Uzm. Dr.

Ömer Oluk

Psikiyatri - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Erken Boşalma, Öfke Kontrol Bozukluğu, Majör Depresif Bozukluk, Erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu kendi bildirim ölçeği, Evlilik terapisi, Aile danışmanlığı... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

53 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Ilaç kullaımı

  Hocam merhaba sorum babam için yaş 65 psikiyatri doktoru ankasitiye bozukluğu teşhisi koymustu yaklaşık 5 yıldır eslorex 10 mg kullanıyor bu hap rahatlatıyor psikiyatriye gidiyoruz iyisin hap iyi gelmiş diyorlar hapa devam diyorlar hapı bırakınca sıkıntılar başlıyor sıkıntı basıyor terleme kafasına... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Ömer Oluk

  Uzm. Dr. Ömer Oluk

  Merhaba özlem hanım, öncelikle geçmiş olsun. babanızın ilacı kestiği zaman yaşadıkları muhtemelen ilacın çekilme belirtileri. davranış değişikleri de ilaca bağlı olabiliceği gibi demans(bunama) başlangıcı ya da başka bir rahatsızlığa bağlı olabilir. en sağlıklısı ilk fırsatta bir psikiyatri uzmanına... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Ömer Oluk Kimdir?

Uzm. Dr. Ömer Oluk,  tıp eğitimine 1999'da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde  başladı ve 2005 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanını almış, ardından Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastenesi‘nde de uzmanlık eğitimini de tamamlayarak ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmuştur. Dr. Oluk, 2005'de 6 ay süresince Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde  asistan hekim olarak çalışmıştır.

Dr. Oluk, ''Koruma ve Tedavi Sürecindeki Şizofreni Olgularında Yatış Sürelerinin Klinik ve Suç Özellikleriyle İlişkisi''  konulu tez çalışmasıyla ihtisasını tamamlamıştır. Kendisinin başlıca ilgi alanları arasında dinamik yönelimli psikoterapiler, kişiler arası psikoterapiler, psikofarmakoloji, obsesif kompulsif bozuklukta invaziv tedaviler ve adli psikiyatri yer almaktadır. Özellikle dinamik yönelimli psikoterapiler, cinsel terapiler ve aile terapilerine yönelik kurum içi eğitimler ve vaka süpervizyonları almış ve bu alanlarda deneyim kazanmıştır.

Dr. Oluk, zorunlu devlet hizmeti kapsamında atandığı Uşak Devlet Hastanesi' nde yaklaşık 4 yıl uzman hekim olarak çalışmıştır. Kendisi çeşitli derneklerde  ''Temel Klinik Eğitim'',  ''Dinamik Yönelimli Psikoterapiler'', ''Eklektik Terapi Yöntemleri'' başlıklı kısa süreli eğitimler vermiştir.

Dr. Oluk ayrıca, Sağlık Bakanlığı' nın düzenlediği çeşitli eğitim programlarına dahil olmuş; ''Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitici Eğitmenliği'' ve ''Sentetik Kannabinoid (Bonzai) Kullanımına Bağlı Acil Durumlara Yaklaşım'' eğiticiliği belgeleri almıştır. Çeşitli kamu kuruluşlarında uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, öfke kontrolü, evde bakım hizmetlerinde sık rastlanan psikiyatrik bozukluklar vb. konularda konferanslar ve seminerler düzenlemiştir.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

İletişim bilgileri


Hastalarının Değerlendirmeleri (1)

1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Taner EMRE

iyi adam 01-06-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Ömer Oluk tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.