Uzm. Dr.

Nuriye Ayça GÜL

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Krup, Poliarteritis Nodosa, Hemolitik-Üremik Sendrom, Çocuk beslenme bozuklukları, Transözofageal ekokardiyografi (töe), Apgar skoru... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

38 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • B12 yuksekligi

  Hocam merhaba benim 1 yasinda kizim var bugun kan tahlilleri yapildi b12 yuksekligi ve fosfor yuksekligi var acaba bu neyin belirtisi tahlileri doktorumuza gostermedik henuz cok endiseleniyoruz saygilarimla.

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Nuriye Ayça Gül

  Uzm. Dr. Nuriye Ayça Gül

  Merhabalar, b12 ne kadar yüksek olduğu önemli.hayvansal gıdaları fazla tüketiyorsa olabilir ama genellikle eğer çocuk nörolojik ve fiziksel gelişimi normal bir çocuksa ve metabolik sorunu yoksa endişelenecek bir sonuç doğurmaz. fosfor yüksekliğinde de eğer böbrek fonksiyonları normal, d vitamini... Cevabı gör

 • Karaciğer enziminin yüksek çıkması

  Merhaba nuriye hanım. oğlum bir yaşında ve karaciğer enzimleri yüksek çıktı. tekrar kan tahlili istendi. oğluma ayrıca 2 ay önce süt alerjisi tehşisi kondu. karaciğer enziminin yüksek çıkma sebebi nedir? okuduğum yazılarda net bir bilgi edinemedi. şimdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Nuriye Ayça Gül

  Uzm. Dr. Nuriye Ayça Gül

  Merhaba. enzim yüksekliğinin düzeyi önemli. diğer karaciğer fonksiyon testlerine de bakmak gerekir. eğer geçici enzim yüksekliği yapan bir neden bulunamazsa ( enfeksiyonlar .. gibi) allerjiyle beraber olabilen otoimmun hastalık ve metabolik hastalıkları araştırmak gerekebilir.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

İletişim bilgileri


 • Hisar Hospital
  AdresAlemdag cd.Siteyolu sok no:7  Ümraniye, İstanbul  Haritayı gör  

  Merkez İmkanları

  • Otopark (Ücretsiz)
  • İkram
  • Oyun Odası
  • Kredi kartı ile ödeme
  • Nakit

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Nuriye Ayça GÜL tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.