Yrd. Doç. Dr.

Metin KABA

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite - Antalya

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Gebelik, Tüp Bebek (IVF), Kısırlık / İnfertilite , Gebe takibi, İnfertilite ve tüp bebek, Aşılama yöntemi... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 73 67
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

 1. Özgeçmişi

  Yrd. Doç. Dr. Metin KABA, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1992 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 2007 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

  2008 - 2009 yılları arasında Erzurum Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi'nde, 2009 - 2012 yılları arasında ise, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışmış olan Yrd. Doç. Dr. Metin KABA, 2012 - 2013 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Uzman Hekim olarak görev almış ve aynı hastanede 2013 yılında Yardımcı Doçent unvanını almıştır. 

  Yrd.Doç.Dr. Metin KABA, Türk Jinekoloji ve Obstetri Üreme Sağlığı ve İnfertilite, ve Türk Tabipler Birliği derneği üyesi olup mesleki çalışmalarına Özel Lara Anadolu Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • AKDENIZ ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 02 2008

Tecrübe: 8 yıl 10 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Rusca (başlangıç seviye)

Deneyimler

 • Erzurum Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi
  11 2008 - 11 2009
 • Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi
  02 2008 - 04 2012
 • Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi
  01 2012 - 01 2017

Diplomalar ve Sertifikalar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 73 67

Son Cevapladığı Sorular

 • Teslime okur

  İyi günler. ilk sonucum 303.7 3 gün sonra tekrar tahlil verdim. 482 çıktı. 2 gün sonra tekrar tahlil istediler 660.4 çıktı değerlerim. ama hemşireler diyor ki yeterli sonuç alamadık diyorlar.

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Metin KABA

  Yrd. Doç. Dr. Metin KABA

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 73 67

  Bu sonuçlara göre erken haftalarda bir gebeliğiniz var. fakat gebelik testi sonuçlarınız beklediğimiz gibi yükselmiyor. dış gebelik olma ihtimali var. kadın doğum uzmanı tarafından yakın takibiniz yapılırsa iyi olur.

 • Adetten 10 gün önce

  Metin bey hem reel hayatta calisip hemde sanalda (belkide cogu saçma :) bu sorulara cvp vermenin zorlugunu tahmin ediyor ilginize tekrar tsk ediyorum... hyr dediginiz kan testini yaptirmadim.hem is yogunlugumdan hemde normalde ortalama 26 gun olan adet periyodumun tamamlanmasini bekledim.ancak bugu... devamı

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Metin KABA

  Yrd. Doç. Dr. Metin KABA

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 73 67

  Bir önceki sorunuzda gebelik testi yaptırmanızı önermiştim. yaptırıp yaptırmadığınız konusunda hiç bahsetmiyorsunuz. menopoza girip girmediğiniz veya tıp terimi ile klimakterik dönemde olup olmadığınız kanda yapılan testlerle tahmin edilebilir. muayene olmanızı öneririm.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (3)

3 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Sevgili Metin Hocam;50 yıldır süren idrar kaçırma sorunum da gitmediğim doktor,hastane kalmadı.Üroloji-kadın doğuma;kadın doğum-ürolojiye,psikiyatra... Tahliller,ürodinami lerve yan etkisi çok ağır olan kullanmadığım ilaç kalmamıştı.Çok sıkıntılı dönemlerden geçtim.Kızım sayesinde Lara Anadolu Hastanesinde Metin hocamla tanıştık.Ameliyata karar verildi.Yapmış olduğunuz ameliyat sonucunda 50 yıllık sorunum bitti.Metin Hocam, ameliyat öncesinde ve sonrasında ki dönemde ki ilginiz,alakanız ve sabrınız için size minnettarım.Sizi keşke yıllar öncesi tanımış olsaydım.Hayatımı değiştiren güzel insan. Sonsuz sevgi ve saygılarımla.. 21-02-2018

Burçin Günaltın

2014 yılında birinci evre rahim ağzı kanserine yakalandığımda tanıştım kendisiyle o sıkıntılı dönemde sabırla anlayışla ilgiyle tedavimi yaparak rahmimi kurtardı sayın Metin hoca şimdi 5 haftalık hamileyim ve yine Metin hocamızla bu güzel yolda birlikteyiz mükemmel insanlığı vicdanı ve tecrübesiyle harika bir doktor Teşekkürler Metin hocam 19-02-2018

Cok memnunummmm cok iyi bir doktorrr .isssinde profesyonell. Ilgiiisi mukemmmel Cok teskkur ederim 17-10-2017

3 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.