Doç. Dr.

İsmail ŞİMŞEK

Dahiliye - İç Hastalıkları, Romatoloji - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Fibromiyalji (Yumuşak Doku Romatizması), Kas Romatizması, Sjögren Sendromu... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

44 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Hocam lütfen cvp verin

  Hocam soruma cvp verdiginiz için çok teşekkür ederim.peki hocam iltihap ilaç kullanmazsam bir sorun olurmu yani iltihap vücutta zarar verirmi.lutfen beni bu konuda bilgilendirin hocam bunundugum yerde uzman romotolojı doktoru fazla yok.lütfen yardımcı olun. sayın hocam bilgilize ihtiyacım var.lütfen... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

  Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

  Kullanmış olduğunuz ilaç hastalığın ilerlemesini tam olarak durdurucu bir etkiye sajip değildir. bulunduğunuz şehirde çok iyi bi romatoloji bölümü var bu bölümde takibe devam etmenizi tavsiye ederim.

 • Yantaraftaki hafif ağrı

  Hocam benim 2.5 aydır ara ara sağ kaburgamın altında ve sırta doğru bir ağrı oluyor.şiddetli bir ağrı deyil.hayatımı etkilemiyor.bu hafif ağrı dışında bir rahatsızlığım yok.bu ağrı çok önemli bir şey olailir mi?hemen doktora gitmem gerekir mi?sizden bir bilgi almak istedim uygun görürseniz tabi ki.ş... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

  Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK

  Lütfen bir gatroenteroloji uzmanına danışın

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

İsmail ŞİMŞEK Kimdir?

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK, 1970 yılında İzmir'in Bornova ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de, liseyi ise Kayseri Fen Lisesi'nde tamamlamıştır. 1987 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1996 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisasına başlamıştır. 2000 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Askerlik vazifesini 2000-2003 yılları arasında Çorlu Asker Hastanesinde İç Hastalıkları uzmanı olarak yerine getirmiştir. 2003-2006 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Romatoloji Bilim Dalı'nda yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak Romatoloji Uzmanı olmuştur. 2009 yılında ise Doçent Doktor unvanını almıştır.

2009 - 2010 yılları arasında 1 yıl boyunca Romatolojik ve Kas İskelet Hastalıklarında Amerika Birleşik Devletleri’nde çok ayrıcalıklı bir konuma sahip olan New York University Hospital for Joint Diseases’de misafir araştırmacı olarak çalışmalar yapmıştır. Amerika’dan döndükten sonra 2014 yılı Temmuz ayına kadar GATA Romatoloji Bilim Dalı'nda görev yapmış ve aynı zaman zarfında yarım zamanlı olarak Güven Hastanesi'nde çalışmaya başlamıştır.

2014 yılı Ağustos ayında GATA’daki görevinden ayrılarak San Diego’da (ABD) kurulu ve romatoloji, onkoloji, nöroloji gibi alanlarda yeni ilaçlar geliştiren bir biyoteknoloji şirketinde (Samumed, LLC) klinik araştırmalardan sorumlu "medical monitor" olarak görev yapmaya başlamıştır.

Alanında saygın uluslararası dergilerde yayınlanmış 80‘in üzerinde bilimsel makalesi ve 2 uluslararası Romatoloji kitabında yazmış olduğu bölümü  bulunan Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK, halen Ankara’da Özel Güven Hastanesi’nde hastalarını kabul etmektedir. İlgi alanları arasında romatoid artrit, ankilozan spondilit, osteoartrtit, ailesel Akdeniz ateşi, ve Behçet hastalığı özel yer tutmaktadır. kendisi evli ve 1 çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI

İletişim bilgileri


Anlaşmalı Kurumlar

 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Güneş Sigorta
 • Ege(Euro) Sigorta
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası

Hastalarının Yorumları (3)

3 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Zeliha ŞAHİN

Kafama takılan soruya cvp yazdığınız için tsk edrm 03-03-2016

L. K

İsmail bey çok teşekkür ederim. 06-11-2015

kübra kocal

Danismis oldugum konu hakkinda hizli dönüş yaptiği ve yol gosterdigi icin cok tesekkur ederim. 16-10-2015

3 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Doç. Dr. İsmail ŞİMŞEK tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.