Prof. Dr.

Kadircan KESKINBORA

Göz Hastalıkları - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Presbiyopi, Çocuklarda Göz Hastalıklar, Göz Alerjisi, Katarakt ameliyatı, Katarakt cerrahisi, Astigmatik keratotomi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

164 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

1 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Üveit ve miyopi

  Benim ankolizolin spontilit hastaligim var duzenli olarak 2 senede bir uveit ataklari geciyorum 10 beri gozluk kullaniyorum uveit a5wklar gecirce gozluk numarm degisti bir de gizlerimde ucusan cisimler gorme ye basladim 2 yil beri doktor bunlarin tedavisi var birde 10 yildan cep telefonu kulla... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Kadircan Keskinbora

  Prof. Dr. Kadircan Keskinbora

  Ankilozan spondilit hastalığında uveit beklediğimiz bir sorundur. hemen tedavi edilebilirse büyük sorun oluşturmaz. fakat uveit oluştuktan sonra hiçbir sorun yaşamasanız bile 3-5 ayda bir göz muayenesi olmanızı öneririm. cep telefonu kullanmak uveiti azdırmaz.

 • Konjenital katarakt

  Yanitladiginiz icin cok tesekkur ederim, peki hocam belirli bir yastan sonra mercek degisimi uygun mu bazi yerlerde okuyorum lens degisirken kornea zarar gorebilir diye, monofakol ile bir omur yakin gozlugune bagli kalmak demek olur sanirim

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Kadircan Keskinbora

  Prof. Dr. Kadircan Keskinbora

  Lens diyoptrisini doğru seçmek lazım. yaşı büyüdükçe miyopiye kayar. zamanla yakına değil belki uzağa gözlük kullanması gerekebilir. zaten bu nedenle trifokal kullanmak uygun değil.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Kadircan KESKINBORA Kimdir?

Prof. Dr. Kadircan KESKİNBORA, 6 Nisan 1959 tarihinde Mardin’de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini Mardin'de bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1982 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise SSK İstanbul Hastanesi Göz Kliniği'nde yapmış ve 1987 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık sonrası mecburi hizmet yükümlülüğünü 1989-1991 yılları arasında Batman’da, askerlik vazifesini ise 1987-1989 yılları arasında yedek subay tabip olarak Isparta’da yerine getirmiş olan Prof. Dr. Kadircan KESKİNBORA,1999 yılında Doçent, 2007 yılında da Profesör kadrosuna atanmıştır. Batman'daki görevi esnasında Batman Devlet Hastanesi ve Göz Kliniğinin kurulmasını sağlamıştır. 2002 yılında atandığı Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Göz Kliniğini kurmuş, birimlerini oluşturmuş ve ilk asistanlarını göreve başlatmıştır.

Daha sonra Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığı görevini yürütmüş ve aynı üniversitede öğretim üyeliği görevini sürdürürken 2012 yılında kurumdan emekliye ayrılmış olan Prof. Dr. Kadircan KESKİNBORA, 2013 yılı sonlarına dek İstanbul Zeytinburnu Avrasya Hospital‘da Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görevde bulunmuştur. Aynı dönemlerde göreve başladığı Bahçeşehir Üniversitesi‘nde Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı’nda da Öğretim Üyesi olarak iş ve akademik kariyerini sürdürmüştür.

Mesleki çalışmalarına şu anda Bakırköy'de bulunan özel muayenehanesinde devam eden Prof. Dr. Kadircan KESKİNBORA, iyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

İletişim bilgileri


 • Prof. Dr. Kadircan KESKİNBORA Muayenehanesi
  Adresİncirli Cad. Sinan Apt. No: 43 Kat: 1 D/ 5 (Dilek Pastanesi Yanı)  Bakırköy, İstanbul  Haritayı gör  

Hastalarının Değerlendirmeleri (7)

7 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

oğuz tek

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim hocam. Size ulaşmış olduğuma sevindim. Sanırım çalışma hayatımda bu dinlendirici gözlüğe alışmam gerekecek. 21-08-2017

Volkan Taşdelen

Tesekkurler 23-05-2017

Ahmet AYKUT

Hocamız Mükemmel bir insan bizi aydınlatıyor ilgili alakalı Allah ondan razı olsun. 22-03-2017

Serkan kaya

Gerçek bir bilim adamı,ve hipokrat yeminine bağlı bir hekim. Sonsuz teşekkürler 05-01-2017

Emre ELDEMİR

İlginiz,alakanız ve samimiyetiniz için çok teşekkürler hocam.Allah razı olsun. 09-09-2016

Kader Kocaman
Kader Kocaman

Teşekkürlerr ilginiz icin 05-03-2016

Suleyman KURT

İlginiz için çok teşekkürler hocam. 21-02-2016

7 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Kadircan KESKINBORA tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.