Uzm. Dr.

Mehmet Fatih Orhan

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Sjögren Sendromu, Akut Gastroenterit (İshal), Hemanjiyom, Büyüme hormonu testi, Yenidoğan işitme taraması, Yeni doğan... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

57 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Öncelikle vereceğiniz bilgiler için teşekkürler. 7 yaşında oğlum için imuz

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için teşekkürler. 7 yaşında oğlum için imuzinc şurup bağışıklık sistemini güçlendirmek için ve umca damla üst solunum yolları enfeksiyonlarına karşı kullanımı doğru olurmu? bu ilaçlar hakkında görüşünüz nedir ?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Mehmet Fatih Orhan

  Uzm. Dr. Mehmet Fatih Orhan

  Merhaba, bahsettiğiniz iki ilaç da sık kullandığımız ve ciddi yan etkilerini görmediğimiz ilaçlardır. tabi en doğru olanı çocuğun dengeli ve yeterli beslenmesi ile kendini korumasıdır. bu ilaçlar hakkında olumsuz görüşü olan çok çocuk hekimi yoktur. sağlıklı günler dilerim.

 • Iyi günler.1 yaşında bir oğlum var sağlık ocağından bana beslenmesi ile ilg

  Iyi günler.1 yaşında bir oğlum var sağlık ocağından bana beslenmesi ile ilgili bir kağıt verildi yarım su bardağı yoğurta 4 büskivi ve 2 yemek kaşığı pekmez karıştırılarak yedirebileceğim yazıyordu.bir çocuk dergisindede yoğurtla pekmez karşınca yoğurdun demirinin gittiği yazıyordu.çozuğuma bu karış... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Mehmet Fatih Orhan

  Uzm. Dr. Mehmet Fatih Orhan

  Merhaba, pekmez ile yoğurt birlikte alındığında demirin emilimi azalacaktır. 1 yaşını geçmiş çocuğun evde yenen yemekleri yemesi gerekmektedir. tedrici olarak mamayı azaltmanız gerekmektedir. bu konuda tavrınızı koymalı ve kazanan siz olmalısınız. sağlıklı günler dilerim.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Mehmet Fatih Orhan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.