Op. Dr.

Levent Gürkan

Üroloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Üriner Tıkanıklık, Vezikoüretral Reflü, Üriner Enfeksiyon (Idrar Yolları Ernfeksiyonu), Kan elektrolit testi, Keratinin kan testi, Böbrek ultrasonu... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

272 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Meni rengi ve zevk suyu

  Merhaba, penisim sertlestikten sonra zevk suyu hic gelmiyor. bu normal midir? birde bosaldigimda meni su gibi geliyor cesmeden su gelir gibi bosaliyorum. gencligimde daha beyaz ve kalindi. bunun nedeni nedir? bilgi verirseniz sevinirim. tesekkur ederim

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Levent Gürkan

  Op. Dr. Levent Gürkan

  Kemal bey, bunun nedeni seminal vezikül dediğimiz meni üretim bezlerinde bir tıkanıklık olabilir. bir uzman tarafından görülüp değerlendirilmeniz uygun olacaktır.

 • Penis boyutu

  Peki ne kadar bir büyüme ve kalınlık sağlanabilir

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Levent Gürkan

  Op. Dr. Levent Gürkan

  Bu sorununuzun ne olduğuna göre değişir. siz bir randevu alıp ücretsiz öngörüşme için gelin konuşalım.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Levent Gürkan Kimdir?

Op. Dr. Levent Gürkan, 1974 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Özel Alman Lisesi'nde tamamlamasının ardından üniversite sınavında tek tercihi olan Tıp branşında ilk tercihi olan İstanbul Tıp Fakültesi' ni kazandı. Kendisi üniversite hayatının yalnızca kitap okumaktan ibaret olmaması gerektiğine inananlardandır.

Op. Dr. Levent Gürkan, 1993 ile 1999 yılları süresince, İstanbul Tıp Fakültesi'nde bilimsel öğrenci kongreleri organizasyonu, dalış kulübü başkanlığı, Deneysel Tıp Araştırma Merkezi'nde araştırmalar, Kaçkar dağlarında zirveye tırmanış, sağlık taramaları organizasyonu, Çanakkale’nin yeniden ağaçlandırılması gibi pek çok faaliyete katılarak verimli ve mutlu bir öğrencilik hayatı geçirdi.

Op. Dr. Levent Gürkan, meslek hayatındaki dönüm noktasını Prof.Dr. Ateş Kadıoğlu ile tanışması olarak belirtmektedir. Prof.Dr. Ateş Kadıoğlu'nu tanımasıyla birlikte tıp fakültesi 2. sınıftayken androloji alanı ile tanışır ve androloji daha o zaman mesleki tutku haline gelir.  Yine aynı yıl yaz tatilinin bir bölümünü geçirmek için Prof.Dr. Klaus Peter Jünemann yönetimindeki Almanya Mannheim Kliniğine başvurur ve nöroüroloji laboratuarında çalışma fırsatı bulur. Burada özellikle tavşanlar üzerinde ereksiyon mekanizmaları ile ilgilenir ve ilk bilimsel yayınını oluşturur.

Op. Dr. Levent Gürkan, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra o dönemin en iyi teknolojik imkanlarına sahip kliniklerinden biri olan Vakıf Gureba Hastanesi Üroloji Kliniğinde Prof.Dr. Güven Sevin liderliğinde üroloji ihtisasına başladı ve hastanenin SSK kurumu ile anlaşması sonucu olarak idrar yolu taşları ve mesane kanseri konularında çok yoğun olarak hasta değerlendirme ve tedavi etme şansını elde etti. 2000-2005 yıllarını kapsayan Üroloji ihtisasını takiben İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği Androloji Bilim Dalında 6 ay gözlemci statüsünde çalıştı. Dr. Gürkan askerlik hizmetini 2006 yılında Ağrı Asker Hastanesi'nde tamamladı.  2007-2008 yılında Prof.Dr. Wayne Hellstrom yönetimindeki Tulane Üniversitesi Üroloji Kliniğinde araştırma görevlisi statüsünde çalışmak üzere New Orleans / ABD’ye gitti ve burada bulunduğu süreç içerisinde klinik çalışmalarına ve operasyonlara katılmanın yanısıra ereksiyon mekanizmaları üzerinde, özellikle de kök hücre, sinir hasarları ve elektron mikroskopi ile kolojen doku hasarları üzerine hayvan çalışmaları planlama ve yürütme fırsatı elde etti.

Op. Dr. Levent Gürkan, ABD'den döndüğü 2008 yılında akademik hayatına Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak devam etti. Kendisi için kısa, sevimsiz ve verimsiz olarak nitelendirdiği bir sürecin ardından 2008 yılının Mayıs ayında Alman hastaneler grubunda çalışmaya başladı. Mayıs 2008 ile Eylül 2009 tarihleri arasında Alman Hastanesi’nde çalıştı. Eylül 2009 ve Aralık 2009 tarihleri arasında ürolojik laparoskopi eğitimi için Almanya Heilbronn SLK Klinikum’da Prof. Dr. Jens Rassweiler gözetiminde çalıştı. Kendisi 2010 yılının Ocak ayından itibaren Kadıköy Şifa Sağlık Grubunda hastalarını kabul etmektedir.

Op. Dr. Levent Gürkan, insan sağlığının bir bütün olduğunu düşünmekte ve insanın ruhu huzur ve mutluluk bulmadan fiziksel olarak da sağlıklı kalamayacağına inanmaktadır. Bunun ise ancak çok özel olan hekim hasta ilişkisinin sağlıklı kurulması ile gerçekleşebileceğini belirtmektedir. Bu ilişkinin kurulması da zaman alır. Kendisi bu nedenle mesleğini hastalarına vakit ayırabilecek, onları tanıyabilecek ve bir bütün olarak tedavi edebilecek konforlu ve huzurlu yerlerde yerine getirmeye çalışmaktadır.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • BEZM-I ÂLEM VAKIF ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Almanca

Diplomalar ve Sertifikalar

İletişim bilgileri


 • Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi
  AdresIşıklar Cad. No: 35/A 34750  Ataşehir, İstanbul  Haritayı gör  

  Merkez İmkanları

  • Wi-fi
  • Vale

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Levent Gürkan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR

Yayınladığı Makaleler.