Prof. Dr.

Oğuz Kara

Dahiliye - İç Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji - Adana

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Jinekolojik Tümörler, Genel Tıbbi Onkoloji, Yumuşak Doku Kanseri, Kanser tedavisinde hormon ilaç tedavisi, Afp kan testi(alfa-fetoprotein kan testi), Akciğer ve plevra biyopsisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

82 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Hakkında

Oğuz Kara Kimdir?

Prof. Dr. Oğuz Kara, Konya'da dünyaya geldi. Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi'nde tamamlamasının ardından Tıpta Uzmanlık Sınavı ile Dahiliye ihtisasını Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları bölümünde sürdürdü ve 2002 yılında iç hastalıkları uzmanı unvanını aldı. 2005 yılında ise yine aynı kurumda Tıbbi Onkoloji uzmanı unvanını aldı ve akademik kariyerine devam etmek üzere 2006 yılında  iç hastalıkları Tıbbi Onkoloji bilim dalı yardımcı doçenti olarak atandı.

Dr. Kara, akademik kariyerde dönüm Noktası anlamına gelen doçentlik ünvanını ise 2007 yılında aldı ve  akademik çalışmalarını aynı kurumda sürdürdü. 2013 yılında ise profesör unvanını aldı.

Dr. Kara'nın başlıca çalışma alanları arasında akciğer kanseri, kolorektal kanserler, meme kanseri, melanoma, lenfoma  ve myeloma bulunmaktadır. Dr. Kara, akademik çalışmalarını halen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Tıbbi Onkoloji kliniğinde devam ettirmekte olup ayrıca özel muayenehanesinde hasta kabullerini sürdürmektedir. Dr. Kara, iki çocuk babasıdır.

İletişim bilgileri


  • Prof. Dr. Oğuz KARA Muayenehanesi
    AdresYeni Baraj Mah. Aşkın Tüfekçi Devlet Hastanesi Karşısı Nazar Plaza No : 1 Kat : 5 d: 18  Seyhan, Adana  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Oğuz Kara tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.