Prof. Dr.

Murat TÖRÜNER

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Kolonoskopi (Kalın Bağırsağın İçine Bakma), Gastoskopi (Midenin İçine Bakmak), Çölyak Hastalığı (Gluten Enteropatisi, Çölyak Spru), Transvenöz karaciğer biyopsisi, Enterostomi, Ogtt (oral glukoz tolerans testi)... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 433 40 22

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Murat TÖRÜNER, 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1997-1998 yılları arasında Yale University Department of Medicine and Hepatic Hemodynamic Lab, CT/USA'da Postdoctoral Research Fellow olarak bulunmuştur. 1994-1999 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimini tamamlamış ve İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1999-2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gastroenteroloji Bilim Dalı'nda yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 2003-2005 yılları arasında 2 yıl boyunca Mayo Clinic, Department of Gastroenterology MN/USA'de Gastroenterology Araştırma görevlisi olarak bulunmuştur. 2005 yılında İç hastalıkları ve Gastroenteroloji Bilim Dalı'nda Doçent ve 2010 yılında Profesör olmuştur.

Kendisi, Türk Gastroenteroloji Derneği, İnflamatuvar Barsak Hastalıkları Derneği, European Crohn's and Colitis Association ve American Gastroenterology Association gibi ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşlara üyedir.

2005 yılından beri Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gastroenteroloji Bilim Dalı'nda çalışmalarına devam etmekte olan Prof. Dr. Murat TÖRÜNER, Ankara - Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde de hastalarını kabul etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA ÜNIVERSITESI

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 40 22

Son Cevapladığı Sorular

 • 1.28 kreatinin değeri 25 yaş için normal midir ?

  İyi günler. kalp çarpıntımdan dolayı yapılan testlerde kalbimde bir şey çıkmadı fakat kreatinin değeri 1.28 çıktı. kalp doktoru bunun normal olmadığını nefrolojiye gitmem gerektiği belirtti. ben 25 yaşındayım ve boyum 1.90 bu durumda bu değer normal değil midir ayrıca kas kütlesine göre bu değer değ... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Murat TÖRÜNER

  Prof. Dr. Murat TÖRÜNER

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 40 22

  Tuna bey geçmiş olsun, bunun sebebi büyük ihtimal ile kas kütlenize bağlı olabilir ancak yine de diğer sebeplerin ekartasyonu için bir nefroloji uzmanına gözükmeniz yararlı olacaktır.

 • Karaciğer

  Hocam karaciğerimde 15mm ve 12 mm çapında homejyenum izlendi. tedavisi nedir. biyopsi gerekrmi teşkrler

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Murat TÖRÜNER

  Prof. Dr. Murat TÖRÜNER

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 40 22

  Hemanjiyomlarda genellikle biyopsi tercih edilen bir yöntem değildir.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.