Prof. Dr.

M. Cengiz Yakıcıer

Tıbbi Genetik - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Y Kromozomu Mikrodelesyon Analizi (Sperm Testi), Hemato&Onkoloji, Genetik Danışmanlık, Hcv(pcr(polimeraz zincirleme tepkimesi))... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

8 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Kan pıhtılaşması mı?

  Merhaba benim 1.tüp bebek denemem olumsuz snuçlandı 2.denemeye başlayacağız ama bazı testler yapılldı.test sonucumdan genetikle ilgili olan bitanesi şu şekilde çıktı:::faktor 2( prothrombin)g20210a geninde heterozigot mutasyon saptanmıştır bu nedemek oluyor acaba.ne yapmam gerekiyor.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. M. Cengiz Yakıcıer

  Prof. Dr. M. Cengiz Yakıcıer

  Merhaba, pıhtılaşmada rol alan faktör ii (protrombin) genini etkileyen g20210a mutasyonu, genin bölgesindeki 20210. noktasındaki g nükleotidinin yerine a nükleotidinin geçmesi sonucu gözlenir. bu durum; plazmadaki protrombin düzeyinin yükselmesine neden olarak, tromboz/pıhtılaşma olasılığını arttır... Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. M. Cengiz Yakıcıer tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.