim bilgileri


Hastalarının Yorumları (4)

4 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Makbule ŞAHİN

Yıllardır yaptırmak istediğim bir operasyona doktorum Metin Yavuzla görüşmemiz esnasında ikna oldum. Kendisinin son derece güven veren, alçak gönüllü, saygıdeğer bir insan olduğu her halinden belliydi. Ameliyat gayet başarılı geçti. Sürekli kontrole çağırdı ve ilgilendi. Estetik ve sağlık açısından çok başarılı bir operasyon geçirdim. Düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. 09-10-2017

Dilek ALTUNTAŞ

Yillardir yaptirmaktan cekindigim rinoplasti operasyonuna Dr.Metin Yavuz sayesinde karar verip hic tereddut etmeden girebildim.sonuclarindan cok memnunum.Her asamasinda verdigi guven duygusu ve aldigim sonuc ile artik daha rahat nefes alabiliyorum.🙏kesinlikle tavsiye edebilirim.😊 01-08-2017

Aslıhan Güngör

Öncelik le çok şanslı olduğumu düşünüyorum doktorumu buldum ,silikon operasyon u dikleşirme kulak operasyon u aynı anda geçirdim ve hepsinden çok memnun kaldım,,çok minnettarım🙏🏻 ASLIHAN GÜNGÖR 12-04-2017

Gül Türkmen

Dr.Metin Beye bir arkadasım tavsiyesi ile gittim. Kendisiyle gorustukten ve bilgi aldıktan sonra bilgisi, vizyonu ve durusu bana okadar guven verdi ki baska herhangi bir doktora gitmek istemedim. Operasyon sonrası, hastasını gercekten cok iyi takip ediyor. Bir sıkıntı veya sormam gereken bir konu olması durumunda hemen cevap alabildim.Operasyon cok basarılı gecti. İyi ki Metin beyi , estetik isinde isin ehli olan doktoru tercih etmisim 12-02-2016

4 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.