Prof. Dr.

Levent M. Şentürk

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Cinsel İşlev Bozukluğu, Preeklampsi, Rahim Urları, Histerostopik sterilizasyon, Serviks biyopsisi(kolposkopi), Rahim içi araç(spiral)... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

481 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

2 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Hocam merhaba, yaklaşık 5 yıldır korunmuyoruz fakat hamile kalamadım. ta

  Hocam merhaba, yaklaşık 5 yıldır korunmuyoruz fakat hamile kalamadım. tahlil sonuçlarıma göre bende yada eşimde bir problem yok. çapa'da bir aşılama yaptırdım, fakat olmadı. aşılma yapılırken rahim ağzımı tutarak işlem yapmak zorunda kaldılar biraz zor oldu rahim ağzının dar olduğunu söyledil... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Levent M. Şentürk

  Prof. Dr. Levent M. Şentürk

  Gebe kalamamaniz bu durumdan da olabilir. ama bunun etkisi oldukcaazdir ama vardir. ama bu konunun uzmani hekimlr bu gibi zorluklari asacak cesitli yontemler kullanirlar v cogu zaman sorunu cozerler.

 • Levent bey merhaba; ikili test sonuçlarımı aldım dr um yüksek riskli ancak

  Levent bey merhaba; ikili test sonuçlarımı aldım dr um yüksek riskli ancak endişelenme amniosentezdeki sonuç önemli dedi sizede danışmak istedim cvp yazarsanız memnun olurum.ultrasonda gelişimi normal dendi.sonuçlar şöyle: yaş: 33 gebelik: 12 hafta 5 gün crl: 62 kilo:90 diabet hastasıyım insülin a... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Levent M. Şentürk

  Prof. Dr. Levent M. Şentürk

  Evet, amniosentez yapilmasinin uyguın olacagi anasiliyor.saniyorum size de yapilmis. sonuc cikmadan daha fazla yorum yapmak yanlsi olur.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Levent M. Şentürk Kimdir?

Prof.Dr. Levent M.Şentürk 1963 yılında doğmuştur. 1982 yılında Istanbul Kadıköy Anadolu Lisesinden derece ile mezun olan Dr.Şentürk; 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden de derece ile mezun olmuştur.

1992 yılında Uzmanlığını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’den alan Dr.Şentürk, Profesörlük unvanını 2004 yılında almıştır. Halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’de hastalarına hizmet vermektedir.   

Prof.Dr. Levent M.Şentürk’ün ilgi alanları arasında; Genel tüm jinekoloji (miyom cerrahisi) , genel tüm obstetrik (Gebelik ve doğum takibi, ultrasonografi-4 boyutlu ultrasonografi), pelvik organ sarkmaları ve idrar kaçırma operasyonları, yardımla üreme teknikleri (tüp Bebek, mikroenjeksiyon, aşılama) ve infertilite (kısırlık), menopoz ve erken menopoz, reprodüktif endokrinoloji (hormon bozuklukları, adet düzensizlikleri, tüylenme artışı (hirsutizm)), endometriyozis, jinekolojik endoskopik cerrahi (Laparoskopi ve Histeroskopi), doğum kontrol yöntemleri, cinsel sağlık, tekrarlayan gebelik kayıpları, adölesan jinekoloji ve polikistik over sendromu yer almaktadır.

Prof. Dr. Levent M.Şentürk’ün; Üreme Tıbbı Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Jinekolojik Endokrinoloji Derneği, Türkiye Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Türkiye Menopoz ve Osteoporoz Derneği, Türk Alman Jinekoloji Derneği, Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği, The American Congress of Obstetricians and Gynecologists (ACOG), European Society for Human Reproduction & Embryology (ESHRE), International Menopause Society (IMS), European Menopause and Andropause Society (EMAS), American Society for Reproductive Medicine (ASRM), Alpha Scientists in Reproductive Medicine üyelikleri bulunmaktadır.

Ulusal ve uluslararası düzeyde, 75’den fazla yayın, 72’den fazla bildiri, 15 kitap bölümü ve 90’dan fazla konuşması bulunmaktadır.   

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


 • Prof. Dr. Levent M. ŞENTÜRK Muayenehanesi
  AdresValikonağı Cad. No:98 Dai:9 Kat:7 Nişantaşı  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı
  AdresKocamustafapaşa Cad. No: 53 Cerrahpaşa  Fatih, İstanbul  Haritayı gör  

Anlaşmalı Kurumlar

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Demir Hayat
 • Ergo
 • Groupama Sigorta
 • Güneş Sigorta
 • Ege(Euro) Sigorta
 • Eureko Sigorta

Hastalarının Değerlendirmeleri (4)

4 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Ber. Can.

Hocam saygılar sayenizde evlat beklentimiz hasretimiz bitti hatırladınızmı CANDAN ailesi ? Umarım evlat beklentisi olanların dertlerine çagre olursunuz 28-03-2018

Dyg. Dzl.

gerçekten çok ilgili ve soruları samimiyetle yanıtlayan gerçek bi doktorsunuz.iyiki varsınız 02-11-2015

Fun. GUL.

Cok memnunum 13-05-2015

Sez. SOY.

Mesleki bilgisi tartışılamayacak kadar mükemmel olan, hastalarına kendisini özel hissettirecek kadar duyarlı ve motive eden muhteşem bir doktor. Bana göre onun hastası olmak sağlığına kavuşmak demektir. Böyle hekimlere gerçekten çok ihtiyacımız var. 07-01-2015

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Levent M. Şentürk tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.