Prof. Dr.

Kürşat Bozkurt

Kalp Damar Cerrahisi - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Varis, Varis Cerrahisi, Kalp kapağı replasmanı, Yacoub ameliyatı (prosedürü), Kalp kapakçığı tamiri... Tümü

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0 (850) 811 31 54
* Standart tarife ile ücretlendirilir.
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Prof. Dr. Kürşat BOZKURT Muayenehanesi
  AdresHakkı Yeten Cad. Terrace Fulya No: 13 Center 2 Kat:5 Daire:10 Fulya  Beşiktaş, İstanbul  Haritayı gör
  Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.

Hakkında

Kürşat Bozkurt Kimdir?

Prof. Dr. Kürşat BOZKURT, 1962 yılında İzmir'de doğmuştur.  Tıp eğitimini 1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1987 - 1993 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda yapmış ve Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 2 yıl boyunca İskoçya'da Royal Infirmary of Edinburgh Kalp ve Göğüs Cerrahisi Merkezi ve İngiltere'de Castle Hill Hospital Kalp ve Göğüs Cerrahi merkezinde çalışmış olan Prof. Dr. Kürşat BOZKURT, 1997 yılında Doçent, 2003 yılında ise Profesör unvanı almıştır. 16 Ekim 2003 tarihinde gerekli sınavları geçerek “Fellow European Board of Thoracic and Cardiovascular Surgeons (FEBCS)” unvanı almaya hak kazanmıştır.

1993 yılında “Fellow of the International College of Angiology (FICA)” üyeliğine kabul edilmiş olan Prof. Dr. Kürşat BOZKURT, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği, Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği, Göğüs Cerrahisi Derneği, Solunum Araştırmaları Derneği, European Society of Vascular and Endovascular Surgery, European Association of Cardiothoracic Surgery, International Union of Angiology ve Vascular Access Society gibi ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşların üyesidir

Prof. Dr. Kürşat BOZKURT'un uluslararası hakemli dergilerde çıkan 50 basılı eseri, 100 üzerinde uluslararası bilimsel atıfı, ulusal dergilerde yayınlanmış 42 mesleki çalışması, değişik konularda yazılmış kitap bölümleri, çeşitli ulusal ve uluslararası toplantı konuşmaları bulunmaktadır. Kendisi halen Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Periferik Damar Cerrahisi Çalışma Grubu Başkanlığı ve Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği Başkanlığı idari görevlerini sürdürmekte olup İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

İlgi Alanları

Varis

Varis Cerrahisi

Tedaviler

Kalp kapağı replasmanı

Yacoub ameliyatı (prosedürü)

Kalp kapakçığı tamiri

Bebek kalp ameliyatları

Kalp transplantasyonu

Biventriküler pacemarker

Kalp tümörü ameliyatları

Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti

Pediyatrik kardiyovasküler ameliyatlar

Kardiyoversiyon

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 31 54

Son Cevapladığı Sorular

 • Kilcal damar

  Iyi gunler hocam.ben 25 yasindayim ve bacaklarimda kilcal damarlar var tedavi etmek istiyorum ama korkularim var,bazen cok ayakta kaldigimda bacaklarim agriyor bunun nedeni kilcal damarlarmi?tedaviden sonra yanik izleri kaliyormu ve asagi yukari kac seansda bitiyor?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Kürşat Bozkurt

  Prof. Dr. Kürşat Bozkurt

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 31 54

  Evet ağrı yapabilir, tedavi sonrası iz kalmaz, varilerin durumuna göre 2-3 kez gelmeniz gerekebilir

 • Dvt

  Hocam ben 30 yaşında bir memurum .sorunum kasıklarımda pıhtılaşma var.yaklaşık 9 ay oldu .şu an coumadin kullanıyorum.3 ay sonraki tahlillerimde çıkan anormal sonuçlar şunlar.(diğer degerler normal) mthr homozigot mutasyonu , homosistein düzeyi 34 mol , lipoprotein-a 83 mg 8 aydırda şu ilaçları kull... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Kürşat Bozkurt

  Prof. Dr. Kürşat Bozkurt

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 31 54

  Coumadin hayat boyu düşük doz kullanmak gerekebilir. çorap genelde dizaltı öneriyorum. oruç tutmanı önermiyorum.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Kürşat Bozkurt tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.